Відеоспостереження

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Камери спостереження

Відеоспостере́ження (англ. Closed-circuit television, CCTV) — система передавання інформації з відеокамер, телевізійних камер на обмежену кількість моніторів та/або записувальних пристроїв.

Відмінність систем відеоспостереження від телевізійного мовлення полягає у тому, що сигнал не передається у відкритому режимі. Системи відеоспостереження часто використовуються для спостереження у місцях, які потребують постійного нагляду, таких як банки, банкомати, казино, вокзали, аеропорти, військові об'єкти та звичайні магазини, тощо.

На промислових об'єктах камери спостереження можуть використовуватись для централізованого стеження за виробничим процесом, або, у разі наявності середовища, небезпечного для людини . Системи відеоспостереження можуть знімати безперервно, або вмикатись лише за заданою подією. Досконаліші системи стеження, з використанням цифрових відеорекордерів, дозволяють створювати записи, які зберігатимуться роками, з різною якістю та з додатковими можливостями (такими як виявлення рухів та оповіщення через електронну пошту).

Відеоспостереження за громадськими місцями, особливо поширене в Англії, де оцінна кількість камер до населення, найбільша серед країн світу.[1] Використання відеоспостереження підсилило дебати про баланс між захистом приватності та безпекою.

6 лютого 2013 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію державної правоохоронної програми, що передбачає встановлення та застосування засобів зовнішнього контролю (відеоспостереження)[2].

Відеореєстратор на 16 камер

Стандартна система відеоспостереження складається з:

Водночас, системи відеоспостереження підрозділяються на дротові та бездротові.

Історія[3][ред.ред. код]

Першу систему відеоспостереження було встановлено фірмою ​​Siemens AG на випробувальному стенді VII у Пенемюнде, Німеччина 1942 року для спостереження за запуском ракети V-2. Відомі німецькі інженери Вальтер Брух, Уейн Кокс, і Ташара Арнольд були відповідальні за технологічне проектування та монтаж системи.

У США перша телевізійна система комерційного спостереження, яка називалася Vericon стала доступною 1949 року. Про Vericon відомо дуже мало, за винятком того, що її було оголошено як систему, яка не потребує дозволу уряду. Пізніше, Марі Ван Бріттан Браун винайшов систему домашньої безпеки — патент було видано 1969 року. Система Брауна являла собою набір з 4-а очками і камерою, яка могла ковзати вгору і вниз, щоб подивитися крізь кожне з них. Система містила, також пристрій, що дозволяв домовласнику використовувати телевізор для перегляду людини у дверях і можливості почути її голос.

Технологія[4][ред.ред. код]

Аналогова антивандальна відеокамера

Система відеоспостереження може бути як з простою структурою, яка складається лише з однієї камери, зображення з якої, передається у прямому ефірі на один монітор, а також у вигляді складної системи з декількома камерами і різними системами для зберігання й аналізу зображення або відео - матеріалу. Система може контролюватися персоналом оператора або постачальника послуг, або працювати у повністю автоматичному режимі після установки. У повністю автоматизованих системах, у яких, наприклад, живе зображення не враховується, шляхом відбору проб, можуть проводитися функціональні перевірки та доступні зображення, тільки за потреби.

Спочатку власні, аналогові системи передавання було побудовано з використанням: коаксіального кабелю, проводом з технологією крученої пари або волоконно-оптичної системи.

Протягом декількох останніх років, початку XXI століття, відбувається перехід у напрямку цифрових систем відеоспостереження. Вони доступні у декількох варіантах. По-перше, аналогові камери підключено до комп'ютера, який оцифровує сигнал відповідною картою, що уможливлює проходження аналогових сигналів, мережею. Такі гібридні системи є, в основному там, де аналогові камери вже присутні, і потрібні великі зусилля на заміну кабельної розводки. По-друге, є винятково цифрові версії. Вони використовують лише IP-камери, відеозображення з яких, передаються приватною або публічною мережею IP до центральної станції відеоспостереження задля перегляду і/або запису. Передавання відео здійснюється винятково комерційними ІТ-системами (маршрутизатори, комутатори та інше). Головним завданням у цьому разі, є надійне та безпечне передавання інформації. Цифрові технології, включають у себе як переваги (якість зображення), так і новий набір проблем (пам'ять і вимоги до пропускної здатності, а також різноманітність форматів та методів стиснення відео).

Плакат 1.jpg

Цифрові системи відеоспостереження, дозволяють оператору дуже гнучко вибирати, за яких обставин і в якій формі (зображення низької або високої роздільної здатності, відео зі звуком) здійснюється запис. Камери, навіть, можна використати як давачі руху, тобто розпочати запис після відстеження події на певній ділянці. Це дозволяє зменшити вимоги до обсягу пам'яті та часу. Головне завдання на даному етапі уникнути помилкових спрацювань від руху комах, пташиного польоту або, навіть, змін умов освітлення. Інтеграція інших джерел сигналів, наприклад, систем охоронної сигналізації, також можлива.

Сонячне або штучне світло, що падає крізь вікно або двері, може значно погіршити зображення камери. Програмне забезпечення у камерах або системі запису, може протидіяти цій проблемі обмеженням балансу білого й індивідуального налаштування експозиції.

Завдяки різним можливостям збору, обробки та запису сигналу, не існує технологічного стандарту для систем відеоспостереження. Залежно від застосування і розташування, треба лише враховувати правові норми конкретної країни та дотримуватися їх під час вибору й установки.

Посилання[ред.ред. код]

  1. Lewis, Paul. "Every step you take: UK underground centre that is spy capital of the world", The Guardian, March 2, 2009.
  2. Уряд схвалив Концепцію державної правоохоронної програми // «Закон і Бізнес»
  3. Closed-circuit television. Wikipedia, the free encyclopedia (en). Процитовано 2016-03-12. 
  4. Wikipedia (de) [[[:de:Video%C3%BCberwachungsanlage|title]] = Ungültiger Titel [[:de:Video%C3%BCberwachungsanlage|title]] = Ungültiger Titel] Пропущений або порожній |title= (довідка). Процитовано 2016-03-12.  Назва URL містить вбудоване вікіпосилання (довідка)

Див. також[ред.ред. код]


Технології Це незавершена стаття з технології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Посилання[ред.ред. код]