Гаттака

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гаттака
Гатака постер.jpg
Жанр драма
фантастика
Режисер Ендрю Нікол
Продюсер Денні Девіто, Майкл Шемберг, Стейсі Шер
У головних
ролях
Ітан Хоук
Джуд Лоу
Ума Турман
Оператор Славомир Ідзяк
Композитор Майкл Найман
Країна  США
Рік  1997
IMDb ID 0119177

«Гаттака» (англ. Gattaca) — детективна антиутопічна драма, знята режисером Ендрю Ніколом 1997 року.

Сюжет[ред.ред. код]

Нещодавно кожен хлопчина мріяв стати космонавтом. Вже скоро ця мрія може стати реальністю, але з однією маленькою умовою — майбутньому підкорювачу космосу має пощастити народитися бездоганною (у генетичному плані) людиною, без вад і недоліків.

Біотехнології майбутнього розвинулися до такого рівня, що євгеніка перестала вважатися суперечливою теорією чи порушенням етичних і моральних норм, а народження ідеальних людей вже поставлено на конвеєр. Усі генетичні дефекти та їх потенційні наслідки легко розшифровуються, і людей поділяють на два соціальних класи — «Придатних» (Valid) та «Непридатних» (In-valid). Перші отримують від суспільства підтримку, а інші — втрачають найвигідніші життєві перспективи. Як правило «Придатні» — результат відвідування батьками лікаря, де він пропонує їм на вибір найвдаліші комбінації їх генів для майбутньої дитини або ж просто сподіватися на випадкову вдалу комбінацію генів. «Непридатні», як правило, результат цілком природного зачаття — звичайного сексу, коли гени батьків зійшлися на вдачу, тому їх також називають «божі діти».

Вінсент Фрімен (його грає Ітан Хоук) — людина другого сорту. Він короткозорий, страждає на вади серця, а найпростіший аналіз крові обіцяє йому всього 30,2 років життя. Але у Вінсента є мрія — полетіти в космос. Заради цього він укладає угоду з Джеромом Юджином Морроу (Джуд Лоу) — покаліченим «Придатним», що продає йому свій генетичний матеріал для тестів. Завдяки чужій крові, сечі, волоссю та часточкам шкіри Вінсенту вдається ошукати службу безпеки аерокосмічної корпорації ГАТТАКА, увійти до складу команди рейсу на Титан та міцно потоваришувати з Айрін Кассіні (Ума Турман). Але все таємне рано чи пізно стає явним. Для здійснення своєї мрії Вінсенту знадобиться щось більше, ніж бездоганні аналізи.

У ролях[ред.ред. код]

Знімальна группа[ред.ред. код]

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Оголошення в оригінальній версії фільму звучать англійською й есперанто.
  • Фахівці NASA у січні 2011 року визнали кінострічку «Гаттака» найдостовірнішим з наукової точки зору фільмом, у якому правильно показані ті або інші наукові факти та теорії[1].
  • Виходячи із сюжету фільму, назву GATTACA задумано як послідовність нуклеотидів, що входять до складу ДНК.

Нагороди та номінації[ред.ред. код]

Призи[ред.ред. код]

Номінації[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Фільми Це незавершена стаття про американський фільм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.