Євгеніка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Євгеніка (від грец. ευγενες - хорошого роду, знатний) — практика покращення духовного і фізичного здоров'я людини. Термін "євгеніка" запропонував у 1883 році видатний англійський вчений Френсіс Гальтон.

От яке визначення євгеніки він тоді дав: "Вивчення впливів, що підлягають суспільному контролю і можуть поліпшити чи погіршити як фізичні, так і розумові якості прийдешніх поколінь". І при цьому він додав, що на першій стадії пов’язані з цим питання будуть піддаватися чисто науковій розробці, причому справа не піде далі пропаганди євгенічних ідей. На другій стадії вже можна буде вжити ряд заходів практичного характеру і видати відповідні закони. Нарешті, на третій стадії такі закони стануть непотрібними, тому що всі люди усвідомлять необхідність правил євгеніки.

Види євгеніки[ред.ред. код]

Дерево Євгеніки

Розрізняють євгеніку "позитивну" і "негативну" (хоча межа між ними дуже умовна).

Позитивна євгеніка ставить своїм завданням розвивати позитивні фізіологічні та розумові риси в наступних поколіннях, що відсутні в їх попередниках.

Застосування євгеніки[ред.ред. код]

Через те, що в нацистській Німеччині "негативна" євгеніка була проголошена державною доктриною (і проблема невідповідності «арійським» стандартам розв’язувалась убивством), євгеніка почала асоціюватись із фашистською ідеологією.

Однак початково євгеніка сприймалась як позитивне явище, гуманісти XVIII сторіччя розглядали цю практику як спосіб покращити тіло людини й уникнути страшних хвороб у майбутньому.

Елементи євгеніки також присутні в сучасному світі — це стосується практики планування сім'ї, а також, як до цього вдаються в деяких країнах західного світу, практика перевірки крові чоловіка і жінки, які мають намір укласти шлюб.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

http://blog.i.ua/user/404434/709975

Зовнішні посилання[ред.ред. код]