Грегорі Кольбер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Грегорі Кольбер
англ. Gregory Colbert
1GREG2009.LO.jpg
Народження 1960(1960)
Торонто, Канада
Країна Flag of Canada (Pantone).svg Канада
Жанр кінематограф, фото
Діяльність фотограф, кінорежисер
Нагороди

CMNS: Грегорі Кольбер у Вікісховищі

Грегорі Кольбер (англ. Gregory Colbert 1960, Торонто, Канада) — кінематографіст і фотограф, відомий головним чином як творець виставки художніх фотографій і фільмів «Попіл і сніг» (англ. Ashes and Snow), яка демонструється в «Кочовому музеї» (англ. Nomadic Museum).

Творча діяльність[ред. | ред. код]

Перша виставка Грегорі Кольбера «Хвилі часу» (англ. Timewaves) відкрилася в 1992 р. в музеї Елізе в Швейцарії, де отримала широкий відгук і схвальні відгуки критики. Протягом наступних десяти років Кольбер не виставляв своїх робіт, не організовував публічного показу своїх фільмів, присвятивши себе подорожам в Індію, Бірму, Шрі-Ланку і Єгипет, на Домініку, в Ефіопію та Кенію, на острови Тонга, в Намібію і в Антарктику, де проводилася кіно-та фотозйомка спілкування і взаємодії людей з тваринами. З 1992 р. Грегорі Кольбер організував більше 60 таких експедицій, де працював з більш ніж 130 видами тварин. У його фільмах і на його фотографіях — слони, кити, ламантини, священний ібіс, індійські журавлі, королівські орли, кречети, рябі птахи-носороги, гепарди, леопарди, африканські дикі собаки, каракали, бабуїни, антилопи канни, сурікати, гібони, орангутанги і солоноводні крокодили. У числі персонажів його фільмів — бірманські ченці, що кружляють у екстатичному танці дервішів, люди з племені Сан, з інших племен аборигенів, що мешкають в усіх кінцях світу.

«Попіл і сніг»[ред. | ред. код]

Докладніше: Попіл і сніг

У 2002 р. Кольбер представив свою роботу «Попіл і сніг» в Венеції, в Італії. У рецензії, опублікованій газетою англ. The Globe and Mail від 9 квітня 2002 року, зазначалося: «Кольбер відкрив нашим поглядам „Попіл і сніг“ — виставку зображень і фотографій, безпрецедентну за своїм охопленням і масштабом. Виставка займає 12 600 квадратних метрів і вважається однією з найбільших експозицій робіт одного автора в історії Європи».

Фонд літаючих слонів[ред. | ред. код]

Грегорі Кольбер створив «Фонд літаючих слонів» на підтримку індивідуальних осіб, творча і наукова робота яких сприяє охороні природи. У число одержувачів субсидій цього фонду увійшли Зана Бріск, Марк Анкренас, Едвард Бертинських, Рави Кореа, Джим Дарлінг, Іен Дуглас-Гамільтон, Девід Гайкс, Енді Ліпкіс, Шерон Матола, Алан Рабинович, Карл Сафіна Джеймс Таррелл і Сью Ті Вонг.

Цитати[ред. | ред. код]

Приступивши до роботи над виставкою «Попіл і сніг» в 1992 р., я поставив перед собою мету вивчити взаємини людини і тварин як би зсередини. Відкриваючи засоби мови, здатності до поетичного сприйняття, загальні для всіх тварин, я намагаюся відновити основи взаєморозуміння, що існували в часи, коли люди жили в гармонії з тваринним світом.

Кожна цивілізація — від єгиптян до майя, американських індіанців та бедуїнів — створювала власні бестіарії, що дозволяли виразити особливості ставлення до природи і взаємодії з нею. «Попіл і сніг» — бестіарій XXI століття, де можна спостерігати за поведінкою представників різних видів тварин. В оркестрі природи грає не лише гомо сапієнс, але й слони, кити, ламантини, орли, гепарди, орангутанги і багато інших.

Я побував біля бивнів слона, мене мало не з'їв кашалот, збив мене с ніг носоріг, обійнял ягуар, плавала поряд тигрова акула, переследували бегемоти й чорна мамба, переніс малярію та лихоманку денґе. Але все ж таки я оминув щонайбільшу з усіх небезпеку. Ніколи не припиняйте вивчати речі, які відкривають вас, або ті, що ви полюбляєте.

Посилання[ред. | ред. код]