Дейна Скаллі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дейна (Дана) Кетрін Скаллі
Dana Katherine Scully
Поява 1X00 Пілотна серія
Зникнення Секретні матеріали: Хочу вірити
Інформація
Стать Жінка
Звання спеціальний агент
Сім'я батько: Вільям Скаллі, мати: Маргарет Скаллі, сестра: Мелісса Скаллі, брати: Білл Скаллі, Чарльз Скаллі
Діти син Вільям
Виконавець ролі Джилліан Андерсон

Дейна (Дана) Кетрін Скаллі (англ. Dana Katherine Scully) — персонаж телесеріалу і фільмів «Цілком таємно», якого зіграла Джилліан Андерсон. Ім'я «Dana» вимовляється «Дейна».

Дейна Скаллі народилася 23 лютого 1964 року в католицькій сім'ї ірландського походження Маргарет і Вільяма Скаллі. У неї був старший брат, названий на честь батька Вільямом, старша сестра Меліса, і молодший брат Чарльз. Батько Дейни служив офіцером військово-морського флоту.

Дитячі роки Дейна провела в Аннаполісі і Сан-Дієго. Її улюбленою книжкою був «Мобі Дік».

Освіту Скаллі здобула в університеті штату Меріленд, який закінчила зі ступенем бакалавра з фізики. Дипломна робота Скаллі називалася «„Парадокс близнюків“ Ейнштейна: Нова інтерпретація». Після закінчення медичної школи вступила до ФБР, причому робота в бюро їй подобалася, оскільки Скаллі відчувала, що вона може відзначитися на цьому терені. Її рідні не схвалювали її вибір. Перш ніж стати напарницею Фокса Малдера вона працювала судовим патологоанатомом.

Наприкінці серіалу, її стосунки з напарником Фоксом Малдером, які спершу були платонічними, перетворилися на романтичні. Коли Малдера було поранено в аварії, він прокинувся в лікарні і сказав Скаллі, що кохає її. У шостому сезоні в епізоді «Як привиди поцупили Різдво», привид, який знає внутрішню роботу розуму Скаллі, припустив, що джерелом її близькості з Малдером є її бажання завжди довести його неправоту.

У фільмі «Секретні матеріали: Хочу вірити», через шість років, Малдер і Скаллі зберегли свої стосунки, і в наш час[Коли?] живуть разом у штаті Вірджинія. Скаллі була стурбована тим, що триває одержимість Малдера невідомим, це негативно позначається на їхніх взаєминах і вони не можуть бути разом, якщо він не може «втекти від темряви». Проте фільм закінчується пристрасним поцілунок пари.

Актриса Джілліан Андерсон одержала безліч нагород за створений нею образ «Спеціального агента Скаллі» протягом дев'яти сезону запуску X-Files, в тому числі «Еммі» за найкращу актрису в драматичному серіалі в 1997 році, «Золотий глобус» за найкращу жіночу роль в телевізійній драмі в 1997 році, і дві премії Гільдії кіноакторів США за найкращу жіночу роль у драматичному серіалі 1996 і 1997 років.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • За зізнанням самої Скаллі, вона — католичка;
  • Особистий номер — 2317616;
  • Номер телефону — (202) 5556431;
  • Номер мобільного телефону — 5550113;
  • E-пошта: D_Scully@FBI.gov
  • Батько, який помер у першому сезоні від обширного серцевого нападу, лагідно називав її Старбак.
  • У серії 3x04 «Останній відпочинок Клайда Бракмана» Скаллі бере собі собачку після смерті сусідки Бракмана (Померанський шпіц на ім'я Квікег, названий так на честь персонажа з «Мобі Діка»). Собачка гине в епізоді 3x22 «Болото» у пащі крокодила.
  • У серії 4х13 «Більше ніколи» Скаллі робить собі татуювання на спині у вигляді змії, що кусає себе за хвіст — Уроборос.

Посилання[ред.ред. код]