Деметрій II Нікатор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Деметрій II Нікатор
Δημήτριος Νικάτωρ
DemetriusII.jpg
Монета Деметрія II
Цар Сирії
Початок правління: 145 до н. е.
Кінець правління: 125 до н. е.
Попередник: Александр I Балас
Наступник: Александр II Забіна
Дата народження: 161 до н. е.(-161)
Дата смерті: 125 до н. е.(-125)
Місце смерті: Тір, Тір (район), Південний Ліван (провінція), Ліван
Дружина: Клеопатра Тея
Діти: 2 сини
Династія: Селевкіди
Батько: Деметрій I Сотер
Мати: Лаодіка V

Деметрій II Нікатор (*161-125 до н. е.) — цар Сирії у 145-138 та 129125 роках до н. е.

Життєпис[ред.ред. код]

Син Деметрія I та Лаодіки V. Після повалення у 150 році до н. е. свого батька разом із мастірю перебрався на Крит. У 147 році до н. е., внаслідок конфлікту між царем Александром I та Єгиптом, висунув свої претензії на трон Сирійського царства. У 148 році до н. е. одружився на доньці Птолемея VI.

У 145 роц ідо н. е. при підтримці єгипетських військ стає царем Єгипту. Проте сирійський військовик Діодот Трифон оголосив царем Антіоха VI. Своєю столицею Деметрій зробив Селевкію-на-Тигрі. Протистояння із сирійськими військовиками тривало до 139 року до н. е. Тоді розпочалася нова війна із Парфією. У 138 році до н. е. Деметрій II зазнав поразки від парфянського царя Мітридата I Великого, потрапивши у полон.

Під час війни між Антіохом VII Сідетом та Фраатом II, царем Парфіїї, останній зазнав численних поразок. Тому вирішив випустити Деметрія II, щоб посіяти розбрад між сирійськими царями. Проте у 129 році до н. е. цар Антіох VII загинув й Деметрій став одноосібним царем. У 127 році до н. е. його родичка Клеопатра ІІ переконала виступити проти Птолемея VIII. Втім останній висунув кандидатом Олександра Забіну. Останній переміг Деметрія II у битві при Дамаску, який втік до Птолемаїди, але його дружина Клеопатра Тея не допустила царя до міста. Томі він втік до Тіру, звідки намагався на кораблі тікати до інших своїх володінь, втім його було вбито під час переходу на корабель.

Родина[ред.ред. код]

1. Дружина — Клеопатра Теа

Діти:

2. Дружина — Родогуна, донька Мітридата I Аршакіда

Джерела[ред.ред. код]

  • Werner Huß: Ägypten in hellenistischer Zeit 332-30 v. Chr. C. H. Beck, München 2001, ISBN 3-406-47154-4, S. 584–588, 613f.
Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.