Філіпп II Філоромей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Філіпп II Філоромей
грец. Φίλιππος Β' Φιλορωμαίος
Цар Сирії
Початок правління: 66 до н. е.
Кінець правління: 64 до н. е.

Попередник: Тигран I

Дата народження: не відомо
Дата смерті: після 58 до н. е.
Династія: Селевкіди
Батько: Філіпп I Філадельф

Філіпп II Філоромей (д/н —після 58 до н. е.) — цар Сирії у 66 до н. е.64 до н. е. роках, останній представник династії. Прізвисько «Філоромей» значить «той, хто любить римлян» або «друг римлян».

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з династії Селевкідів. Син царя Філіппа I. Після загарбання Сирії Тиграном II, царем Великої Вірменії, та загибелі батька у 75 до н. е. деякий час доля Філіппа не відома. Ймовірно він зміг затоваришувати з впливовими римлянами.

У 68 до н. е. після прийняття римським сенатом рішення щодо повернення Сирії династії Селевкідів намагався висунути свою кандидатуру на трон, проте марно. У 66 до н. е. виступив проти царя Антіоха XIII, захопивши Антіохію. Втім вже у 65 році до н. е. вимушений був відступити на північ країни.

Після смерті у 64 до н. е. Антіоха XIII намагався отримати трон Сирії, але за рішенням Гнея Помпея Сирію було перетворено на провінцію. Філіпп стає клієнтом Помпея та отримує невеличкі володіння у Кілікії.

У 58 до н. е., після повалення царя Птолемея XII, мав намір одружитися з Беренікою IV, щоб отримати трон Єгипту. Але проконсул Авл Габіній заборонив йому це робити. Подальша доля не відома.

Джерела

[ред. | ред. код]