День Волі (Білорусь)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
День Волі-2007 в Мінську

День Во́лі[1] (біл. Дзень Во́лі) — неофіційне національне свято, річниця виникнення першої національної білоруської держави, Білоруської Народної Республіки (25 березня 1918, Третя статутна грамота).

Історичні відомості[ред.ред. код]

25 березня 1918 року в окупованому німцями Мінську Рада Білоруського Народної Республіки (колишній виконком Всебілоруського з'їзду) ухвалила Третю статутну грамоту, згідно з якою БНР проголошувалася вільною і незалежною державою. Рада БНР оголосила, що Берестейський мир, підписаний більшовиками та німцями, втратив силу, тому закликала переглянути його умови.

Святкування[ред.ред. код]

З початку 1990-х років у Мінську та інших містах Білорусі проводяться політичні акції, мітинги, ходи, присвячені цій даті. Ці масові акції неодноразово насильницьки перепинялися міліцією, а активісти, що брали у них участь — арештовувались.

Сучасна форма назви цього свята з'явилася в опозиційній білоруській пресі на початку 1990-х років.

Відповідником цього свята у білоруської діаспори в США є День незалежності. Зусиллями білоруських організацій у США після Другої світової війни сенатори, губернатори і мери відповідних адміністративних одиниць неодноразово проголошували й проводили 25 березня Білоруські дні у низці штатів і міст; неодноразово робота Сенату та Конгресу США починалася 25 березня молитвою за Білорусь, яку читає білоруський священик.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Радыё Свабода (2017-03-24). Што беларусы сьвяткуюць на Дзень Волі. Процитовано 2017-03-25. 

Посилання[ред.ред. код]


свято Це незавершена стаття про свято або пам'ятний день.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Білорусі Це незавершена стаття про Білорусь.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.