Депозитарій цінних паперів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Депозита́рій ці́нних папе́рів — установа-професійний участник ринку цінних паперів, найчастіше банк, що здійснює послуги зі збереження та зберігання цінних паперів (проводить депозитарну діяльність), здійснює послуги з обліку переходу прав власності на цінні папери та може здійснювати кліринг та розрахунки за угодами щодо цінних паперів. Переважно під цим визначенням мають на увазі інститут центрального розрахунку на певному міжнародному чи національному сегменті ринку цінних паперів.

Національний депозитарій України[ред. | ред. код]

Національний депозитарій України — юридична особа, cтворена в формі Публічного акціонерного товариства в 1999 році, на яку відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» покладено функції Центрального депозитарія послуг. Проводить винятково депозитарну діяльність. Діяльність депозитарію спрямована на забезпечення формування та функціонування єдиної системи депозитарного обліку цінних паперів. Центральний депозитарій веде депозитарний облік всіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної цим Законом.

Договір про заснування Національного депозитарію України підписано Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Національним банком України 18 грудня 1998 року. Функції Центрального депозитарія цінних паперів надано Публічному акціонерному товариству «Національний депозитарій України» з дня реєстрації Національною Комісією з цінних паперів та фондового ринку Правил Центрального депозитарія[1]. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року.[2]

Статутний капітал Публічного акціонерного товариства «Національний депозитарій України» становить 103 млн. 200 тис. гривень. 25 % акцій належить державі, управління якими здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Крім того, 25 % акцій Національного депозитарію належать Національному банку України.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]