Джозеф Раз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джозеф Раз
Західна філософія
Joseph Raz - 20090224.jpg
Фотокартка Раза зроблена в лютому 2009
Народження 21 березня 1939(1939-03-21)[1] (79 років)
Палестина
Громадянство (підданство) Flag of Israel.svg Ізраїль
Знання мов
 • англійська[2]
 • Діяльність
 • викладач університету
 • Викладав Columbia Law School[d] і Колумбійський університет
  Член Американська академія мистецтв і наук
  Школа / Традиція правовий позитивізм, лібералізм
  Основні інтереси юриспруденція, політична філософія
  Alma mater Коледж Бейлліол і Єврейський університет
  Зазнав впливу
 • Герберт Гарт
 • Відомі студенти Леслі Грін
  Історичний період Філософія 20-го століття

  Джозеф Раз у Вікісховищі?

  Джозеф Раз (Іврит: יוסף רז‎, 21 березня 1939) — Ізраїльский філософ, що займається правовою, політичною філософією, та філософією моралі. Є одним з найвидатніших прихильників правового позитивізму. Більшу частину своєї кар'єри працював професором правової філософії та науковим співробітником Коледжу Бейлліол, Оксфорд, а також останні десять років був професором права на юридичному факультеті Колумбійського Університету. Раз, який наразі пішов на пенсію, зараз працює запрошеним професором права в Кінгс Коледж в Лондоні.[3] Деякі студенти професора Раза стали визначними філософами права і моралі, в тому числі двоє нинішніх професорів юриспруденції в Оксфорді — Джон Гарднер та Леслі Грін.

  Біографія[ред. | ред. код]

  Джозеф Раз народився в 1939 році в Палестині в місті Мендейт, в 1963 році він закінчив Єврейський Університет в Єрусалимі, Ізраїль, де отримав ступінь Магістра Юриспруденції summa cum laude . Пізніше на кошти, виділені Єврейським Університетом, під керівництвом Герберта Харта Раз отримав звання Доктора Філософіі в Оксфордському Університеті. І це не було випадковістю, бо раніше Раз познайомився з Хартом на конференції в Ізраїлі. Харт каже, що на тій зустрічі Раз вказав на помилили в його міркуваннях, які він раніше не помічав. Харт запропонував Разу продовжити навчання в Оксфорді.

  Раз навчався в Коледжі Бейлліол в Оксфорді і в 1967 році отримав ступінь Доктора Філософії. Потім він повернувся до Ізраїлю, де викладав в Єврейському Університеті на факультеті права та на філософському факультеті. В 1971 він отримав підвищення і був призначений на посаду старшого викладача. В 1972 році він повернувся до Коледжу Бейлліот і став його науковим співробітником а також науковим керівником з права. З 1985 до 2006 Раз був Професором правової філософії в Оксфордському Університеті, а з 2006 до 2009 року — працював науковим співробітником. З 2002 року він працював Професором на юридичному факультеті Колумбійського Університету в Нью-Йорку. Він також проводив заняття як запрошений професор і працював членом редакційної колегії деяких журналів та книг.

  Сучасники Раза визнають його і вважають одним з найбільш важливих сучасних правових філософів. На сьогоднішній день він є автором і редактором одинадцяти книг, а саме: Концепція правової системи(1970) Практичне мислення і норми(1975), Верховенство права (1979), Мораль свободи (1986), Влада (1990), Етика в суспільному надбанні (1994), Залучаючи розум (1999), Цінність, повага й прив'язаність (2001), Практика цінності (2003), Між владою та інтерпретацією (2009), Від нормативності до відповідальності (2011).

  За основу його першої книги Концепція правової системи лягла його докторська дисертація. Його пізніша робота — Мораль свободи отримала дві нагороди: в 1987 Книжкову премію Маккензі від Асоціації Політичних Наук Сполученого Королівства. Кожного календарного року ця нагорода присуджується найкращій книзі в галузі політології. А в 1988 році — Книжкову премію Елейн та Девіда Шпітц від Конференції з вивчення політичної думки, Нью-Йорк. Ця нагорода присуджується щорічно за найкращу книгу по ліберальній і/або демократичній теорії, що була опублікована двома роками раніше.

  Ключовими ідеями книг Раза є норми, влада та теорія правового позитивізму. Його теорія норм стосується правил, які слугують керівництвом з людської поведінки. Вона також включає систему(и), в яких існують ці норми, так як, наприклад, правова система. Другий аспект стосується питань влади, яку закон має над людьми в рамках конкретної правової системи, а також влади, яку за законом суспільство в цілому має визнати.

  Його роботи цитували в Верховному Суді Канади в таких справах як Імперіал Тобако проти Бритіш Коламбія, Р. проти Димерз та Сові проти Канади (Голови виборчої комісії)]].

  В 1987 його обрали Членом Британської Академії. Він був почесним доктором Католицького Університету Брюсселя,1993, і Кінгз Коледжу в Лондоні, 2009. В 2005він отримав Міжнародну нагороду за дослідницьку роботу в галузі права «Ектор Фікс-Самудіо» від Національного Автономного Університету Мехіко, та в 2009 — Нагороду Віце-президента Товариства Юристів Коледжу Дубліна.

  У 2000–2001 він читав Лекції Таннера про Людські Цінності по "Практиці Цінностей"в Університеті Каліфорнії Берклі.[4]

  Робота[ред. | ред. код]

  Як Учень Харта після його смерті Раз зіграв важливу роль в продовженні розробок ідей Харта щодо правового позитивізму. Це включало редагування другого видання роботи Харта Концепція права, де в додатковій частині він включив відповіді Харта на критику його суджень з боку інших філософів. Його остання робота менше стосується теорії права, а більше стосується політичної філософії та практичного мислення.

  В політичній філософії Раз є прибічником перфекціоністського лібералізму. В теорії моралі Раз захищає цінності плюралізму та ідею, що різноманітні цінності є несумірними.

  Публікації[ред. | ред. код]

  • The Authority of Law (1979; 2nd ed., 2009)
  • The Concept of a Legal System (1970; 2nd ed., 1980)
  • The Morality of Freedom (1986)
  • Practical Reason and Norms (1975; 2nd ed., 1990)
  • Ethics in the Public Domain (1994; rev. pbk. ed., 1995)
  • Engaging Reason (1999)
  • Value, Respect and Attachment (2001)
  • The Practice of Value (2003)
  • Between Authority and Interpretation (2009)
  • From Normativity to Responsibility (2011)

  Див. також[ред. | ред. код]

  Примітки[ред. | ред. код]

  1. SNAC — 2010.
  2. ідентифікатор BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  3. Raz, personal page
  4. Past Lectures. The Tanner Lectures on Human Values at University of California Berkeley. Процитовано 5 April 2014. 

  Посилання[ред. | ред. код]