Дилер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Автомобільне торговельне представництво торгової марки «Мерседес-Бенц» в Мюнхені, Федеративної Республіки Німеччина

Дилер (англ. dealer — торговець) — фізична особа або фірма, що займається купівлею-продажем цінних паперів, валют, товарів і що діє від свого імені і за свій рахунок.

Дилером може виступати Банк, член фондової біржі, що займається купівлею-продажем цінних паперів, валюти, дорогоцінних металів і що діє від свого імені і за свій рахунок.

Дилерами також можуть бути гуртові або рідше роздрібні посередники які ведуть операції від свого імені та за свій рахунок. Прибуток дилера формується з різниці цін (курсів) продавця і покупця, а також за рахунок зміни цін (курсів) в часі.

Дилер регіональний — дилер, який взяв на себе відповідальність розповсюджувати товар постачальника на визначеній території (області) зі збереженням цілей, методів та етичних норм постачальника.

Ринок дилерів — частина ринку цінних паперів, рух яких регулюється діяльністю дилерів, що коригують свої цілі відповідно до змін загального попиту і пропонування та оцінюють папери відповідно до портфеля цих паперів, що нагромадились у ньому.

Термін «дилер» в законодавстві України

[ред. | ред. код]
  • Дилер — юридична або фізична особа, яка, виконуючи функції продавця, здійснює закупівлю машин для наступного їх продажу і надає послуги з технічного сервісу — ст.1 Закону України «Про захист прав покупців сільськогосподарських машин»[1].
  • Дилерська діяльність — укладення торговцем цінними паперами цивільно-правових договорів щодо цінних паперів від свого імені та за свій рахунок з метою перепродажу, крім випадків, передбачених законом — ст.17 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», ст.1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», п.1 розд.2 Правил (умов) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами затверджених Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку[2][3].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Про захист прав покупців сільськогосподарських машин. Офіційний вебпортал парламенту України (укр.). Процитовано 31 січня 2022.
  2. Про ринки капіталу та організовані товарні ринки. Офіційний вебпортал парламенту України (укр.). Процитовано 31 січня 2022.
  3. Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків. Офіційний вебпортал парламенту України (укр.). Процитовано 31 січня 2022.

Посилання

[ред. | ред. код]