Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ
DDUVS.jpg
ДГУВД.jpg
48°26′42″ пн. ш. 35°03′10″ сх. д. / 48.44500000002777540° пн. ш. 35.05277777780577253° сх. д. / 48.44500000002777540; 35.05277777780577253Координати: 48°26′42″ пн. ш. 35°03′10″ сх. д. / 48.44500000002777540° пн. ш. 35.05277777780577253° сх. д. / 48.44500000002777540; 35.05277777780577253
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Дніпро
Засновано 1966
Адреса 49005, м. Дніпро, проспект Гагаріна, 26
Сайт www.dduvs.in.ua

Дніпропетро́вський держа́вний університе́т вну́трішніх справ — вищий навчальний заклад Дніпра.

Історія[ред. | ред. код]

Університет заснований 16 березня 1966, як Дніпропетровська спеціальна середня школа міліції МВС СРСР. В 1992 вона була реорганізована в Дніпропетровське училище міліції МВС України. 1 вересня 1997 училище міліції було перетворено у вищий навчальний заклад — Дніпропетровський юридичний інститут МВС України. В 2001 на базі інституту створено Юридичну академію МВС України, яку в 2005 було реорганізовано в Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. Сьогодні університет — це вищий навчальний заклад IV-го рівня акредитації, потужний науково-навчальний комплекс Придніпровського регіону України. У 2016 році Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ визнано кращим навчальним закладом регіону в галузі права.

Структура[ред. | ред. код]

В університеті навчаються, здобувають професійну підготовку та підвищують кваліфікацію понад 10 тисяч курсантів, слухачів і студентів за спеціальностями «Право», «Правоохоронна діяльність» та «Менеджмент». Щороку університет приймає на навчання близько 1800 осіб, які після закінчення навчального закладу отримують дипломи державного зразка освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» та «магістр».

До складу основної бази університету в м. Дніпропетровську входять факультети:

 • підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції;
 • підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності;
 • підготовки фахівців для органів досудового розслідування;
 • факультет економічно-правової безпеки;
 • юридичний факультет;
 • факультет соціально-психологічної освіти та управління.

Також в університет входить Навчально-науковий інститут заочного навчання та підвищення кваліфікації. Допомога у підготовці майбутніх кандидатів на навчання здійснює відділення довузівської підготовки, яке є частиною університету. Навчальний заклад забезпечує всі рівні ступеневої освіти: бакалаврат, магістратуру, аспірантуру та докторантуру.

До складу університету входить Криворізький факультет (м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.). Функціонує Запорізький центр первинної професійної підготовки «Академія поліції». В цілому в університеті функціонують 6 факультетів і 20 кафедр, які готують фахівців-юристів для всіх регіонів України. Унікальність Вишу сьогодні в тому, що переважна більшість професорського-викладацького складу — це висококваліфіковані правники зі вченими ступенями та науковими званнями, загальна кількість яких становить понад 250 осіб. Викладачі Вишу мають не тільки наукові досягнення, але й багаторічний практичний досвід правничої діяльності як в органах Національної поліції, так і в судових органах, органах прокуратури, місцевої влади, а також в інших організаціях й установах, що безпосередньо займаються правозастосовчою та правоохоронною діяльністю (адвокати, юрисконсульти, нотаріуси тощо). Поєднання наукових досягнень та практичного досвіду викладачів дозволяє їм запроваджувати в освітній процес інноваційні форми та технології навчання, які включають традиційне викладання теоретичного курсу з вирішенням практичних ситуаційних завдань, проведенням тренінгів, рольових ігор в умовах, максимально наближених до реальних з подальшим обговоренням та підведенням підсумків.

За роки існування навчального закладу його випускниками стало понад 17 тисяч юристів. В університеті послідовно і успішно здійснюється діяльність щодо вдосконалення навчально-методичної роботи, регулярно видаються підручники, посібники, методики, науково-практичні коментарі та курси лекцій. До послуг викладачів, курсантів і студентів бібліотечний комплекс із 5 читальних залів із книжковим фондом близько 400 тисяч примірників друкованих творів із різних галузей права, історії, економіки, філософії, соціології тощо, у тому числі і на електронних носіях інформації, доступом до мережі Інтернет, бази законодавства та нормативно-правових актів України, інформаційної системи «Ліга Закон», спеціалізованих баз даних МВС України, комп'ютерні класи. Фонд юридичної літератури є найбільшим у регіоні. В університеті функціонує навчальна зала судових засідань та інтерактивна кімната, де проходять комплексно-оперативні заняття «Лінія 102», відпрацьовуються практичні навички серед курсантів та студентів, мультимедійний клас кафедри іноземних мов забезпечує поглиблене професійно-орієнтоване вивчення провідних європейських мов: французької, німецької, англійської, іспанської.

В університеті ведеться науково-дослідна робота з фундаментальних і прикладних проблем правоохоронної діяльності та правознавства. Значну увагу вчені приділяють розробці проблем законотворчої діяльності, вдосконалення законодавчої бази діяльності органів внутрішніх справ, а також боротьби із злочинністю і впровадження результатів наукових досліджень у практику. Вчені беруть участь у розробці законопроектів, нормативних актів уряду, парламентських слуханнях з питань правоохоронної діяльності. Результати наукових досліджень публікуються у заснованих університетом фахових наукових виданнях з юридичних наук «Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ», «Придніпровський правничий часопис», а також монографіях, підручниках. Щорічно відбуваються міжнародні, всеукраїнські та галузеві науково-практичні конференції, семінари, круглі столи та інші наукові заходи.

Значну увагу в університеті приділяють підготовці та атестації науково-педагогічних кадрів. У навчальному закладі функціонують аспірантура та докторантура, де сьогодні навчається близько 100 докторантів, аспірантів, ад'юнктів і здобувачів. В університеті працюють 3 спеціалізовані вчені ради з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій за шістьма спеціальностями на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

Інфраструктура[ред. | ред. код]

Університет має єдину централізовану інфраструктуру у місті Дніпропетровську загальною площею 11,3 гектара та заміський навчально-тренувальний комплекс площею 27,8 гектара. Навчання відбувається в шестиповерховому навчально-лабораторному корпусі, в якому 12 лекційних залів на 1350 місць, 21 навчально-методичний кабінет, 74 навчальних аудиторії, навчальна зала судових засідань, полігон з економіко-правової безпеки, аудиторія тактичної медицини, кімната психологічного розвантаження. На території навчального закладу розташовані 3 гуртожитки, їдальня на 2 тисячі місць, кафе, перукарня, а також спортивний містечко з футбольним і волейбольні полями, 5 спеціалізованих спортивних залів, стрілецький та мультимедійний тири. Для гостей обладнані комфортабельні кімнати готельного типу.

Співпраця[ред. | ред. код]

З урахуванням спеціалізації в області підготовки юридичних кадрів університетом, в рамках міжнародної співпраці, налагоджені двосторонні зв'язки з 37 навчальними закладами, науковими організаціями та поліцейськими установами 15 країн близького зарубіжжя, Європи та Північної Америки, підписано угоди про співробітництво із 13 партнерами, серед яких:

 • Школа підготовки агентів поліції ім. Василя Ласкара (м. Кампіна, Румунія);
 • Університет Південної Юти (Юта, Сполучені Штати Америки);
 • Коледж Бровард (Флорида, Сполучені Штати Америки);
 • Вища школа управління охороною праці в Катовіце (Польща);
 • Академія МВС Республіки Білорусь;
 • Університет ім. Яна Кохановського (м. Кієльц (Польща);
 • Могилевський інститут Міністерства внутрішніх справ Республіки Білорусь;
 • Академія «Штефан Чел Маре» МВС Республіки Молдови.

Також університет тісно співпрацює з Центром Міжнародних Юридичних Студій(м. Зальцбург, Австрія), Спеціальною Моніторинговою Місією ОБСЄ в Україні, Консультаційною Місією Європейського Союзу в Україні, Університетами «Регент» та «Ліберті» (Вірджинія, США), Варшавським університетом, Міжнародною організацією «Еммануїл» (США), Фондом народонаселення ООН.

Персоналії[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]