Донецький дельфінарій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Донецький дельфінарій

Донецький міський дельфінарій «Немо» — розташований у парку Щербакова. Був відкритий 19 грудня 2009 року, працює цілорічно. Донецький дельфінарій входить до складу національної мережі культурно-оздоровчих комплексів «Немо». Донецький центр об'єднав в собі дельфінарій, океанаріум і центр дельфінотерапії.

Серед основних завдань дельфінарію — пропаганда природоохоронних ідей, популяризація знань про морських ссавців. Вистави за участю чорноморських дельфінів-афалін, південноамериканських морських котиків і південного морського лева проводяться щоденно, три рази у день. Крім вистав у донецькому дельфінарії «Немо» існує можливість купання і дайвінгу з дельфінами. Також проводяться сеанси дельфінотерапії, які є ефективним методом безмедикаментозного оздоровлення та реабілітації дітей з функціональними обмеженнями.

Мережа «Немо» нараховує 5 дельфінаріїв у Бердянську, Донецьку, Києві, Одесі та Харкові. Найперший дельфінарій «Немо» було відкрито в Одесі 1 червня 2005 року. Відкриття дельфінарію у Львові не відбулось через протидію депутатів міськради, які звинуватили засновників у тому, що вони не забезпечують належного ветеринарного нагляду за тваринами.[1]

У серпні 2014 року у зв'язку з бойовими діями Донецький міський дельфінарій «Немо» припинив прийом відвідувачів і перевіз двох дельфінів та двох морських котиків у Харківський дельфінарій[2][3].

У листопаді 2016 року Донецький дельфінарій був знищений пожежею [4]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]