Севастопольський дельфінарій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 44°36′53″ пн. ш. 33°31′16″ сх. д. / 44.61472° пн. ш. 33.52111° сх. д. / 44.61472; 33.52111

Севастопольський дельфінарій

Севасто́польський дельфіна́рій в Артбу́хті — спеціальна установа для демонстрації глядачам дресованих морських ссавців — дельфінів і морських котиків. Севастопольський дельфінарій у Артбухті — приватне підприємство «Біологічна станція»[1].

Загальна інформація, вистави[ред. | ред. код]

«Біологічна станція» відкрилася в Севастополі у 1997 році. З 2000 року дельфінарій ПП «Біологічна станція», заснований спільно з ТОВ «Країна Дельфінія», працює в самому центрі міста — в Артилерійській бухті (Набережна Корнілова, 2)[1].

Основний напрямок роботи дельфінарію — демонстрація вистав за участю морських тварин — дельфінів-афалін і північних морських котиків. За додаткову плату після закінчення виступу можна сфотографуватися з морськими тваринами. Крім того, в невеликому басейні можна поплавати з дельфінами. Севастопольський дельфінарій працює щодня. Вистави проводяться весь літній сезон починаючи з травня місяця тричі на день (початок об 11, 14, 17 годин). Їх тривалість становить 45 хвилин[2].

Севастопольський дельфінарій в Артбухті заснував міське свято «День дельфіна». Свято проводиться напередодні Міжнародного дня Чорного моря. В цей день в дельфінарії проводиться безкоштовна виставу для дітей з малозабезпечених сімей, вихованців дитячих будинків-інтернатів Севастополя, а також юних екологів з Міжнародного союзу екоетики. Щорічно понад 10 тисяч людей безкоштовно відвідують дельфінарій — інваліди, ветерани, військовослужбовці строкової служби, вихованці дитячих будинків, інтернатів, юні екологи тощо[3].

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Серед завдань дельфінарію — пропаганда природоохоронних ідей, популяризація знань про морських ссавців. Підприємство функціонує на основі повного самофінансування. Частина грошей, отриманих від вистав, витрачається на проведення наукових досліджень, спрямованих на збереження популяції чорноморських дельфінів, занесених до Міжнародної Червоної Книги. Севастопольський дельфінарій також є центром порятунку морських ссавців. Рятувальний загін, оснащений необхідним обладнанням та медикаментами, за викликом виїжджає на місце події з твариною і надає йому всю необхідну допомогу[1].

Севастопольський дельфінарій співпрацює і фінансує дослідження Лабораторії БРЕМА (Сімферополь), мета якої — збереження фауни Чорного моря, насамперед, морських ссавців. На базі дельфінарію створена Лабораторія гідробіоніки Міжнародної академії МАІСУ. Севастопольський дельфінарій виграв тендер ООН на розробку методики навчання дельфінів, яким належить рятувати людей, що терплять лихо від цунамі. З 2009 року в Севастопольському дельфінарії ведуться дослідження з розробки методів прогнозування землетрусів на основі аналізу поведінки дельфінів, морських котиків, птахів, риб і рептилій. У дослідженнях беруть участь Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського та Севастопольська інтерферометрична станція. Дельфінарій в Артбухта — учасник державної програми «Дельфін» та проекту МОРЕКИТ. У 2010 році з ініціативи дельфінарію розроблений і підписаний Договір про порятунок диких тварин Криму. Договір підписали п'ять організацій, серед яких дитяче містечко «Лукомор'я» в Севастополі і Ялтинський зоопарк. Згідно з цим договором, дельфінарій взяв на себе турботу не лише про диких дельфінів, а й про диких птахів, оскільки володіє унікальною колекцією рідкісних пернатих, а в штаті дельфінарію є професійні орнітологи[3].

Дельфінарій веде велику роботу з пропаганди екологічних знань, випускає книги і плакати, тісно співпрацює з екологічними організаціями. На базі дельфінарію створена громадська організація «Оаза», яка має на меті захистити історичні та археологічні пам'ятки Гераклейського півострова, його флору і фауну, прибережні води[3].

Робота «Біологічної станції» відзначена Міжнародною премією Генрі Форда, дипломом «Лідер галузі» в національному бізнес-рейтингу серед ботанічних садів і зоопарків України, почесною грамотою Європейського центру досліджень «Евромаркет-2005». У 2007 році ПП «Біологічна станція» отримало міжнародну відзнаку «Лаври слави»[1].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]