Діамантова сітка (яйце Фаберже)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Яйце Фаберже
«Діамантова сітка»
Рік 1892
Замовник Олександр III
Перший власник Марія Федорівна Романова
Теперішній власник
Особа чи установа Приватна колекція, Лондон
Рік придбання 1983
Дизайн та матеріали
Майстер Хольмстрем Август
Висота 10,8 см
Сюрприз
Загублений. Механічний слон і ключ для заводження

Імператорське великоднє яйце «Діамантова сітка» — ювелірний виріб фірми Карла Фаберже, виготовлений на замовлення російського імператора Олександра III у 1892 році. Було подароване імператором дружині Марії Федорівні.[1]

Дизайн[ред.ред. код]

Яйце «Діамантова сітка» тонко вирізьблене із напівпрозорого блідо-зеленого бавеніту. Зверху і знизу яйця закріплені два великих діаманти; від них відходять 16 накладних смужок із срібла і діамантів огранювання «троянда», які утворюють навколо яйця орнамент у вигляді трельяжної решітки. Всередині яйце покрите білим атласом і має простір для сюрпризу.

Підставка яйця загублена. Вона мала форму круглого п'єдесталу блідо-зеленого кольору з трьома срібними херувимами, які підтримували яйце. Вважається, що ці три херувими зображали трьох синів імператорського подружжя: Миколу (майбутнього імператора Миколу ІІ), Георгія і Михайла.[1]

Сюрприз[ред.ред. код]

Сюрприз яйця також загублений. Це був мініатюрний механічний слон і ключ для заводу механізму. Фігурка слона була виготовлена із слонової кістки, частково покрита емаллю і інкрустована діамантами.

Схожа фігурка слона є сюрпризом яйця «Соснова шишка», яке було виготовлене фірмою Фаберже у 1900 році на замовлення родини Кельхів.<ref name="mieks" /?

Історія[ред.ред. код]

Згідно з рахунком фірми Фаберже від 7 квітня 1892 року, вартість яйця становила 4,750 рублів.

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б 1892 Diamond Trellis (англ.)