Карнавал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Карнава́л (від лат. carne — м'ясо і лат. vale — прощавай) — народні гуляння, що відбуваються у католицьких країнах у вівторок за сорок днів до Великодня напередодні початку Великого посту.

1296 року Сенат Венеційської республіки офіційно проголосив останній день перед Великим Постом святковим. Тому вважають, що слово «карнавал» походить від латинського «carne vale», тобто «прощання з м'ясом». Традиція венеціанців одягати цей час маски сходить до давніх римських Сатурналіїв, коли рабам на святі врожаю дозволяли сидіти поряд із патриціями, а тому всі ховали обличчя під масками, щоб не зважати на соціальну нерівність у такі дні. [1]


Найзнаменитіші карнавали: Венеційський, Бразильський в Ріо-де-Жанейро, Марді Ґра в Монреалі і Новому Орлеані, Кельнський та Майнцький карнавали в Німеччині.

Традиції святкування карнавалу різні в різних країнах. Іноді карнавал триває кілька днів. Карнавал святкують також у деяких протестантських громадах.

Український аналог карнавалу — масниця. Однак, у східній традиції масниця проводиться в неділю, за шість [вісім] тижнів до Великодня.

Слово карнавал вживається також в широкому сенсі щодо інших бучних святкувань, що часто супроводжуються маскарадами.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]Релігія Це незавершена стаття про релігію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.