Неділя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Неділя: Тихий смуток (1909). Олександр Мурашко.

Неділя — день тижня між суботою й понеділком, другий день вихідних. Однак, наприклад, не є вихідним в країнах Арабських Еміратів.

У північногерманських племен був присвячений Сонцю (англ. Sunday, нім. Sonntag). У всіх слов'янських мовах, крім російської, назва цього дня походить від поняття «не працювати», «не мати діла».

У християнських країнах недільний день вважається святом, встановленим на честь воскресіння Ісуса Христа (бо воскресіння відбулося саме у цей день тижня) — днем, коли віруючі зазвичай відвідують церкву. Вважається, що в неділю не можна працювати. У побожних християнських родинах вважається гріхом працювати в неділю.

За григоріанським календарем перший рік століття не може починатися з неділі. За єврейським календарем рік взагалі не може починатися з неділі. Якщо місяць починається з неділі, то тринадцяте число в ньому буде п'ятниця.

Неділя найчастіше вважається останнім днем тижня (в Європі, сучасній Південній Америці, за винятком Бразилії), але часто (у тому числі й у США) — першим, за традицією давніх євреїв, давніх єгиптян і давніх римлян. Відповідно до міжнародного стандарту ISO 8601, першим днем тижня вважається понеділок, а неділя — останнім.

Походження назви в мовах світу[ред.ред. код]


Час Це незавершена стаття про час.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.


Дні тижня

НеділяПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСубота