Маска

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Поховальна маска, Єгипет
Musee de la bible et Terre Sainte 001.JPG

Ма́ска (ще іноді: машкара́) — пов'язка зі щілинами для очей, що закриває верхню частину обличчя.

Маска для сну[ред.ред. код]

При використанні маски навіть короткочасний сон стає глибшим, що позитивно позначається на самопочутті. Вона допомагає добре виспатися і вдень і вночі, зняти напругу з стомлених очей.

Сомнологи — фахівці в галузі вивчення розладів сну, прийшли до висновку, що мелатонін — гормон сну, виробляється тільки в темряві. Мелатонін надає комплексний вплив на організм, зокрема дослідники відзначили, що люди, які сплять в темряві, мають повноцінний імунітет. Найменше світло провокує порушення сну. Небажання дітей спати вдень — це не примха. Дитина часто не може заснути при світлі. Але варто затемнити кімнату — і малюк одразу засинає.

Ритуальна маска[ред.ред. код]

Докладніше: Ритуальна маска

Первісна людина почала використовувати маску під час особливих ритуалів посвячення у таїну, відлякування злих духів, що несуть хвороби і нещастя. Французькому антропологу Клоду Штраусу належить припущення, що в обрисах давніх масок знайшли відображення не лише смаки та уподобання давніх людей, а й погляди на Добро і Зло, на стосунки зі світом Світла і Темряви, і навіть — на Космос. На думку іншого, Марджорі Халбіна — маска — об'єкт, що сприяє миттєвому перевтіленню на зображувану істоту.

Посмертна маска[ред.ред. код]

Посмертна маска — восковий або гіпсовий зліпок, знятий з обличчя померлої людини одразу після її смерті. для фараонів Єгипту маски виготовлялися з золота, простим людям їх робили з папірусу, льону, клею і фарби[1].

Поховальна маска фараона
Як матеріал використовувалось не лише золото, але й теракота

Маска театральна[ред.ред. код]

Маска — невід'ємний атрибут театру. Хоча тепер маска нечасто зустрічається у театрі, зате без неї немислимий карнавал.

Маска у психіатрії (перевтільча)[ред.ред. код]

Маска, вважається, справляє активний вплив на людину. Вона може допомогти при нервових захворюваннях; при виготовленні маски людина позбувається деяких комплексів, що заважають їй у повсякденні. Це пов'язано із т. зв. механізмом психічної дисоціації — захисного механізму, завдяки якому мисленнєві процеси та функції відокремлюються від загального потоку свідомості (контексту).

Маска медична[ред.ред. код]

Поширеним способом захисту від інфекцій, що передаються повітряно-краплинним шляхом, є медичні маски. У загальному вигляді вони є пов'язкою на особу, що закриває ніс і рот людини, і виготовляються з матеріалу, що пропускає повітря, але що затримує крапельки мокроти при видиху (марля, вата, неткані матеріали). Медичні маски використовують при спілкуванні з ослабленими хворими, також їх використовують в сезони масового поширення ГРВІ для захисту оточення від захворювання.

Косметична маска[ред.ред. код]

Існує багато варіантів косметичних масок, і дія їх різноманітна. Одні очищають шкіру та волосся, інші пом'якшують, живлять і зміцнюють, треті чинять на неї знежирюючу і терпку дію, четверті вибілюють. Багато хто має лікувальні властивості: знімають роздратування і запалення. Вибирають маски з урахуванням пори року, віку і стану шкіри.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Мистецтво Це незавершена стаття з мистецтва.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.