Карта місцевості

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Карта.JPG

Ка́рта (походить від грец. chártes) або ма́па — лист або сувій папірусу для письма має декілька значень:

  • зменшене (масштабоване), узагальнене, побудоване за визначеними математичними законами (законами картографічних проекцій) зображення або модель значних ділянок або всієї площі земної поверхні, інших небесних тіл або позаземного чи будь-якого простору на площині. На К. показують розміщення, стан і взаємозв'язки природних та ін. явищ.

Наприклад:

Карти містять точні та наочні дані про особливості зовнішнього вигляду та просторового розміщення об'єктів земної поверхні, а порівняння двох карт різних років зйомки дозволяє виявляти походження та динаміку розвитку багатьох природних об'єктів, явищ географічної оболонки[1]. Створення карт — науково-технічний творчий процес, що вимагає від виконавців та керівників технічних знань, глибинного розуміння географічних особливостей зображуваних об'єктів та явищ, закономірностей просторового розміщення[1].

Карта в геології і розробці родовищ корисних копалин[ред.ред. код]

Карта в геології і розробці родовищ корисних копалин — умовно зменшене зображення нафтового, газового чи інш. покладу за певними ознаками в ізолініях, напр. за абсолютними відмітками покрівлі (карта структурна), за товщиною пласта (карта ізопахіт), за пластовим тиском (карта ізобар), за газовим фактором (карта газового фактора).

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  1. а б (рос.) Подобедов Н. С. Общая физическая география и геоморфология. — М.: Недра, 1974. С. 312.

Посилання[ред.ред. код]

  • (англ.) www.mappery.com — спільнота любителів карт, колекція різноманітних карт.


Земля Це незавершена стаття з географії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.