Ця стаття потребує істотної переробки. Можливо, її необхідно доповнити, переписати або вікіфікувати. Пояснення причин та обговорення — на сторінці Вікіпедія: Статті, що необхідно поліпшити.
Тому, хто додав шаблон: зважте на те, щоб повідомити основних авторів статті про необхідність поліпшення, додавши до їхньої сторінки обговорення такий текст: {{subst:поліпшити автору|Катодні промені|15 жовтня 2022}} ~~~~, а також не забудьте описати причину номінації на підсторінці Вікіпедія:Статті, що необхідно поліпшити за відповідний день.
Термін катодні промені склався тоді, коли їхня природа ще не була зрозуміла, однак властивості вже досліджували. У результаті цих досліджень був відкритий електрон — частинка, що переносить електричний заряд. Зробив це в 1897 році Джозеф Джон Томсон. Проводячи експерименти над катодними променями в електричних і магнітних полях, він визначив, що вони складаються з частинок, маса яких набагато менша від маси атома.
Назва катодні промені дещо застаріла, але зустрічається в літературі. На сьогодні частіше вживається термін електронний пучок.