Кишеня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Кишеня

Кише́ня (ідіш keshene) — елемент одягу, призначений для перенесення різноманітних речей.

Походження, призначення і еволюція[ред.ред. код]

Щодо історичного виникнення кишені досі існує багато суперечок, хоч найчастіше цей факт приписують ізраїльському кравцеві Бені Карману.

Основним завданням кишені від початку було знайти альтернативу поясові, в якому переносились гроші, внаслідок чого, вони були досить легкою здобиччю для грабіжників. Можна припустити, що виникнення кишені стало певною революцією в одязі.

Досить швидко кишеня стала не тільки практичним атрибутом одягу[1], але й набула декоративних рис, ставши елементом моди.

За всієї різноманітності кишень, які в наш час застосовуються практично в кожному елементі одягу - від спідньої білизни до пальто, можна розрізнити два види: кишеня внутрішня (напр. в брюках та зовнішня (напр. нагрудна кишеня сорочки).

Що прийнято носити в кишенях[ред.ред. код]

Загальне правило для чоловіків - в кишенях не повинно бути нічого зайвого. В кишенях брюк може бути носовичок, ключі, запальничка, невелика сума грошей. У будь-якому випадку предмети у кишенях брюк не повині вип'ячуватись назовні. В брюках не прийнято носити ручки, окуляри, інші предмети, що можуть пошкодитись або забруднити одяг. Гаманець, що стирчить із задньої кишені брюк, не виглядає естетично та приваблює злодіїв.

Годинник кладеться в спеціальну кишеню в брюках, якщо така відсутня, то підійде права кишеня. Нагрудна кишеня сорочки всупереч поширеній практиці не призначена для перенесення предметів, єдиний предмет, що виглядає органчно - це добре відпрасована та складена носова хустка. Особисті документи, гаманець, ручку, записник, гребінець, окуляри, футляр для візитівок або банківських карок, сигарет тощо, краще носити в кишенях піджака, або верхнього одягу.

Окуляри та ручки не слід класти до зовнішньої кишені піджака - така нагрудна кишеня призначена для декоративної носової хустинки, або особистого документа. Всі решта речей слід носити в портмоне, чоловічій торбі або портфелі.

Виноски[ред.ред. код]