Ковальська Фаустина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ковальська Фаустина
пол. Faustyna Kowalska
200px-Faustina.jpg
Ім'я при народженні пол. Helena Kowalska
Народилася 25 серпня 1905(1905-08-25)[1][2]
Глоговець, Ґміна Свініце-Варцьке, Ленчицький повіт, Лодзинське воєводство, Польща[2]
Померла 5 жовтня 1938(1938-10-05)[1][2] (33 роки)
Краків, Польська Республіка
Громадянство
(підданство)
Flag of Poland (1928–1980).svg Польща
Діяльність черниця, святі
Володіє мовами польська[3]
Посада апостол
Конфесія Римо-католицька церква
IMDb nm2388233
Сторінка в Інтернеті faustyna.pl

Св. Марія Фаустина Ковальська (25 серпня 1905 — 5 жовтня 1938) — католицька свята, проповідниця Божого Милосердя, містик.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилася у багатодітній, бідній і побожній селянській родині. Охрещена і отримала ім'я Гелена. У свої 16 років покинула родинний дім задля заробітку і допомоги батькам.

З 1 серпня 1925 року — у монастирі Сестер Матері Божої Милосердя у Варшаві, де отримала ім'я сестра Марія Фаустина і через п'ять років склала монаші обіти: чистоти, убогості і послуху. Перебувала у різних монастирях, найдовше у Кракові, Плоцьку і Вільнюсі.

Глибину її духовного життя розкриває Щоденник Боже Милосердя. Після першого року новіціату з'явилися надзвичайно болісні містичні випробування, а пізніше духовні і моральні страждання, пов'язані намаганням здійснити посланництва, яке отримала від Христа Господа. Св. Фаустина своє життя віддала справі рятування душ грішників. Щоденник сестри Марії Фаустини Ковальської становить явище письменства. Твір цей — щиросердечне і непретензійне зізнання людини з усіх складних перипетій щодо здійснення її прагнення поєднатись з Богом, туги за Всевишнім, злетів і душевної пітьми на шляху до втілення мрії. Щоденник правильніше було б назвати пам'яткою-свідоцтвом. Текст щоденника Боже Милосердя рясніє натхненнями, які були передані Ісусом Христом сестрі Фаустині для того, щоби вона не лише записувала їх, але й сповіщала людям, поширюючи по цілому світі.

Померла 5 жовтня 1938 року у віці 33 років. Похована на монастирському цвинтарі у Кракові — Лагевниках, а в 1966 році перепохована у каплиці.

Образ Божого милосердя

Беатифікаційний процес[ред. | ред. код]

  • 31 січня 1968 Декретом Конгрегації до Справ Святих було розпочато беатифікаційний процес Слуги Божої св. Фаустини.
  • 7 березня 1992 Святіший Отець Іван-Павло II підтвердив геройські чесноти Марії Фаустини Ковальської і підтримав беатифікаційний процес.
  • 18 березня 1993 Святіший Отець Іван-Павло II проголосив Марію Фаустину Ковальську блаженною.
  • 30 квітня 2000 У Римі відбулася канонізація сестри Марії Фаустини Ковальської.

Беатифікувавши сестру Фаустину, Христова Церква тим самим визнала, що їй було дано істинне особисте одкровення.

Отже — щоденник сестри Марії-Фаустини з надією на те, що для багатьох ця книга стане втіхою і дорадницею в сум'ятті й труднощах життя.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]