Конгрегація в справах святих

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стаття із серії:
Римська курія
Портал «Католицтво»

Конґреґація у справах канонізації Святих (лат. Congregatio de Causis Sanctorum) — одна з дев'яти конгрегацій Римської курії.

Це дикастерія, яка відповідає за все, що стосується процедури, яка веде до беатифікації та канонізації осіб; крім того, після консультацій з Конґреґацією віровчення, вона може надавати певному святому титул Учитель Церкви, а також перевіряє справжність мощів.

Історія[ред. | ред. код]

Конгрегацію заснував Папа Павло VI, видавши Апостольську конституцію Sacra Rituum Congregatio від 8 травня 1969 р., на підставі якої з Конґреґації Обрядів виділено окрему Конгрегацію у справах святих.

Правила канонізації святих суттєво реформував папа Римський Іван-Павло II своєю Апостольською конституцією Divinus Perfectionis Magister від 25 січня 1983 року.

А після набрання чинності Апостольської конституції Pastor Bonus, виданої 28 червня 1988 р. Папою римським Іваном Павлом II, конґреґація отримала свій нинішній вигляд і функції.

Станом на 2011 рік складається з 34 членів (кардиналів, архієпископів і єпископів), яким допомагають дві консультативні групи (істориків і богословів). Конгрегацією керує префект, кардинал Марчелло Семераро.

Список префектів[ред. | ред. код]

Список секретарів[ред. | ред. код]

Список підсекретарів[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]