Конрад Целльнер фон Ротенштайн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Конрад Целльнер фон Ротенштайн
нім. Konrad Zöllner von Rotenstein
Конрад Целльнер фон Ротенштайн
Конрад Целльнер фон Ротенштайн
23-й Великий магістр Тевтонського ордену (1382-1390)
Початок правління: 1382
Кінець правління: 1390

Попередник: Вінріх фон Кніпроде
Наступник: Конрад фон Валленроде

Дата народження: близько 1325
Місце народження: Марольдсвайзах
Країна:
Дата смерті: 20 серпня 1390(1390-08-20)
Місце смерті: Христбург
Поховання Замок Марієнбург

Конрад Целльнер фон Ротенштайн (нім. Konrad Zöllner von Rotenstein) — 23-й великий магістр Тевтонського ордена з 1382 по 1390 рік.

Герб великого магістра Конрада Целльнера фон Ротенштайна

Походив з лицарського роду Целльнер фон Ротенштайн з Франконії. Час вступу в Тевтонський орден невідомий. З 1353року — прокуратор Прейсіш-Марки, пізніше помічник комтура Христбурга, з 1368 року — комтур Данціга, з 1372 року — Великий госпітальєр ордену та комтур Христбурга.

Незважаючи на те, що Конрад фон Ротенштайн не мав великого військового, політичного та адміністративного досвіду, після смерті Вінріха фон Кніпроде обраний Великим магістром ордену.

Головну увагу приділяв господарському розвитку ордену. Військові операції проти ВКЛ довіряв маршалу (пізніше Великому комтуру) Конраду фон Валленроде. У 1382 році орден захопив Жемайтію та домігся обіцянки Великого князя Литовського Ягайла прийняти хрещення від хрестоносців. Однак Ягайло внаслідок укладення Кревської унії у 1385 році став польським королем та охрестив язичницьку Литву за допомогою Польщі. Польське посольство просило Конрада фон Ротенштайна стати хресним батьком Ягайла, але це прохання було відхилене.

Внаслідок укладення унії орден втратив ідеологічні підстави для свого існування в Прибалтиці та отримав сильного військового суперника. Орден став розпускати по Європі чутки, що хрещення Ягайла та Литви несправжнє, підтримував князя Вітовта, який виступав проти Ягайла.

Конрад фон Ротенштайн провів адміністративну реформу ордену, підтримував колонізацію малозаселених земель, а також домігся у папи римського згоди на відкриття університету у Кульмі.

Помер 20 серпня 1390 року у Христбурзі та був похований в усипальниці великих магістрів в Марієнбурзі.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Конрад Цёльнер фон Ротэнштайн / Вялікає Княства Літоўскае. Энцыклапедыя ў двух тамах/Мінск, «Беларуская энцыклапедыя імя Петра Броўкі», 2007. ISBN 978-985-11-0393-1
Попередник:
Вінріх фон Кніпроде
'Конрад Целльнер фон Ротенштайн'

23-й Великий магістр Тевтонського ордену

1382 - 1390
Наступник:
Конрад фон Валленроде