Конюшина гібридна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Конюшина гібридна
Trifolium hybridum01.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Вищі рослини (Streptophyta)
Судинні (Tracheophyta)
Покритонасінні (Magnoliophyta)
Дводольні (Magnoliopsida)
Порядок: Бобовоцвіті (Fabales)
Родина: Бобові (Fabaceae)
Підродина: Метеликові (Faboideae)
Триба: Trifolieae
Рід: Конюшина (Trifolium)
Вид: Конюшина гібридна
Біноміальна назва
Lathyrus palustris
L., 1753
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Trifolium hybridum
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Trifolium hybridum
EOL logo.svg EOL: 703404
ITIS logo.svg ITIS: 26261
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 74517

Конюшина гібридна[1][2] (Trifolium hybridum) — вид трав'янистих рослин родини Бобові (Fabaceae), поширений в Євразії та Марокко.

Опис[ред. | ред. код]

Багаторічна трав'яниста рослина заввишки 20–60 см. Стебла від безвільних до майже прямостійних, від слабо до сильно розгалужених, голі або майже голі й зовсім голі під час старіння, рифлені. Листки чергові, з 3 листочків; черешки довжиною до 1 см; листочки яйцеподібні, з тупим кінцем, 1–3 × 1–2 см. Суцвіття довгочерешкові, густо кулясті, діаметром від 1 до 2,5 см і містять, щонайменше, 10 (найчастіше 30–50) «метеликів». Квіти: віночок від білого до червонуватого, нарешті, коричневий, 5–12 мм завдовжки, злитий біля основи; пелюсток 5; чашечка 5-лопатева, майже гола; тичинок 10. Плоди — нерозкривні стручки, довжиною близько 7 мм і шириною 2 мм і містить від двох до чотирьох насінин. Червонувате насіння яйцеподібне з невеликими горбками.

Поширення[ред. | ред. код]

Північна Африка — Марокко; Азія (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Росія, Іран, Ірак, Туреччина); Європа (Білорусь, Естонія, Латвія, Литва, Молдова, Україна, Австрія, Чехословаччина, Угорщина, Швейцарія, Болгарія, колишня Югославія, Греція, Італія, Румунія, Франція, Іспанія). Населяє поля, луки, узбіччя, похилі береги, пустирі, краї лісів. Також кормова рослина.

В Україні зростає на луках, лісових галявинах, частіше у долинах по всій Україні, крім степових біоценозів; досить рідко в Криму[2].

Використання[ред. | ред. код]

Як і інші види родини, кореневище містить бактерії Rhizobium. Ці довговічні бактерії здатні фіксувати азот з атмосфери до ґрунту для використання рослинами, тому рослина удобрює своє власне середовище проживання.

Галерея[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Довідник назв рослин України
  2. а б Доброчаева Д.Н., Котов М.И., Прокудин Ю.Н., и др. Определитель высших растений Украины. — Киев : Наукова думка, 1987. — С. 189. (рос.)(укр.)