Бобовоцвіті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бобовоцвіті
Повзуча суріана морська (Suriana maritima)
Повзуча суріана морська (Suriana maritima)
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
Судинні (Tracheophyta)
Насінні (Spermatophyta)
Покритонасінні (Magnoliophyta)
Еудікоти
Підклас: Розиди (Rosids)
Порядок: Бобовоцвіті (Fabales)
Родини
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Fabales
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Fabales
EOL logo.svg EOL: 4276
ITIS logo.svg ITIS: 500022
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 72025
Fossilworks: 54922

Бобовоцвіті (Fabales) — порядок квіткових рослин. Відповідно до класифікації APG II він належить до підкласу розидів (rosids) групи Еудікотів (Eudicots) та включає чотири родин:

У застарілій системі Кронквіста та деяких інших Бобовоцвіті містили тільки родину Бобові, а інші родини, що поміщені зараз до порядку Бобовоцвіті були розміщені в окремих порядках: Polygalaceae в межах власного порядку Polygalales, а Quillajaceae та Surianaceae — в межах Rosales.

Бобові (Fabaceae) — третя найбільша родина рослин у світі — містить більшість різноманітності бобовоцвітих, інші родини додають лише невеликий внесок. Дослідження порядка значною мірою концентрується на бобових, як завдяки їхній великій біологічній різноманітності, так і завдяки їхній важливості для сільського господарства. Polygalaceae також досліджується завдяки великій різноманітності роду Polygala, а також завдяки членам родини, які, подібно до бобових, використовуються як корм для Лускокрилих. Хоча дані молекулярної філогенетики і свідчать на підтримку порядку, точні взаємини родин Quillajaceae і Surianaceae з іншими представниками порядку всі ще можуть змінитися через обмежені дослідження цих родин.

Галерея[ред. | ред. код]