Корпспейнт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Host

Корпспейнт (англ. Corpse paint, corpsepaint) — характерний чорно-білий грим, який використовується виконавцями блек-металу на концертах або виступах.

Спочатку використовувався такими виконавцями і групами, як «Alice Cooper» та «Kiss» та іншими рок-музикантами. У 80-х роках Celtic Frost, Sodom та ін. також використовували розмальовку, наводячи чорним кольором очі, аби викликати асоціації з трупами. Що не дивно, оскільки темами для текстів багатьох треш-метал у той час було поклоніння смерті, елементи сатанізму (заснованого на богохульстві) тощо.

Окремо розглядають Кіма Петерсена (King Diamond, Mercyful Fate), чия розмальовка дуже відрізнялася як від старих глем-рок груп так і від трешерів і сучасних блек-метал груп. Сам Петерсен виконував прогресивний хеві-метал, але з явним ухилом в сатанізм в текстах. Корпспейнт в його сучасному блек-метал розумінні, почав використовувати Пер Інгве Олін (Дед, англ. Per "Dead" Ohlin), нині покійний вокаліст Mayhem та Morbid. Вслід за ним цим почали користуватися такі відомі норвезькі групи як Darkthrone, Immortal та інші.

Також деякі скандинавські культурологи асоціюють корпспейнт з язичницьким святом Oskorei («Дика Полювання»), але згодом трансформувався в страхітливий макіяж, створює демонічний образ або імітує гримасу трупа.

Найчастіше обличчя зафарбовується білим кольором, а області навколо очей і рота — чорним (є винятки: наприклад, музиканти гуртів «Gorgoroth» та «Ragnarok» використовували колір крові, а «Behemoth» та «Satyricon» — синій).

У середовищі виконавців Паган- та вікінг-метал а також набула поширення бойове розфарбовування європейських варварів дохристиянської епохи (Turisas, Korpiklaani, Finntroll)

Поза блек-металу[ред.ред. код]

Зазвичай корпспейнт асоціюється з блек-металом, але є винятки:

  • Панк-рок-група «The Misfits» використовувала корпспейнт.
  • Професійний рестлер Стінг використовував корпспейнт. Також в корпспеінте можна було помітити іншого рестлера Джеффа Харді в його пізньої кар'єрі.
  • Головний герой фільму «Ворон» використовує подібний тип гриму.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]