Бразильський треш-метал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бразильський треш-метал — регіональна треш-метал сцена, яка виникла в 1980-х роках у Бразилії. Разом з Бей-Еріа[en] та Тевтонським трешом[en] єдина з основних сцен жанру у 1980-х. Частина бразильських колективів та виконавців середини 1980-х років своєю творчістю значно вплинули на початковий розвиток блек-металу.

1980-ті[ред. | ред. код]

На початку 1980-х років з'явилися такі колективи як Metallica, Slayer (США), Destruction, Kreator (Німеччина) та Voivod і Exciter (Канада). В цей же час, під впливом NWOBHM та хардкор-панку, в Бразилії з'являється власна музична сцена подібних напрямів.

Бразильський рок[en] відліковує свій початок від 1960-х, та отримуючи поштовх з руху під назвою Jovem Guarda, пройшов крізь етап прогресивного року дійшовши до рівня хеві-метал. У 1982 році перший подібний LP випустили Stress з Белену. Також з'явилася панк-сцена в Сан-Паулу.

Перший офіційний треш (або швидкісний метал), випущений в Бразилії, є сплітом двох колективів — Dorsal Atlântica та Metalmorphose 1984-го року. Реліз відбувся приблизно в той самий час, що і «Kill 'Em All» Metallica, «War and Pain» Voivod та «Sentence of Death» Destruction.

Dorsal Atlântica з Ріо-де-Жанейро були першопрохідцями, оскільки їх запис був першим офіційним релізом, але з'явилися й інші групи, що випустили перші демо, як-то Vulcano з Сан-Паулу і Sepultura з Белу-Оризонті.

1990-ті[ред. | ред. код]

Sepultura мали успіх за межами країни. Останні треш альбоми «класичної школи» були видані 1991-го року — «Mass Illusion» Korzus, «Arise» Sepultura, «Rotten Authorities» Executer та «The Laws of Scourge» Sarcófago.

Увійшовши в 1990-ті місцевий треш міксувався з альтметалом, гранджем, індастріалом та специфічною фольк музикою. Sepultura і Overdose вважаються засновниками та культовими колективами, що надали трешу етнічне звучання[1].

Sarcófago задіяв ударний прилад у своєму останньому студійному альбомі під назвою Crust, що розглядається як прототип застосування бласт біту. У 2000-х роках Executer і Holocausto повернулися до класичного виконання, рівно як і Макс Кавалера (Soulfly), Ratos de Porão до кросовер-трешу.

Регіональні сцени[ред. | ред. код]

Найбільший вплив на розвиток бразильського треш-металу історично склали три регіони — Белу-Оризонті, Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро. Найвидатніша з них перша, на сцені якої з'явилися найбільш відомі місцеві колективи екстремального металу. Sarcófago в «I.N.R.I.» перші застосували корпспейнт який надалі «набув величезної популярності серед норвезьких блек-металістів»[2]. Також цей колектив, рівно як і Sepultura, є «канонічним» для подальшого розвитку «не норвезького» стилю «військового металу»[3].

Список найвідоміших представників[ред. | ред. код]

Белу-Оризонті:

Сан-Паулу:

Ріо-де-Жанейро:

Бразиліа:

Ріу-Гранді-ду-Сул:

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Barcinski & Gomes 1999, с. 131
  2. The Saga Of True Norwegian Black Metal. Архів оригіналу за 19 червня 2018. Процитовано 23 червня 2018. 
  3. Wolf-Rüdiger Mühlmann: War Black Metal: Die Extremsten der Extremen. Was bleibt, ist Schutt und Asche. In: Rock Hard, no. 279, pp. 71-73.

Література[ред. | ред. код]

  • Leão, Tom (1997). «Capítulo 17: O metal no Brasil» [Chapter 17: Metal in Brazil]. Heavy metal: Guitarras em fúria [Heavy Metal: Raging Guitars] (in Portuguese). São Paulo, Brazil: Editora 34. pp. 199—210. ISBN 85-7326-077-7
  • Avelar, Idelber (2011). «Chapter 3: Otherwise National: Locality and Power in the Art of Sepultura». In Wallach, Jeremy; Berger, Harris; Greene, Paul. Metal Rules the Globe: Heavy Metal Music Around the World. Duke University Press. pp. 135—160. ISBN 978-0-8223-4733-0