Націонал-соціалістичний блек-метал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Націонал-соціалістичний блек-метал
Стилістичні походження
Походження
Початок 1990-х Норвегія - Німеччина
Типові інструменти
Популярність Андеграунд.
Споріднені жанри
паган-метал - фолк-метал - блек-метал

Націонал-соціалістичний блек-металангл. National Socialistic Black Metal) чи НСБМ (з англ. NSBM) — напрям блек-металу, що орієнтується на патріотичну складову у ліриці, атрибутиці, логотипах альбомів та способі життя. Як правило містить радикальні тексти, значна частина виконавців присвячує їх націонал-соціалізму. Переважна більшість колективів поєднує їх з націоналізмом власної країни чи регіону.

Виникнення

[ред. | ред. код]

Як окремий стиль NSBM сформувався на початку-середині 1990-х відколи праворадикально налаштовані виконавці металу відійшли від традиційної блек-метал сцени, котра на той час сповідувала переважно окультні та мізантропічні погляди, і вирішили створити свою альтернативу: «музику дії», в основу якої були покладені радикальніші ідеї (значною мірою націонал-соціалістичні), окремі елементи з sXe та «Білої сили»[en], втім відрізняючись від першого музичною, а від другого також ідеологічною складовою оскільки НСБМ сповідує не расизм а націоналізм[1]. Початкова концепція включала ідеї «Крові і ґрунту», творчість Ганса Ґюнтера, Карла Шмітта та інших теоретиків і практиків НС.

Серед виконавців що вважаються основоположниками Варґ Вікернес (Burzum), Graveland, Veles[pl][2] та Absurd.

Характеристика

[ред. | ред. код]

Традиційний NSBM виник на основі блеку. Згодом окремі оглядачі під музичну концепцію стилю почали включати сторонні теми, як-то Oi!, паган-метал чи ембієнт. Відношення колективів до даного жанру, як правило, визначається текстами, які ідеологічно орієнтовані на расизм, соціал-націоналізм та антисемітизм. У той же час більш вагомими є дії та стиль життя орієнтовані на досягнення пропагованих ідей, попри відсутність у текстах радикально-націоналістичної лірики.

У середині 90-х NSBM групи об'єднувались у організацію «The Pagan Front» з метою об'єднання ультраправих блек колективів, котра виступає за принципи відмови від комерції, відродження древніх європейських язичницьких традицій, анти юдохристиянства, пропагування націонал-соціалізму та расизму.

В Україні головними регіональними осередками жанру тривалий час були конфліктні у протидії наявного впливу євреїв та емігрантів міста — Харків та Дніпро, у той час як в Києві переважали виконавці наці-панку[en].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Иван Лысюк (4 квітня 2015). «Палітычная сфера» №14, 2010: Ультраправая музыкальная сцена России на примере black metal и pagan metal. http://journal.palityka.org ((рос.)) . Процитовано 27 червня 2017.
  2. Dayal Patterson «Black Metal: Evolution of the Cult» (ст. 359—372 «Politics, Poland, and the rise of NSBM») — Feral House, 2013. — 600 с.: фот. — ISBN 1-936239-75-2

Посилання

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Mattias Gardell «Gods of the Blood» (2003), p.307 ISBN 978-0-8223-3071-4
  • Christian Dornbusch, Hans P Killguss «Unheilige Allianzen: Black Metal zwischen Satanismus, Heidentum und Neonazismus» (2007). ISBN 3-89771-817-0