Націонал-соціалістичний блек-метал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Націонал-соціалістичний блек-метал
Стилістичні походження
Походження
Початок 1990-х Норвегія - Німеччина
Типові інструменти
Популярність Андеграунд.
Споріднені жанри
паган-метал - фольк-метал - блек-метал

Націонал-соціалістичний блек-металангл. National Socialist Black Metal) чи НСБМ (з англ. NSBM) — напрям блек-металу, що орієнтується на нацистську тематику текстів, атрибутику оформлення альбомів та логотипів гуртів.

Як окремий стиль NSBM сформувався у 1997 р. коли радикально налаштована блек-металева молодь не змогла більше терпіти загнивання блек металевої сцени, представники якої мали відверті сатанинські та мізантропічні погляди, й вирішило створити свою праву альтернативу, в основу якої були покладені радикальніші ідеї, в основному націонал-соціалістичні.

Основоположником даного стилю вважається Варґ Вікернес — голова та єдиний учасник норвезького блек-металевого гурту Burzum. Його про язичницькі та антихристиянські погляди лягли в основу ідеології даного стилю.

У країнах супротивниках Третього Райху під час II СВ, де з позиції національного егоїзму традиційно скептичне та негативне відношення до пангерманських нацистів, під НБСМ може розумітися блек-метал сповнений тематики місцевого націоналістичного руху, хоча існують окремі паннаціоналістичні гурти котрі їх тематично чергують або поєднують, не надаючи значення їх розрізнення.

Характеристика[ред.ред. код]

NSBM не має чітко визначених музичних концепцій. Тут можна знайти такі теми, як war metal, традиційний сирий (raw) або технічний блек, Oi!, R.A.C., вікінг метал, симфонічний блек метал, ембіент. Важливу роль тут відіграє лірика, проте музика також не відходить на другий план.

Відношення гуртів до даного жанру визначається текстами, які ідеологічно орієнтовані на расизм, нацизм, антисемітизм. Більшість виконавців об'єднують ці поняття із язичництвом, що значно зближує NSBM із паган-металом, але є гурти, що поєднують їх із True (сатанинською) тематикою.

У середині 90-х NSBM групи об'єднались у організацію The Pagan Front, створену у Vinland (USA), з метою об'єднання правих блекових груп. Виступає ця організація за такі принципи, як відмова від комерції, відродження древніх європейських язичницьких традицій, відмова від християнської релігії, пропагування націонал-соціалізму та расизму.

Представники[ред.ред. код]

Українські[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]