Націонал-соціалістичний блек-метал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Націонал-соціалістичний блек-метал
Стилістичні походження
Походження
Початок 1990-х Норвегія - Німеччина
Типові інструменти
Популярність Андеграунд.
Споріднені жанри
паган-метал - фолк-метал - блек-метал

Націонал-соціалістичний блек-металангл. National Socialist Black Metal) чи НСБМ (з англ. NSBM) — напрям блек-металу, що орієнтується на патріотичну складову у ліриці, атрибутиці та логотипах альбомів. Як правило містить радикальні тексти, значна частина виконавців присвячує їх націонал-соціалізму. Переважна більшість колективів поєднує їх з націоналізмом власної країни чи регіону.

Виникнення[ред.ред. код]

Як окремий стиль NSBM сформувався у 1997 р. коли праворадикально налаштовані виконавці металу відійшли від традиційної блек-метал сцени, котра на той час сповідувала переважно окультні та мізантропічні погляди, і вирішили створити свою альтернативу: «музику дії», в основу якої були покладені радикальніші ідеї (значною мірою націонал-соціалістичні), культування ідей «Білої сили»[en] та окремі елементи sXe.

Серед основоположників Варґ Вікернес (Burzum), Graveland[1] та Absurd.

Характеристика[ред.ред. код]

Традиційний NSBM виник на основі блеку. Згодом окремі оглядачі під музичну концепцію стилю почали включати сторонні теми, як-то Oi!, рідновірський метал чи ембієнт. Відношення гуртів до даного жанру визначається текстами, які ідеологічно орієнтовані на расизм, соціал-націоналізм та антисемітизм.

У середині 90-х NSBM групи об'єднувались у організацію «The Pagan Front» з метою об'єднання ультраправих блек колективів, котра виступає за принципи відмови від комерції, відродження древніх європейських язичницьких традицій, антихристиянства, пропагування націонал-соціалізму та расизму.

В Україні головними регіональними осередками жанру є найбільш конфліктні у протидії наявного впливу евреїв та емігрантів міста — Харків та Дніпро.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Dayal Patterson «Black Metal: Evolution of the Cult» (ст. 359—372 «Politics, Poland, and the rise of NSBM») — Feral House, 2013. — 600 с.: фот. — ISBN 1-936239-75-2

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]