Націонал-соціалістичний блек-метал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Націонал-соціалістичний блек-метал
Стилістичні походження
Походження
Початок 1990-х Норвегія - Німеччина
Типові інструменти
Популярність Андеграунд.
Споріднені жанри
паган-метал - фолк-метал - блек-метал

Націонал-соціалістичний блек-металангл. National Socialist Black Metal) чи НСБМ (з англ. NSBM) — напрям блек-металу, що орієнтується на патріотичну складову у ліриці, атрибутиці та логотипах альбомів. Як правило містить радикальні тексти, значна частина виконавців присвячує їх націонал-соціалізму. Найбільш наближений до фолк-металу[1].

Виникнення[ред.ред. код]

Як окремий стиль NSBM сформувався у 1997 р. коли праворадикально налаштовані виконавці металу відійшли від традиційної блек-метал сцени, котра на той час сповідувала переважно окультні та мізантропічні погляди, і вирішили створити свою альтернативу: «музику дії», в основу якої були покладені радикальніші ідеї (значною мірою націонал-соціалістичні), культування ідей «Білої сили»[en] та окремі елементи sXe.

Серед основоположників Варґ Вікернес (Burzum), Graveland та Absurd.

Характеристика[ред.ред. код]

Традиційний NSBM виник на основі блеку. Згодом окремі оглядачі під музичну концепцію стилю почали включати сторонні теми, як-то Oi!, рідновірський метал чи ембієнт. Відношення гуртів до даного жанру визначається текстами, які ідеологічно орієнтовані на расизм, соціал-націоналізм та антисемітизм.

У країнах супротивниках Третього Райху під час II СВ, де з позиції національного егоїзму традиційно скептичне та негативне відношення до пангерманських нацистів, під НБСМ може розумітися блек-метал сповнений тематики місцевого націоналістичного руху, хоча існують окремі паннаціоналістичні гурти котрі їх тематично чергують або поєднують, не надаючи значення їх розрізнення.

У середині 90-х NSBM групи об'єднались у організацію «The Pagan Front», створену у Vinland (USA), з метою об'єднання правих блекових груп. Виступає ця організація за такі принципи, як відмова від комерції, відродження древніх європейських язичницьких традицій, відмова від християнської релігії, пропагування націонал-соціалізму та расизму.

Представники[ред.ред. код]

Українські[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. И.Симоненко «Между молотом и наковальней. Гид по Хард-року и Метал-музыке Украины» — Винница: Нилан: Rockinbooker Publishing, 2015. — 167, [25] с. : фот. — ISBN 978-966-924-116-0 ст.113-114

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]