Корі Докторов

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Корі Докторов

Корі Докторов (Доктороу, англ. Cory Doctorow, 17 липня 1971) — канадський письменник, автор наукової фантастики, журналіст та блоґер, один з редакторів блоґу BoingBoing, дуже впливового і одного із найвідвідуваніших блогів про технології, культуру та політику. Він відомий виступами за пом'якшення законів про авторське право та є поборником ідеї Creative Commons, під чиїми ліцензіями випущено декілька його книжок. Для багатьох користувачів всесвітньої павутини Докторов відомий як письменник, науковий фантаст, який свої твори публікує в інтернеті і дозволяє безкоштовне користування ними. У журналістському середовищі Корі знають як колумніста New York Times, Wired і багатьох інших онлайнових та офлайнових видань. У сфері новітніх технологій і, зокрема, вільного програмного забезпечення він аж ніяк не є профаном, працював директором європейського відділення Electronic Frontier Foundation, бере участь у роботі EFF та інших громадських організацій, є членом ради директорів Technorati, Inc. Окрім згадуваного уже BoingBoing, він має також персональну сторінку, котру старанно наповнює якісним контентом від 7 квітня 2005 року.

Докторов почав свою письменницьку кар'єру з оповідань у жанрі наукової фантастики і кіберпанку, відразу заявивши про себе, як про одного з лідерів фантастів «нової хвилі». На пострадянському просторі найвідомішими стали його твори «Земля сисадмінів» (в творі згадується Вікіпедія) та «Виґуґлений»[1][2]. Корі Докторов здобув нагороду Кемпбелла за роман Little Brother.

У 2004 році Доктороу написав есей Wikipedia: A Genuine H2G2-Minus the Editors присвячений Вікіпедії, який був опублікований у збірнику «The Anthology at the End of the Universe».

Дружина Корі Докторов Еліс Тейлор — телеведуча, блоґер, геймер. У 2008 у них народилась донька, яку назвали Поезія Емеліна Фібоначчі Наутилус Тейлор Доктороу.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Виґуґлений (український переклад Кость Іванцов)
  2. Ґуґлець (український переклад Andy_aka_Andy)

Посилання[ред.ред. код]


Канада Це незавершена стаття про особу Канади.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.