Леонардо Сандрі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Леонардо Сандрі
Леонардо Сандрі
префект Конгрегації Східних Церков
Титул
Santi Biagio e Carlo ai Catinari
Coat of arms of Leonardo Sandri.svg
Ille fidelis
Він вірний (2 Тим. 2,13)
Народжений 18 листопада 1943,
Буенос-Айрес, Аргентина
Священицьке свячення 2 грудня 1967
Єпископське призначення титулярний архієпископ Емонський
22 липня 1997
Єпископське свячення 11 жовтня 1997
Проголошений кардиналом на консисторії 24 листопада 2007
Папою Бенедиктом XVI
 
Кардинал
Колегія кардиналів (на офіційному сайті Святого Престолу)
Портали:Історія

Його Високопреосвященство Леона́рдо Са́ндрі (ісп. Leonardo Sandri; *18 листопада 1943, Буенос-Айрес — кардинал Римо-Католицької церкви, дипломат Святого Престолу, титулярний архієпископ Емонський (суч. Чіттанова, побл. Венеції), префект Конгрегації Східних Церков.

Біографія[ред.ред. код]

Леонардо Сандрі народився 18 листопада 1943 р. у аргентинській столиці. Вивчав теологію та філософію і 2 грудня 1967 р. отримав пресвітерську ординацію. Поступивши на дипломатичну роботу при Святому Престолі був напрвлений до апостольської нунціатури у Мадагаскарі у 1974 р. У 19771989 рр. працював при Державному секретаріаті. Отримавши 15 червня 1989 р. звання прелата Його Святості був направлений до апостольської нунціатури у США де перебував до 1991 р. 22 серпня 1991 р. був призначений папою Іваном Павлом II регентом Префектури Папського дому, а 2 квітня 1992 р. асесором (асистеном заступника державного секретаря) Державного секретаріату у загальних справах. 22 липня 1997 р. Леонардо Сандрі був призначений титулярним архієпископом Емонським та апостольським нунцієм до Венесуели, рукоположений у єпископи 11 жовтня того ж року у Базиліці св. Петра державним секретарем кардиналом Анджело Содано у співслужінні з кардиналом Хуаном Карлосом Арамбуру, колишнім архієпископом Буенос-Айресу та Джованні Баттиста Ре, тодішнім заступником державного секретаря у загальних справах. У березні 2000 р. був переведений до Мексики, але вже 16 вересня того ж року був призначений на посаду заступника державного секретаря Святого Престолу у загальних справах.

Префект та кардинал[ред.ред. код]

Після обрання на Апостольський Престол нового папи — Бенедикта XVI архієпископ Сандрі ще майже два роки пропрацював на посаді заступника держсекретаря. Але 9 червня 2007 р. він був призначений про-префектом Конґрегації Східних церков[1], замінивши кардинала Ігнатія Мусу Дауда. На кардинальській консисторії, що відбулася 24 листопада 2007 р., папа Бенедикт XVI призначив архієпископа Сандрі кардиналом-дияконом з дияконією Santi Biagio e Carlo ai Catinari.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Про-префектами традиційно призначають прелатів, що не є кардиналами, до їх зведення у кардинальський сан.

Література[ред.ред. код]

  • Bransom, Jr.: Charles N. Revue des ordinations épiscopales. Mango, Florida ; Bransom, 1998
Попередник: префект Конгрегації Східних Церков
2007
Наступник:
Ігнатій Мусса I Дауд '