Леся Мудрак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олеся Мудрак-Ковалів
Леся Мудрак.jpg
Леся Мудрак, 2014
Народилася 29 квітня 1985(1985-04-29) (35 років)
Легниця, ПНР
Громадянство Україна Україна
Національність українка
Діяльність письменниця, філологиня, перекладачка, журналістка, критикиня, редакторка
Alma mater Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка
Премії «Коронація слова» (2004), приватна премія м. Вупертайль (Німеччина) (2006), «Мистецький олімп України» (2009), перша премія Всесвітнього фестивалю поезії «Ditët e Naimit» (2013), друга премія поетичного фестивалю «Серед слів і безкінечності» (2014).

CMNS: Леся Мудрак у Вікісховищі

Оле́ся Ві́кторівна Мудра́к-Ковалі́в, творчий псевдонім Ле́ся Мудра́к (нар. 29 квітня 1985, м. Легніца, Польща) — українська письменниця, філологиня, перекладачка, критикиня, громадська діячка. Кандидатка філологічних наук. Членкиня Національної спілки письменників України, Незалежної асоціації журналістів та Громадської ради при Міністерстві культури України, помічниця-консультантка народного депутата України Тараса Креміня (з 2015 року).

Життєпис[ред. | ред. код]

Жила і навчалася у м. Дніпропетровську.

Закінчила відділення літературної творчості КНУ імені Тараса Шевченка (2007). Достроково захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук на тему: «Еротична лірика: жанрова специфіка та ідіостилі» (2014).

Працювала завідувачем міжнародного відділу в Міжнародній школі україністики Національної академії наук України, викладачем Гуманітарного ліцею КНУ ім. Т. Шевченка, автором та ведучою на інтернет-каналі «Укрлайф TV», редактором у видавництвах, літературним менеджером, модератором численних літературно-мистецьких дійств.

Секретар НСПУ по роботі з молодими авторами (2014—2016)[1], член Правління НСПУ (з 29 листопада 2014 року)[2].

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

Була автором щотижневої рубрики на літературному порталі «Друг читача». Співзасновником номінації «Найеротичніший твір» у літературному конкурсі «Коронація слова 2012». Учасницею численних конференцій, фестивалів, літфорумів, теле- та радіоефірів. Організовала камерні (Укрлаф-тіві) й масові («Творчі п'ятниці» в СПУ, конференції, круглі столи) літературно-художні та культурні заходи із залученням письменників, співаків, композиторів, танцівників, скульпторів, художників та інших, сама репрезентувала «театр одного актора», виконуючи в ньому власні поезії.

Автор й виконавець проектів:

1. Провела в 2014 р. Міжнародний поетичний фестиваль «Terra poеtica» за участі 15-ти країн світу (проект здійснено під патронатом Міністерства культури України, Фонду культури України)

2. Після 8-річної перерви відновила й знайшла фінансування на Міжнародний конкурс кращих творів молодих літераторів «Гранослов». За цей час надійшло 525 рукописів з усієї України та 10 рукописів діаспорян.

3. Спільний проект із діаспорою Угорщини (в особі Уляни Княгинецької та доцента КНУКіМА Олени Диби) в м. Будапешті: проведений перший міжнародний конкурс «Українська казка ХХІ століття».

4. За спеціальною програмою Міністерства культури Польщі, спільно із  журналом «Всесвіт», перебуваючи на посаді секретаря по роботі з молоддю НСПУ, сприяла відвідинам Польщі (м. Щецин) школярів Кіровоградщини (коштом приймаючої сторони), де обдаровані діти мали змогу поспілкуватися з польськими однолітками та обмінятися творчим досвідом.

5. Провела обласні наради молодих літераторів на Хмельниччині, Херсонщині, Рівненщині, брала участь в організації перекладацької співпраці з молодими письменниками, налагоджувала контакти з молодими письменниками Білорусі, Польщі, Словаччини, Азербайджану. 

6. Провела Міжнародний молодіжний літературний форум, що відбувся 27-29 квітня 2015 р. в Києві, у якому взяли участь 120 учасників з усієї України (включаючи Крим) та три міжнародні учасники. У рамках заходу було проведено майстер-класи поезії, прози, драматургії, а також лекторій від брендових видавців та громадських діячів. Молодь мала нагоду не лише поспілкуватися між собою, представити свою творчість, а й побачити зірок української естради (Тоню Матвієнко, Ігора Гроходського, гурт «Тінь сонця» тощо). Юних митців привітали Міністр молоді й спорту І. Жданов, Посол Азербайджану Е. Мадатлі, Проректор КНУ ім. Тараса Шевченка П. Бех.

7. До дня Поезії у Рівненському облдрамтеатрі здійснено акцію « Класики та сучасники» (молодь з усієї України читала улюблені вірші класиків вітчизняної літератури різних поколінь; створено молодіжну платформу при Рівненській ОО НСПУ (очільниця — Ірина Баковецька).

8. Спільно з Головним редактором «Золотої пекторалі» В. Погорецьким та місцевою владою м. Чорткова ініціювала  створення щорічної літературної школи на Тернопіллі. 

9. Спільно з Міністерством молоді й спорту, Малою академією наук України, видавництвом «Самміт-книга» провела творчий вікенд для обдарованих дітей-школярів у Пущі-водиці(2015 р.). 

10. На запрошення Малої академії наук України, очолила журі та брала активну участь у розробці та підготовці  всеукраїнського конкурсу  «Розкрилля душі», присвячений 85-річчю від дня народження Ліни Костенко, в якому взяли участь понад 150 учнів з усієї України.

11. У серпні 2015 р. за підтримки Виноградівської міської ради провела літературно-мистецький фестиваль «Карпатський пегас» на Закарпатті, в якому взяли участь письменники різних поколінь (читання віршів на конях, творча ватра, читання нон-стоп…).

12. Як секретар по роботі з творчою молоддю, формувала роботу літературної сцени на фестивалі «Трипільське коло 2015р».

13. Акція до Дня закоханих «1001 ніч про кохання» (молоді автори цілу ніч читали поезію про любов) та арт-шоу «Кохання з першого погляду» за участі творчої молоді Києва (співорганізаторами виступили журналістка Віта Прокопчук та ГО «Літмайданчик» в особі Анни Дегтярьової). 

14. Член оргкомітету книжкового фестивалю « Зелена хвиля» (м. Одеса, серпень, 2016р)

15.Спільно з Аграрною партією та видавництвом «Самміт –книга» ініціювала та очолила оргкомітет конкурсу на сільську та аграрну тематику ім..Г.Тютюнника.(2016-17р)

16. Автор і модератор проекту « Вечеря на 12 персон»(спільно з класиками житомирської школи прози та прозовим літературним угрупуванням « Свідки слова»)

17. У театрі " Сузір"я" спільно з літераторкою та співачкою SoIomia втілили проект " Мистецьке казино" Червоне і чорне"".

18. Спільно з суспільною діячкою Мариною Статкевич започаткували низку зустрічей із цікавими людьми " Ранкова кава з...."


Співорганізатор і ведуча проекту « Танго одкровень: аніма тексту», учасник і репрезентант дизайнеських проектів « Синій льон» та «Новий рік із Anna Sorel»; учасниця глянцевого проекту "Українська мить"," Культурний тренд"; мистецького проекту " Kisses from Ukraine by TBelz"

Член журі різноманітних фестивалів, конкурсів: « Коронація слова», «Мовою серця», « Перодактиль», і т. д.;

Голова журі Національного літературного конкурсу" О-бачність" програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді «Traffic Challenge»;

«Terra poetica» (2014)[3].[ред. | ред. код]

Спільно із Фонд Співпраці Суспільства, Бізнесу та Влади започаткувала та постійно проводить акції по наповненню сільських бібліотек сучасними українськими книгами.

«Міжнародний молодіжний літературний форум»[4].

Міжнародний конкурс творів молодих літераторів «Гранослов»[5].

Різне[ред. | ред. код]

Упорядник англомовної антології «Terra poetica»(« Самміт- книга», 2014), однойменного міжнародного альманаху поезії («Самміт- книга», 2016;), прози та поезопрози («Самміт-книга», 2017)

Автор численних передмов, критичних статей, рецензій на книги сучасних українських авторів;

Літературний редактор різножанрових видань;

За результатами опитування видання "Журналіст"(2018р.), увійшла у дванадцятку рейтингу успішних жінок серед мисткинь.

Творчість[ред. | ред. код]

Автор збірок:

 • «Оголена самотність» (Київ, 2006);
 • «Горизонтальна зебра» (Київ, 2009, у співавторстві з Юрієм Ковалевим);
 • «ТекС-ТИ-ЛЬ & Libido» (рефлексії) (Київ, 2015);
 • «Поміж жіночих звивин» (Київ, 2019).

Твори опубліковані у пресі, інеті та антологіях «Ніч еротичної поезії», «Ніч Еротичної Поезії non-stop» та ін.

Вірші перекладені польською, німецькою, білоруською, болгарською, англійською, албанською, азербайджанською, македонською, французькою мовами.

Відзнаки[ред. | ред. код]

 • друге місце у Народному кастингу еротичних поетів;
 • лауреат премії «Коронація слова» (2004);
 • лауреат приватної премії м. Вупертайль (Німеччина) «За вишукану розкутість українського слова» (2006);
 • диплом Міністерства культури України «За вагомий внесок в розвиток української літератури» (2009);
 • лауреат Національної програми «Мистецький олімп України» (2009);
 • стипендіат Міського голови (Київ, 2013);
 • лауреат першої премії Всесвітнього фестивалю поезії «Дітет де Наіміт» («Ditët e Naimit») (2013)[6];
 • друга премія поетичного фестивалю «Серед слів і безкінечності» (Італія, 2014).
 • книга поезій « ТекС-ТИ-ль & libido» стала лауреатом « Книжки року 2015» і увійшла у рейтинг кращих поетичних книг, що були видані у 2015 році.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]