Кремінь Тарас Дмитрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тарас Дмитрович Кремінь
Тарас Дмитрович Кремінь

Нині на посаді
На посаді з2014

Народився10 червня 1978(1978-06-10) (41 рік)
смт Казанка, Миколаївська область, Українська РСР
ГромадянствоСРСР СРСРУкраїна Україна
Національністьукраїнець
Політична партіяНародний Фронт
РідняКремінь Дмитро Дмитрович (батько)
Тарас Дмитрович Кремінь на сайті Верховної Ради

Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Україна Депутат Миколаївської обласної ради
Політична Партія «Фронт Змін» 2010 2014

Кремінь Тарас Дмитрович на сайті Верховної Ради України

Тарас Дмитрович Кремінь (10 червня 1978(19780610), смт Казанка, Миколаївська область, Українська РСР) — український політик та науковець. З 2010 — депутат Миколаївської обласної ради від «Фронту Змін» (член постійної комісії з питань культури, освіти та науки, сім'ї, молоді та спорту), з 2014 — голова Миколаївської обласної ради (25 лютого — листопад 2014), Народний депутат України 8-го скликання в загальнодержавному багатомандатному окрузі від Політичної партії «Народний Фронт». Голова підкомітету з освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України. Член Наглядової ради Київський університет імені Бориса Грінченка, Національний авіаційний університет.

Син українського поета, лауреата Шевченківської премії Дмитра Кременя[1].

Біографія[ред. | ред. код]

Після закінчення ЗОШ № 10 Миколаєва навчався в Миколаївському державному педагогічному університеті, одержав диплом з відзнакою, здобувши кваліфікацію вчителя української мови і літератури та англійської мови і зарубіжної літератури (19952000).

Протягом 2001-2004 рр. — аспірант відділу української літератури ХХ століття Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України. Науковий керівник — доктор філологічних наук, професор Ю. І. Ковалів. У 2005 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за темою: «Концептуалізація історіософського міфу в ліриці 1960-1980-х рр». Закінчив докторантуру кафедри української та зарубіжної літератури і методики їх викладання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Тема дисертації — «Еволюція епосу та ліро-епосу в українській літературі Х-ХХІ ст.». Науковий консультант — доктор філологічних наук, професор М. П. Корпанюк.

Протягом 2000-2010 рр. — викладач, старший викладач, доцент кафедри української літератури, заступник декана Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, керівник мистецької агенції «ЛАКМУС». Пройшов стажування за міжнародною програмою обміну науковців «Life-long Learning» при Folkuniversitetet (Лундський університет, Швеція, 2008). Викладав такі дисципліни, як: «Усна народна творчість», «Зарубіжна література», «Виразне читання», «Дитяча література», «Історія української літератури ХІХ ст.», «Історія української літератури ХХ ст.», «Сучасний літературний процес», «Літературне краєзнавство», «Краєзнавство і туризм», керував педагогічною, фольклорною практиками студентів, написанням курсових, дипломних робіт бакалаврів, магістрів. Також викладав українську літературу в МФКНУКіМ (20012002 рр.), керував секціями «Фольклористика», «Літературна творчість» в Миколаївському територіальному відділенні НЦ «Мала академія наук України»2004 - 2011), «Культурологічне краєзнавство» та «Фольклор» у Чорноморський державний університет імені Петра Могили (2011—2012). Нині — професор кафедри української мови та літератури, Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського (за сумісництвом).

Автор близько 100 наукових праць, присвячених історії української літератури Х-ХХ ст., а також науково-методичних рекомендацій до навчальних курсів, зокрема: «Фольклор», «Сучасний літературний процес», «Методичні рекомендації до проведення фольклорної практики», 5 книг з історичного краєзнавства тощо. Автор багатьох статей до «Шевченківської енциклопедії», «Шевченківського словника Миколаївщини», «Енциклопедії сучасної України» та ін. Коло наукових інтересів: традиції віршованого епосу в українській літературі.

Політична діяльність[ред. | ред. код]

Діяльність у Верховній Раді[ред. | ред. код]

У Верховній Раді України VIII скликання Голова підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої, інклюзивної освіти, а також забезпечення реалізації права на освіту осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія проведення антитерористичної операції та територія населених пунктів на лінії зіткнення Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Був одним з 59 депутатів, що підписали подання, на підставі якого Конституційний суд України скасував статтю Кримінального колексу України про незаконне збагачення, що зобов'язувала держслужбовців давати пояснення про джерела їх доходів і доходів членів їх сімей. Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов'язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом[2].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]