Луо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луо
Luo
традиційне селище луо, Кенія
Кількість понад 3,4 млн осіб
Ареал Кенія Кенія:
провінція Ньянза.
Танзанія Танзанія
Близькі до: Нілотські народи
Мова луо
Релігія традиційні культи (Анімізм); християнство (католицизм); іслам

Луо (джолуо, дхолуо, кавірондо) — нілотський народ групи луо у південній Кенії (провінція Ньянза) і на півночі Танзанії.

Чисельність і віросповідання[ред. | ред. код]

Чисельність — бл. 2,8 млн осіб (у Кенії 2,6 млн осіб). Інші дані — 3,185 млн осіб (1994 р.) або 14 % населення (1987 рік) у Кенії; 223 тис. осіб у Танзанії (1993 рік). Таким чином загалом понад 3,4 млн осіб.

У релігійному плані серед луо є як адепти традиційних культів, так і християни (переважно католики — близько третини), а також мусульмани. Писемність — 50-75 % населення (90-і роки XX століття).

Історія[ред. | ред. код]

Походження луо пов'язують з міграціями скотарських народів з верхів'їв Нілу на початку 2-го тисячоліття н. е. у район Африканських Великих озер, а у XV—XVII століттях на територію сучасної Кенії.

Економіка і культура[ред. | ред. код]

Від кочового скотарства луо перейшли до осілого землеробства (просо, маїс, банани, ананаси) та пасовищного скотарства. Має місце розподіл праці між жінками (землеробство і гончарство) та чоловіками (скотарство і ковальство). Також побутує риболовство.

Общинно-родова організація влади з поч. ХХ ст. знаходиться в стадії розкладу.

Традиційна віра в джок — дух, який притаманний усьому сущому на світі, але в кожному окремому разі є конкретним. Через довге співіснування з народами банту, запозичили в них багато елементів культури, зокрема, матеріальної.

У луо зберігається своєрідний фольклор.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Представником народу луо є Барак Хусейн Обама I, батько 44-го Президента США Барака Обами.

Джерела і посилання[ред. | ред. код]