Мультикам

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Камуфляж MultiCam

Мультикам (англ. MultiCam, читається як «Малтікем») — це сучасний універсальний маскувальний малюнок що містить 7 кольорів, розроблений американською фірмою Crye Precision™ разом з U.S. Army Soldier Systems Center (також відомий як U.S Army Natick labs). Новий однострій із використанням цього малюнка був призначений замінити старі однострої, DCU у триколірному пустельному (Tri-Color Desert) та BDU у лісовому (Woodland) камуфляжі. Вперше представлений у 2002 році, він у 2004 році, у конкурсі на новий однострій для Армії США, програв однострою ACU у малюнку UCP.


Відтак Мультикам поширювався на цивільному ринку, де досить швидко став популярним і вельми розповсюдженим серед військових ентузіастів. Числені спецпідрозділи по усьому світі почали використовувати його як один із варіантів однострою, як приклад, він офіційно використовується в Україні спецпідрозділом СБУ ЦСО «А» ("Альфа"). Мультикам використовують деякі секретні служби на території США, такі як Департамент Внутрішньої Безпеки США, Служба Міграційного Контролю та інші. Неліцензійна копія Мультикаму "Суецький візерунок", також відома під назвою "Камогром" використовується польськими спецпідрозділами GROM, BOA і BOR. Його популярнісь серед гравців у страйкбол (англ. airsoft) привела до того, що деякі стали називати його "Ейрсофткам". В Україні жаргонна назва цього камуфляжа "Мультік".


У 2007 році на екрани вийшов фантастичний фільм «Трансформери»(Transformers), у якому бійці спецпідрозділу Армії США з'явилися в уніформі у малюнку Мультикам. Камуфляж Мультикам використаний у грі Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter.


Під час бойових дій американського контингенту у Афганістані в рамках операції «Нескорена свобода» була виявлена непридатність маскувального малюнку UCP до ландшафту Афганістану. Тому у 2010 році для підрозділів, що перебувають у Афганістані, у армії США почали використовувати однострой ACU у малюнку Мультикам.


У травні 2014 року армією США прийнятий до експлуатації комплект однострою ACU у малюнку Мультикам, під позначкою OCP для усіх підрозділів, що направляються до Афганістану, Іраку, Європи та Північної Африки.

Див. також[ред.ред. код]