Мультикам

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Камуфляж MultiCam

Мультикам (англ. MultiCam, читається як «Малтікем») — це сучасна універсальна камуфльована барвність для різних місцевостей, розроблена американською фірмою Crye Precision™ разом з U.S. Army Soldier Systems Center (також відома як лабораторія U.S Army Natick labs). Барвність була призначена замінити старий триколірний пустельний (Tri-Color Desert) та лісовий (Woodland) камуфляжі, які вимагали заміни. Камуфляж доступний до вільного продажу цивільним особам. У конкурсі на новий камуфляж для Армії США Мультикам програв універсальній камуфльованій барвності ACUPAT.

Камуфляж Мультикам став популярний серед військових ентузіастів. Це одна з барвностей, яка не була прийнята на озброєння, але виробники військової уніформи й обмундирування продовжують випускати її у великій кількості. Сьогодні Мультикам використовують деякі підрозділи Центру Об'єднаних Операцій Збройних Сил США й неофіційні контрактники (бойові одиниці, що офіційно не знаходяться на військовій службі, використовують для проведення таємних операцій, т.з. «найманці»). Також, Мультикам використовують деякі секретні служби на території США, такі як Департамент Внутрішньої Безпеки США, Служба Міграційного Контролю та інші. З 2007 року Мультикам використовує польський підрозділ GROM та українська «Альфа».

У 2007 році на екрани вийшов фантастичний фільм «Трансформери»(Transformers), у якому бійці спецпідрозділу Армії США з'явилися в уніформі барвності Мультикам. Камуфляж Мультикам використаний у грі Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter, де бійці загону «Примари» також з'являються в універсальній камуфльованій барвності ACUPAT, що нині використовується в Армії США.

Див. також[ред.ред. код]