Маскувальний костюм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Снайпер морської піхоти США
Військовослужбовець ЗСУ у зимовому маскхалаті
Два «вукі» під час навчань «Сі Бриз»

Маскува́льний костю́м, або маскхала́т — один з варіантів камуфляжного спецодягу.

Застосовується в основному у військовій справі, також на полюванні та при спостереженні за тваринами у природі.

Історія[ред. | ред. код]

Перше відоме застосування маскувального костюма військовими відноситься до часу Другої англо-бурської війни. Скаути Ловато — територіальний підрозділ Британської Армії, що складався з членів шотландського клану Фрейзер, почали носити такі костюми під час розвідувальних дій. Звідси і англомовна назва костюма — «Джиллі-сьют» (англ. Ghillie suit); з гельської «gille» означає «слуга» або «парубок».

Застосування[ред. | ред. код]

Часто використовуються снайперами, для яких особливо важливо залишатися непоміченими під час своєї роботи. Вони застосовують різні варіанти маскуючого одягу, такі як маскувальні халати, накидки, куртки.

Взимку армійськими підрозділами використовуються білі або білі з чорними плямами маскхалати для виконання різноманітних завдань (приховане пересування по місцевості, наступ, маскування під час несення служби на позиціях у опорних пунктах вдень та вночі).

Цивільні особи також використовують маскхалати - мисливці, орнітологи, фотографи та оператори, які займаються зйомкою тварин у їх природному середовищі. Також використовуються гравцями у страйкбол та хардбол для маскування або імітації військової форми.

В даний час маскувальні костюми і халати широко випускають на промисловій основі. Але кращими за них вважаються ручного виготовлення, так як вимагають підгонку під конкретну ділянку місцевості, з його колірним фоном, з найпоширенішими видами рослинності і типовими предметами в даному районі (камені, пні, уламки споруд і будівель). В українській армії кожен снайпер сам виготовляє свій маскувальний костюм.

Вимоги до маскхалату[ред. | ред. код]

  • Маскхалат повинен мати невелику вагу
  • У складеному вигляді не повинен займати багато місця
  • Повинен забезпечувати швидкий доступ до кишень одягу або предметів екіпірування, які знаходяться під маскхалатом
  • Має бути такої форми, яка спотворює силует людини

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]