Мультиінструменталіст

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мультиінструменталі́ст або трубадур — музикант, який грає на декількох різних інструментах [1].

Опис[ред. | ред. код]

Мультиінструменталістами не називають музикантів, що грають на кількох споріднених інструментах, лад і техніка гри на яких дуже близькі (наприклад, гітара, бас-гітара і укулеле, або скрипка та альт), а також грають лише на кількох різних інструментах. Хоча не існує чіткого визначення кількості інструментів, на яких повинен вміти грати музикант, щоб вважатися мультиінструменталістом, як правило, такі музиканти професійно володіють технікою гри на декількох типах інструментів кількох різних родин (струнні, клавішні, духові тощо).

Представники[ред. | ред. код]

  • Джон Пол Джонс найвідоміший як бас-гітарист "Led Zeppelin», однак на записах і концертах гурту він грав не тільки на бас-гітарі і гітарі, а й на безлічі різних клавішних (The Rain Song, Trampled Underfoot, No Quarter), на блок-флейтах (Stairway To Heaven), мандоліні (Gallows Pole) і т. д. До, під час, і після існування «Led Zeppelin» працював як сесійний музикант з безліччю артистів, включаючи таких відомих, як The Rolling Stones, Пол Маккартні, Донован.
  • Дан Сван, колишній вокаліст і співзасновник «Edge of Sanity», вміє грати на гітарі, бас-гітарі, клавішних, ударних і саксофоні. Це дозволило Дану стати учасником більш ніж, у 30 музичних проектах (Nightingale, Pan.Thy.Monium, Brejn Dedd, Unicorn, Infestdead, Route Nine, Katatonia, Ribspreader, Bloodbath та інші). Також він раніше використовував гроулінг, але відмовився від нього заради чистого вокалу.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. "Multi-Instrumentalist" Архівовано 8 березень 2012 у Wayback Machine. (англ.)
  2. Tony Sanchez, Up and Down with The Rolling Stones (New York: Quill Books, William Morrow And Company, Inc., 1979, ISBN 0-688-08515-6), pg. 7 (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]