Мінна Кант

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мінна Кант

Мінна Кант (19 березня 1844, Тампере12 травня 1897, Куопіо) — фінська письменниця і соціальний активіст. Вона почала писати коли управляла крамницею тканин, живучи як вдова, яка піднімає сімох дітей. Тематика її робот - права жінок, особливо в контексті переважаючої культури, яку вона вважала протилежним до дозволу вираження і реалізації жіночих прагнень. Її робота Сім'я Пастора — найвідоміша. В ті часи, вона вона була суперечливою фігурою, тому що її ідеї не відповідали потребам часу, та через стійке відстоювання своєї точки зору.

Найважливіші роботи[ред.ред. код]

Найвідомішими роботами Мінни Кант можна вважати Työmiehen vaimo (Дружина Працівника) від 1885 та Anna Liisa (Анна Лііса) 1895 року.

В Дружині Працівника, головна героїня Джоана одружена з Рісто, алкоголіком, який даремно витрачає гроші своєї дружини. Вона не може запобігти йому - її гроші законно належать йому, а не Джоані . Прем'єра роботи викликала скандал, але декількома місяцями пізніше, парламент прийняв новий закон про відділення майна.

Анна Лііса - трагедія про п'ятнадцятирічну дівчину, яка завагітніла до одруження. Але їй вдалось приховати свою вагітність, а коли дитина народилась - вона вбиває її, через паніку. Мати її хлопця Мікоса допомагає їй – вони поховали дитину в лісі, але через декілька років, коли Анна Лііса хоче одружитися зі своїм женихом Джоханесом, її шантажують старий хлопець, та його мати. Вони погрожують їй, що можуть розкрити її секрет, якщо вона не захоче одружитися з Мікоссом, але Анна Лііса відмовляється. В кінцевій частині, вона вирішила зізнатися у скоєному. Її посадили у в'язницю, але після цього їй стає легше.

Див. також[ред.ред. код]

Toward equality: proceedings of the American and Finnish Workshop on Minna Canth, June 19 - 20, 1985, Kupio / Hrsg.: Sinkkonen, Sirkka. Kuopio: Yliop., 1986. ISBN 951-780-823-2(англ.)

Посилання[ред.ред. код]