Національна академія Санта-Чечілія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Національна академія святої Чечілії (італ. Accademia Nazionale di Santa Cecilia, «консерваторія Санта-Чечілія») — італійський навчальний заклад музичного профілю в Римі, одна з найстарших консерваторій.

Заснована 1585 року булою папи Сикста V, спочатку як товариство музикантів і композиторів з власним хором. Перші 37 років свого існування, товариство базувалося в Церкві всіх мучеників.

Найбільшої популярності заклад здобув на початку вісімнадцятого століття, коли в ньому працювали такі композитори як Арканджело Кореллі, Алессандро Скарлатті, Доменіко Скарлатті і Нікколо Джомеллі. У 1716 році Папа Інокентій XI, в одному зі своїх указів видав постулат, згідно з яким всі музиканти, що навчаються в Римі, стають членами товариства. Під час наполеонівських війн, заклад призупинив свою діяльність, і відновив її знову в 1822 році.

Офіційно товариство отримало статус академії в 1939 році і незабаром стало Папською академією. У список членів академії включені імена таких митців, як Ґаетано Доніцетті, Джоаккіно Россіні, Нікколо Паганіні, Ференц Ліст та Гектор Берліоз. Почесним членом Академії була англійська королева Вікторія, а також радянські композитори Дмитро Шостакович та Тихон Хрєнников. Почесними членами Академії є Марта Аргеріх, Володимир Ашкеназі, Даніель Баренбойм, Пласідо Домінго, Філіп Ґласс, Арво Пярт, Кшиштоф Пендерецький, Іцхак Перлман, Саймон Реттл.

Серед дійсних членів Академії Мауріціо Полліні, Сальваторе Шарріно, Енніо Морріконе, Іван Феделе.

В даний час Академія виховує музикантів-інструменталістів, співаків та композиторів. В архіві є багата оцифрована колекція музичних документів, в Академії також діє музей музичних інструментів (MUSA).

Посилання[ред. | ред. код]