Неконтактні народи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Карта неконтактних племен
Перша зустріч із неконтактним племенем у штаті Акрі, Бразилія

Неконтактні народинароди, які за власним рішенням чи через збіг обставин живуть без істотного контакту з зовнішнім світом і сучасною цивілізацією.

Навряд чи зараз існують народи, що ніколи не мали ніяких контактів з сучасною цивілізацією, проте є багато таких, що навмисно роблять контакти з собою дуже важкими чи небезпечними. Громадські організації з захисту прав тубільних народів пропонують облишити спроби увійти у контакт з такими групами і дозволити їм жити на власний розсуд, поважаючи їхнє право на самовизначення.

Однією з проблем контакту з такими групами є відсутність у них імунітету проти захворювань, які можуть переносити дослідники, контактуючі з ними. Це може призвести до трагічних наслідків, тому що навіть така невразлива хвороба, як звичайна застуда, може стати смертельною для особи, що не має проти неї природного імунітету.

За наших часів продовжують відмовлятися від контактів із зовнішнім світом племена сентінельців з Андаманських островів. Також існує декілька неконтактних племен на Новій Гвінеї і в Амазонії (зокрема плем'я тагаері індіанського народу уаорані в Еквадорі і народності кірінері, науа і нанті, що живуть у заповіднику Науа-Кугапакорі в Перу).

Посилання[ред.ред. код]