Обговорення користувачки:Helixitta/Archivarius 2013-2014
Це архів минулих обговорень. Не змінюйте вміст цієї сторінки. Якщо ви хочете почати нове обговорення або ж відновити старе, будь ласка, зробіть це на поточній сторінці обговорення. |
Щодо ілюстрацій
Привіт! Гарні статті і ілюстрації. Стосовно останніх, то їх краще завантажувати відразу на Вікісховище, так людям з інших проектів (вікіпідручника, наприклад, і іншомовних вікіпедій) буде легше їх знайти (перекласти) і використати. Крім того у локальному завантаженні нема ніякого змісту, оскільки їх все одно колись перенесуть на Сховище. Після того як перемістите туди, тут можна поставити на вилучення за допомогою шаблону {{Db-commons}}. Так само можна вилучити файл-дублікат Файл:Статеві хромосоми X та Y,jpg.jpeg, наприклад, за допомогою шаблону {{Db-reason}} і вказати там причину або {{Db-author}}. При перенесенні цього файлу краще дайте посилання на сторінку, де вказано ліцензію, щоб було видно, що все чесно, і оскільки там не СС-BY-SA, то краще використати ось це.
Якщо хочете, я можу зробити це сама, а Ви далі завантажуватимете на Сховище. Але краще Ви самі, бо легше орієнтуватись у своїх файлах, якщо їх всіх можна знайти в історії завантажень на Сховищі. І вибачте, якщо надто нагрузила, мати справу із зображеннями тут спочатку якось незрозуміло, але потім звикається.
Також приєднуйтесь, будь ласка, до Проекту Біологія, там трохи не вистачає життя. --Zlir'a (обговорення) 15:05, 8 липня 2013 (UTC)
- О, дуже дякую. Дійсно, в мене з медіа файлами виникла легка плутанина, але по-тихеньку буду виправляти. Ще залишилося розібратися з лайсенсами і взагалі чудово буде! Helixitta (обговорення) 15:46, 29 липня 2013 (UTC)
привіт. даруйте, що втручаюся: у цьому випадку Вам підійшов би шаблон {{NowCommons}} (можна вказувать іншу назву на коммонз) --アンタナナ 13:30, 30 липня 2013 (UTC)
Last thing
Вітаю ще раз!) Ваш розділ "Джерела", по суті, мав би називатися "Примітками", оскільки ви посилаєтеся на певні шматки тексту в статті. Хотів перейменувати, але тоді б треба було б створити новий розділ "Джерела". Якщо чесно, я не знаю як правильно вчинити, бо якщо Ви для кожного твердження використовули різні джерела, то вони автоматично перейдуть і в розділ "Джерела". Можливо запитайте в когось з адмінів, як вчинити в такій ситуації (джерела ніби обов’язкові, хоча...).
P.S. Хоч вбий, не розумію для чого некодуючій РНК приєднюватися до активної хромосоми (ми на медбіології в такі глиби не копали), однак, вдячний за відповіді--TnoXX (обговорення) 19:31, 8 серпня 2013 (UTC)
P.S.S [http://youtube.com/watch?v=] – так можна оформити посилання на ютуб; {{YouTube|id=|title=}} – є ще такий шаблон. Якщо відео багато, то можна створити таблицю:
Зовнішні відеофайли | |
---|---|
Мудрі слова для назви | |
Тут має стояти назва відео або пояснення до нього | |
Наприклад, "Обережно! Злі хромосоми" | |
Або "Шалений кросинговер" |
В будь-якому разі, якщо Вам потрібна допомога – звертайтесь і до мене, і до будь-кого іншого.--TnoXX (обговорення) 12:01, 9 серпня 2013 (UTC)
Вітаю! Користувач Shao номінував поліпшену вами статтю у добрі. Прошу вас слідкувати за номінацією та долучатися до дискусії. --Lystopad (обговорення) 12:33, 17 жовтня 2013 (UTC)
Щодо моїх правок. Дані про кількість транспозонів у людському організмі наведені у 2-му абзаці вступного розділу (<45%) суперечать даним у 2-му абзаці розділу "Історія відкриття" (>=50%) (діапазони не мають спільних значень). Джерело, що вказане у 2-му абзаці вступного розділу (судячи з назви) стосується кількості транспозонів у плодової мухи.--User532 (обговорення) 09:41, 18 серпня 2014 (UTC)
- Да, але по-перше, в абзаці історія відкриття вказується про перший сиквенс і додається, що важко встановити точну цифру (бо це дійсно дуже важко, тут потрібні методи статистичної обробки, а не краще лаб обладнання). А в статті зі вступу вже беруться дані 2014 року (яка, да, про дрозофіліну генетику, але в графі вступ або introduction наукових статей часто прийнято писати трохи огляду теми, і даний випадок не є винятком. Я, до речі додала пабмед посилання на саме цю статюю, яка може бути відкрита у вільному доступі в пабмедцентрал). Треба, просто додати до історії відкриття один-два речення... я це зроблю. Але, розумієте, я не можу брати цифри "зі стелі" і казати, "ага, в цій статті вони пишуть одну цифру, а в отій — іншу, залишу я лише ту цифру яка мені більше подобається". --Helixitta (обговорення) 10:03, 18 серпня 2014 (UTC)
Доброго дня! Не лізу у статтю, бо там стоїть шаблон редагуання. Додайте на початку статті шаблон {{Заголовок з малої літери}} і назва при перегляді буде піРНК а не ПіРНК. --ReAl, в.о. 12:47, 27 квітня 2014 (UTC)
- О, дуже дякую. Я не знала, як це можна зробити. Тут лише третю статтю роблю. А це адміни зроблять, так? Чи автоматично? Вибачте, я такий зелений-зелений =) --Helixitta (обговорення) 12:53, 27 квітня 2014 (UTC)
- Ні, це такий шаблон керування форматуванням. Коли він є у статті, то перша літера при перегляді показується маленькою, хоч у посиланні на сторінку вона і велика, бо «тут так прийнято». --ReAl, в.о. 13:23, 27 квітня 2014 (UTC)
- Дякую! --Helixitta (обговорення) 14:10, 27 квітня 2014 (UTC)
- Ні, це такий шаблон керування форматуванням. Коли він є у статті, то перша літера при перегляді показується маленькою, хоч у посиланні на сторінку вона і велика, бо «тут так прийнято». --ReAl, в.о. 13:23, 27 квітня 2014 (UTC)
Фінгерпринтинг
Вітаю! В мене в середу є "Судова медицина". Я запитаюся стосовно терміну.--TnoXX (обговорення) 19:15, 18 травня 2014 (UTC)
- О, дуже дякую. Було б цікаво дізнатися. А то таке страшне та громіздке, нікому (хто не дуже знає англ мову) не зрозуміле слово...--Helixitta (обговорення) 13:39, 19 травня 2014 (UTC)
- Чіткої відповіді не отримав, але про дактилоскопію чули хоча б)--TnoXX (обговорення) 19:17, 21 травня 2014 (UTC)
- Так може ми цій статті дамо іншу назву? А це Судова медицина в НМУ? --Helixitta (обговорення) 12:37, 26 травня 2014 (UTC)
- Іншу назву точно треба, але я так і не вшарив, чи то ДНК-дактилоскопія, чи інша дактилоскопія. Ні, я з ЛНМУ). Але думаю, що у НМУ теж є така кафедра (точніше впевнений).--TnoXX (обговорення) 13:05, 26 травня 2014 (UTC)
- Чіткої відповіді не отримав, але про дактилоскопію чули хоча б)--TnoXX (обговорення) 19:17, 21 травня 2014 (UTC)
Патрулювання
Вітаю! Запрошую Вас підтвердити заявку на статус патрульного отут. Потрібно написати під моїм текстом згоду від Вашого імені, а потім дати відповіді на запитання нижче. --Brunei (обговорення) 18:23, 25 червня 2014 (UTC)
привіт. за результатами обговорення Вам видано прапорці патрульного (редактора) та відкочувача. ці прапорці означають, що спільнота довіряє Вашим редагуванням. будьте уважні. бажаю Вам отримувати задоволення від участі у вікіпроектах --アンタナナ 15:52, 27 червня 2014 (UTC)
- Барзо дякую. =) --Helixitta (обговорення) 17:32, 27 червня 2014 (UTC)
Категоризація
У статті Ступінь окиснення Ви додали категорію Хімічні властивості, залишивши категорію Хімія. Це зроблено некоректно, так як категорія Хімія є батьківською для другої, що не допустимо. Можна добавити, наприклад, категорію Хімічні зв'язки. --Basio (обговорення) 18:19, 30 червня 2014 (UTC)
- Ага, я зрозумів. В категорії Хімія видно, що вона має підкатегорію хімічні властивості. Але я цього не помітила вчора. Як дізнатися з категорії Хімічні властивості, що це підкатегорія? Там, ніби, нічого такого зверху не написано.
- Хмм, нууу, ступінь окиснення не є зв'язком. Це, скоріше, результат зв'язку. (Я розумію, що це приклад =] ) І знов ж таки, категорія "Хімічний зв'язок" повинна логічно підпадати під категорію "Хімія" --Helixitta (обговорення) 12:08, 1 липня 2014 (UTC)
- Категорії має вигляд дерева, останнє включення відображається знизу у категорії. Хімічні зв'язки і Хімічні властивості одного рівня, тому включення статті у Хімію робить їх непотрібними. А якщо включати її тільки у Хімічні зв'язки і Хімічні властивості, то стаття буде відноситися не до всієї хімії, а тільки до тих категорій, які не перетинаються. Можна добавити Неорганічні сполуки, яка йде через категорію Розділи хімії, того ж рівня, що і вище згадані (знову приклад). Подивіться будь-ласка мої вчорашні правки у Ваших патрулюваннях, у Вас в основному все правильно, але так буде ближче до того як прийнято. З повагою --Basio (обговорення) 13:05, 1 липня 2014 (UTC)
Інфографіка
Привіт! Класно малюєш! Я теж корелом бавлюся. Може знайдемо когось третього і забацаємо вікі-конкурс з інфографіки? --Helgi (обговорення) 16:16, 30 липня 2014 (UTC)
- Дуже дякую =) . Ідея інтригуюча. А що, так легко організувати конкурс? --Helixitta (обговорення) 23:47, 30 липня 2014 (UTC)
- якщо подати під правильним соусом і буде родзинка - доволі легко. Потрібно лмше бажання і... вільний час! Для початку мож когось спокусити з графічної майстерні --Helgi (обговорення) 10:41, 31 липня 2014 (UTC)
- Було б дуже цікаво. (в нас є ще чудова Zlir'a!) А в графічну майстерню я поки що не заходила. Треба буде там по-вештатися. --Helixitta (обговорення) 22:02, 31 липня 2014 (UTC)
- якщо подати під правильним соусом і буде родзинка - доволі легко. Потрібно лмше бажання і... вільний час! Для початку мож когось спокусити з графічної майстерні --Helgi (обговорення) 10:41, 31 липня 2014 (UTC)
svg
Привіт! Прочитала ось це: Я намагалася завантажити SVG файли, але щось в мене з шрифтами не йде й літери наповзають одна на одну... В мене також була така проблема, і я тут усіх діставала, ніхто мені відповіді не дав, як з цим боротись. Але тепер я знаю: допомагає один із двох методів: 1) поставити собі і писати шрифтом DejaVu, там і деякі інші мають підходити, але цей я точно перевіряла. 2) коли вже усе готово перетворити текст у криві (щось таке, можливо, я корелом не користуюсь). У другому випадку текст потім не можна буде редагувати, але вибір шрифтів необмежений і все виглядає у Вікіпедії 100% як "вдома". Тут наполегливо радять використовувати перший метод, але я частіше користуюсь другим. --Zlir'a (обговорення) 11:30, 31 липня 2014 (UTC)
- шрифти мають бути вільні... --Helgi (обговорення) 11:54, 31 липня 2014 (UTC)
- Ну так DejaVu i є вільний і всі у переліку також (здається). Але крім того існують вільні шрифти, які, незаважючи на свою вільність, псуються при конвертації svg у png у медіавікі. --Zlir'a (обговорення) 12:09, 31 липня 2014 (UTC)
- О, я зрозумів. А то я сиджу зі своїм улюбленим Calibri, і мабуть через те всі ці проблеми. Так, я знаю, як конвертувати у кривульки, але мені подобається, що тут іноді таке буває в зображеннях, що народ перекладає файли, через те що правильний SVG код. Я теж таке хотіла зробити. Тепер спробую ще з іншим шрифтом. Дуже дякую.
- PS. А як Вам ідея графічного конкурсу, що пан Helgi пропонує? --Helixitta (обговорення) 22:02, 31 липня 2014 (UTC)
- Рада, що допомогло :) З приводу конкурсу, то ідея гарна, але я щось не бачу для себе ролі: брати участь не цікаво, бо можливість отримати приз не дуже мене мотивує; організовувати що-небудь я не вмію і не люблю (тут би хоч себе організувати...); для судити я надто мало розуміюсь. А так там-сям можу допомогти з чимось конкретним. --Zlir'a (обговорення) 20:34, 2 серпня 2014 (UTC)
- Ну так DejaVu i є вільний і всі у переліку також (здається). Але крім того існують вільні шрифти, які, незаважючи на свою вільність, псуються при конвертації svg у png у медіавікі. --Zlir'a (обговорення) 12:09, 31 липня 2014 (UTC)
Химерний організм та copyvio
Доброго дня! При розміщенні шаблона {{copyvio}} слід заміняти ним текст, що порушує авторські права, щоб той текст не «світився» в останній версії статті. «Текст, що раніше перебував» — слова з шаблону :-) --ReAl, в.о. 09:15, 14 вересня 2014 (UTC)
- Ага, я зрозумів. Дякую. --Helixitta (обговорення) 09:18, 14 вересня 2014 (UTC)
- А ще там шаблон просить на СО користувача, який вніс текст з порушенням, додати сповіщення. Там прямо з шаблону, вже розміщеного на сторінці, треба виділити/скопіювати готовий шматок — щоб дати людині тиждень на виправлення. А то зараз негарно вийшло. --ReAl, в.о. 09:22, 14 вересня 2014 (UTC)
- Я зазвичай так і роблю. Я вже декілька шаблонів повісила, і за частіше це був автор IP адреса, чи автор у якого останнє редагування багато років тому. Я не пам'ятаю, що трапилося саме в цьому випадку, можливо я позабула таки це зробити. Тоді дійсно прикро.
- Так, цей і кілька пізніших були IP (хоча і туди на СО можна, навіть динамічні IP часто випадають тому ж автору і є шанс, що побачить). «Йодонат» був від зареєстрованого користувача. Я дав на СО сповіщення, але не думаю, що когось це зацікавить після майже пів року від створення статті (та без редагувань з того часу) і майже півтора місяці висіння шаблону. --ReAl, в.о. 10:04, 14 вересня 2014 (UTC)
- Ага, тепер зовсім зрозуміло. Проглянувши зміни, я зараз помітила що в деяких IP є сторінки обговорення (що мене здивувало). Тому, думаю якщо в IP-користувача є вже сторінка обговорення, то можна туди додати таке сповіщення. Якщо ще немає, думаю створювати зайву сторінку не бажано лише для цього. Дякую ще раз. --Helixitta (обговорення) 10:21, 14 вересня 2014 (UTC)
- Так, цей і кілька пізніших були IP (хоча і туди на СО можна, навіть динамічні IP часто випадають тому ж автору і є шанс, що побачить). «Йодонат» був від зареєстрованого користувача. Я дав на СО сповіщення, але не думаю, що когось це зацікавить після майже пів року від створення статті (та без редагувань з того часу) і майже півтора місяці висіння шаблону. --ReAl, в.о. 10:04, 14 вересня 2014 (UTC)
- Я зазвичай так і роблю. Я вже декілька шаблонів повісила, і за частіше це був автор IP адреса, чи автор у якого останнє редагування багато років тому. Я не пам'ятаю, що трапилося саме в цьому випадку, можливо я позабула таки це зробити. Тоді дійсно прикро.
- А ще там шаблон просить на СО користувача, який вніс текст з порушенням, додати сповіщення. Там прямо з шаблону, вже розміщеного на сторінці, треба виділити/скопіювати готовий шматок — щоб дати людині тиждень на виправлення. А то зараз негарно вийшло. --ReAl, в.о. 09:22, 14 вересня 2014 (UTC)
Три прохання
Вітаю! Я буду мати три проханнячка))
- перше – перевірте, будь ласка, у цій статті розділ "Інші генні мутації"; мене цікавить правильність назв усіх тих білків. Джерело, звідки я те все взяв →[1]
- нагадайте, будь ласка, що означають оті q, p і - у хромосомах.
- і третє: як правильно писати циферку біля ферменту, через дефіс, чи окремо (супероксиддисмутаза-1 чи супероксиддисмутаза 1)
Дякую)--TnoXX (обговорення) 19:25, 20 жовтня 2014 (UTC)
- Ой, Ви почали писати про ALS. Дуже кльово!
- З p та q легше всього — це плечі хромосом. p — коротке плече і q — довге плече. Але це історично не підходило до метацентричних хромосом, тобто таких, де центромера посередині. Я не знаю, як позначаються частини на метацентричних хромосомах зараз. Можливо, з сиквенсом стало все зрозуміло. Можливо, генетики домовилися =) Але є сайт локацій на хромосомах людини — там довго можна просидіти: NCBI map viewer.
- Ой, з ферментами та іншими білками тяжкувато. Частіше за все пишеться через дефіс (наприклад, β-глобін чи β-актин). Але є деякі виключення, наприклад, ДНК-залежна РНК-полімераза, РНК-полімераза I (чи II або III) — римські цифри та грецькі букви після окремо (за принципом β-субодиниця через дефіс, але субодиниця β окремо)… Я б написала супероксиддисмутаза-1, через дефіс.
- А переклади, господи, та це ж проблема стандартна. Я постійно на це наштовхуюся і просто вбиваю в гугл академію пошук потрібного терміну, і використовую той варіант, що частіше зустрічається (це у тих випадках, коли я не певна чи там о чи а, чи е чи є, а іноді виникають дуже цікаві випадки — наприклад поліаденілування/поліаденілювання чи секвенування чи сиквинуванні. Але то не білки ).
- Я обов'язково почитаю цю статтю, але вже на вихідних, бо зараз в мене зовсім завал — ми готуємося до «днів науки» в Києві, до речі Ви не чули? Я Вам одразу і прорекламую от тут: Дні науки, раптом будете в Кийові =) ... А ще на завтра доповідь у відділі… таке =) І якщо я щось ще згадаю з тих питань, що Ви мені задали, я Вам напишу. --Helixitta (обговорення) 18:29, 21 жовтня 2014 (UTC)
- Дякую! В Києві не буду, на жаль)--TnoXX (обговорення) 18:44, 21 жовтня 2014 (UTC)