Вікіпедія:Кандидати у добрі статті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Вибрані зображення · Вибрані портали · Вибрані списки · Вибрані статті · Добрі статті

Скорочення
ВП:ДС
Dobra kadydat.png
На цій сторінці відбувається вибір статей на статус доброї. Дивіться також споріднені проекти Вибрані статті і Вибрані списки.

Перед номінацією статті упевніться, що вона відповідає критеріям до добрих статей. Висувайте, будь ласка, статтю на добру лише у випадку, якщо ви є її основним автором або готові доробити її, якщо в ході обговорення виникнуть зауваження. Поставте на сторінку шаблон, який вказуватиме іншим користувачам, що стаття є кандидатом на отримання статусу доброї.

Добрі статті пізніше можуть стати вибраними, тоді вони перейдуть у цю категорію. Але частина добрих статей обраними, імовірно, не стануть через специфічність теми: вузька спеціалізація, відсутність зображень тощо.

Нові добрі статті обираються щотижня у п'ятницю. Стаття отримує статус, якщо в розділі «За» висловляться хоча б три користувачі, пропорція голосів «За» і «Проти» є не меншою, аніж 2:1, і при цьому немає заперечень або зауважень про необхідне доопрацювання. Новообрані статті позначаються шаблоном {{Добра стаття}}, який включає до відповідної категорії та позначає їх блакитним значком «плюс» — Dobra5.png у правому верхньому кутку, вилучаються зі списку голосування та заносяться до архіву.

Необрані статті залишаються в списку як кандидати на наступний тиждень, якщо тільки автор пропозиції чи основний автор не вирішать зняти її з номінації, або якщо кількість голосів «проти» не перевищить кількість голосів «за». Якщо стаття не набирає відповідної кількості голосів «за» чи «проти», то стаття знімається з голосування через два тижні з моменту виставлення.

Коли Ви віддасте свій голос за чи проти певної статті, будь ласка, не забудьте поновити біля неї «рахунок» відданих голосів.

Наступна дата обрання добрих статей: 29 червня 2018 року.

Номінувати нову статтю
Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроекти
 
Category КатегоріяКаталог

Кандидати[ред. код]

Нідерланди в Першій світовій війні 1—0—0[ред. код]

Пропонує: Вітаю! Нарешті закінчив давно заплановану статтю. Хоча країна не приймала участі в Першій світовій війні - дуже багато цікавих деталей відкрилося під час написання. Стаття є лише в нідерландській та англійській версії і, нарешті, буде українською мовою. Буду вдячний за підказки, критику, редагування чи поради! --Artem Ponomarenko (обговорення) 15:39, 21 червня 2018 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Нідерланди в Першій світовій війні 1 0 0 100% 21 червня 2018 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. Artem Ponomarenko (обговорення) 15:38, 21 червня 2018 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 • @AlexKozur:, розбив за змістом та сенсом текст на більшу кількість абзаців. Стосовно "таблиця дещо розриває текст в мобільній версії" - досить дивно! Я спробував читати статтю з мобільних телефонів 5 та 3,5 дюймів діагоналі і якраз з таблицею все гаразд. Проблеми виникають з текстом навколо кожного зображення - дуже великі розриви та відсутня обтічність. Як це виправити - не маю ідеї. Не траплялася така проблема раніше. Artem Ponomarenko (обговорення) 18:05, 21 червня 2018 (UTC)
у даному випадку не знаю, з таблицею поспішив якщо на різних смартфонах, то норм. А от з обтіканням також нормально усе у мене. Також не маю ідей вже :с --Чорний Кіт Обг. 18:23, 21 червня 2018 (UTC)
Що ж, зачекаю коментарів від інших учасників - можливо хтось також має якість проблеми в мобільній версії. Далі буде видно - це глобальна проблема чи лише особливості смартфонів)). Artem Ponomarenko (обговорення) 18:29, 21 червня 2018 (UTC)
 • Наскільки пам'ятаю, словами «голландці»/«голландський» не можна замінювати «нідерландці»/«нідерландський», оскільки вони не тотожні. Голландія - одна з Нижніх Провінцій.--Brunei (обговорення) 23:11, 21 червня 2018 (UTC)
 • « На екстреному засіданні уряду було ухвалено повне скасування всіх відпусток військовослужбовців, а також збільшили розмір на десять відсотків» - розмір чого? --Brunei (обговорення) 23:14, 21 червня 2018 (UTC)

YesТак Зроблено Дякую, @Brunei:! Ви мене повернули до реальності, бо з цією англійською мовою я почав плутати грішне з праведним. Так, дійсно, в контексті данної статті не можна використовувати понятті "голландець". Голландцями можуть бути лише ті, хто народився у шлюбі від етнічних голландців, які в свою чергу етнічні голландці в декількох поколіннях. Оскільки Нідерланди королівство, то усі турки, німці, французи, бельгійці та інші можуть бути лише "нідерландськими підданими". Вся плутанина з назвою пішла від англійців. Оскільки вони вели торгівлю з близькими до себе провінціями Північної та Південної Голландії, то і називали країну торгового партнера - Голландією. А самих мешканців вважали тими ж німцями, тому англійське "dutch" похідне від "deutsch". Це стародавня проблема переводу. Країна в оригіналі - Nederland, населення - Nederlanders, громадянство - Nederlandse staatsburgerschap (а в роки Першої світової - Nederlanderschap згідно законону про громадянство від 1892). З англійської ж: The Netherlands, Dutch, Dutch citizenship. Є в англійській мові слово Nederlander, але вони його майже не використовують. Однак, це така ж маячня, якби про нас почали говорити "Україна, українська мова, українське громадянство, а населення - києвляни або запорожці". На цю тему я читав дослідницьку роботу нідерландських авторів, але не зберіг її чомусь, за що себе й досі картаю. Artem Ponomarenko (обговорення) 06:49, 22 червня 2018 (UTC)

Міжзональний турнір 1979 (Рига) 3—0—0[ред. код]

Пропонує: статтю про турнір я вирішив розбавити світлинами учасників, бо шахові діаграми можуть дуже рябити в очах :) --Friend (обг.) 12:18, 20 червня 2018 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Міжзональний турнір 1979 (Рига) 3 0 0 100% 20 червня 2018 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Friend (обг.) 12:18, 20 червня 2018 (UTC)
 2. --Sehrg (обговорення) 12:43, 20 червня 2018 (UTC)
 3. -- Artem Ponomarenko (обговорення) 14:50, 20 червня 2018 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 • Не зауваження, а декілька пропозицій. Перша: можливо краще для візуального вигляду в таблицях "становище за турнірами" з другої почати виділяти клітинки переможців не жирним шрифтом, а зафарбовуванням? Наприклад, в колір #FFF8DC. Друге: в подібних статтях не прийнято використовувати шаблони:картки чи Ви просто вважаєте це настільки важливим? Знову таки, для естетичного оформлення щось на кшталт - Шаблон:Шаховий турнір? Artem Ponomarenko (обговорення) 13:37, 20 червня 2018 (UTC)
  YesТак Зроблено О, дуже дякую! Якщо чесно, навіть не знав, що такий шаблон є у Вікіпедії, я його застосую. --Friend (обг.) 14:36, 20 червня 2018 (UTC)
  Завжди радий! Artem Ponomarenko (обговорення) 14:50, 20 червня 2018 (UTC)

Небудь-де 1—0—0[ред. код]

Пропонує:--Andrew-CHRom (обговорення) 18:03, 19 червня 2018 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Небудь-де 1 0 0 100% 19 червня триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Andrew-CHRom (обговорення) 18:03, 19 червня 2018 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:

Складно повірити, що протягом одного місяця можна можна зробити 2 добрі статті. Складно повірити, що 51-го редагування достатньо для кандидати у добрі. Чому Ричард а не Річард? Незрозумілий розділ з одним маленьким реченнням. Невідомо, хто саме переклав твір на українську? --Roman333 (обговорення) 18:59, 19 червня 2018 (UTC)

Roman333, прошу пояснити перші 2 речення, бо не знаю, як сприймати. Ричард тому, що так в українському виданні (напевно використано правило 9). Щодо перекладу, то вказав інформацію про перекладача.--Andrew-CHRom (обговорення) 19:47, 19 червня 2018 (UTC)
Доведення сторінки до стану «доброї» — дуже кропітлива робота, яка вимагає багато часу. Те, що додали перекладача — майже нічого не змінює. Все одно тільки одне речення. Є сенс у цьому розділі? Чи цю інформацію потрібно перенести до іншого розділу? --Roman333 (обговорення) 20:00, 19 червня 2018 (UTC)
все одно не розумію, це такий комплімент?--Andrew-CHRom (обговорення) 20:08, 19 червня 2018 (UTC)

Завершені голосування[ред. код]

Архів добрих статей