Вікіпедія:Кандидати у добрі статті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Вибрані зображення · Вибрані портали · Вибрані списки · Вибрані статті · Добрі статті

Скорочення
ВП:ДС
Dobra kadydat.png
На цій сторінці відбувається вибір статей на статус доброї. Дивіться також споріднені проекти Вибрані статті і Вибрані списки.

Перед номінацією статті упевніться, що вона відповідає критеріям до добрих статей. Висувайте, будь ласка, статтю на добру лише у випадку, якщо ви є її основним автором або готові доробити її, якщо в ході обговорення виникнуть зауваження. Поставте на сторінку шаблон, який вказуватиме іншим користувачам, що стаття є кандидатом на отримання статусу доброї.

Добрі статті пізніше можуть стати вибраними, тоді вони перейдуть у цю категорію. Але частина добрих статей обраними, імовірно, не стануть через специфічність теми: вузька спеціалізація, відсутність зображень тощо.

Нові добрі статті обираються щотижня у п'ятницю. Стаття отримує статус, якщо в розділі «За» висловляться хоча б три користувачі, пропорція голосів «За» і «Проти» є не меншою, аніж 2:1, і при цьому немає заперечень або зауважень про необхідне доопрацювання. Новообрані статті позначаються шаблоном {{Добра стаття}}, який включає до відповідної категорії та позначає їх блакитним значком «плюс» — Dobra5.png у правому верхньому кутку, вилучаються зі списку голосування та заносяться до архіву.

Необрані статті залишаються в списку як кандидати на наступний тиждень, якщо тільки автор пропозиції чи основний автор не вирішать зняти її з номінації, або якщо кількість голосів «проти» не перевищить кількість голосів «за». Якщо стаття не набирає відповідної кількості голосів «за» чи «проти», то стаття знімається з голосування через два тижні з моменту виставлення.

Коли Ви віддасте свій голос за чи проти певної статті, будь ласка, не забудьте поновити біля неї «рахунок» відданих голосів.

Наступна дата обрання добрих статей: 4 червня 2016 року.

Номінувати нову статтю

Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроекти

Головна сторінка

Загальні проекти

«Зовнішні» проекти

Міжнародна співпраця

Тематичні проекти

Наукові проекти

Країнознавство

Українознавство

Географія

ред.


Кандидати[ред. код]

Миколай Мирлікійський рятує від смерті трьох несправедливо засуджених 1—2—0[ред. код]

Пропонує: Переклад доброї статті про картину Рєпіна. Її я доопрацював, увівши розділ "Релігійне підґрунтя", який розмістив наприкінці статті. Якщо помітите якусь помарку, не бійтесь тут-же і виправляти на свій хист. Прошу до вашої уваги, шановне вікі-паньство. --丂ㄖㄥㄖ山卂ㄚ ȱѣȓ 19:01, 26 травня 2016 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Миколай Мирлікійський рятує від смерті трьох несправедливо засуджених 1 2 0 33.33% 26 травня 2016 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. 丂ㄖㄥㄖ山卂ㄚ ȱѣȓ 19:01, 26 травня 2016 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 1. Вважаю, що фраза «невинно засуджений» вжита помилково. Треба «несправедливо засуджений». А невинно засуджений — це той, кого засудили без злого умислу. --Sehrg (обговорення) 05:50, 27 травня 2016 (UTC)
  Ви маєте рацію. Дякую за зауваження, вже повиправляв.YesТак Зроблено --丂ㄖㄥㄖ山卂ㄚ ȱѣȓ 10:21, 27 травня 2016 (UTC)
 2. На зауваження не реагує: нічого не виправляє, не архівує. Sehrg сказав, що «невинно засуджений» треба змінити на «несправедливо засуджений», він змінив. Хоча в укр. джерелах саме «невинно засуджений». Тобто користувач не дивився джерел, а просто переклав.--Watashi-wa (обговорення) 10:23, 27 травня 2016 (UTC)
  Відколи архівація стала обов'язковою для надання статусу доброї? Справді, в українських джерелах є назви: Микола Мірлікійський рятує від смерті трьох невинно засуджених КМРМ — Лекція, Микола Мирлікійський звільняє від смертної кари трьох невинно засуджених КМРМ — Родина Терещенків. --Sehrg (обговорення) 10:56, 27 травня 2016 (UTC)
  Я на навчанні, і комп'ютер із собою не ношу, щоб попрацювати з примітками, а назву змінив із телефона, бо перекладено в українських джерелах не цілком правильно. І їх я, між іншим, попрочитував при перекладі. З повагою. --丂ㄖㄥㄖ山卂ㄚ ȱѣȓ 12:00, 27 травня 2016 (UTC)
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 1. Ще раз ретельно продивіться статтю у рувікі: дооформіть нормально примітки (наприклад, примітка №23: Лев Толстой. Полное собрание сочинений. http://tolstoy.ru/), а ті, які з веб-сайтів, заархівуйте.--Watashi-wa (обговорення) 19:24, 26 травня 2016 (UTC)
  Я попрацюю із примітками сьогодні ввечері - завтра зранку. Прошу вас поставитись із розумінням. З повагою. --丂ㄖㄥㄖ山卂ㄚ ȱѣȓ 12:16, 27 травня 2016 (UTC)
  YesТак Зроблено Заархівував. --丂ㄖㄥㄖ山卂ㄚ ȱѣȓ 18:39, 27 травня 2016 (UTC)
 2. 1) Прибрав слово видатний (оціночне судження, див ВП:СТИЛЬ). 2) Рєпін — український чи російський художник? В інших розділах він російський. Британніка вважає його також російським. І не без підстав. Коли він народився в Чугуєві, тоді це була Російська імперія. 3) Опис картини вкрай слабкий. Наприклад, що це за чоловіча фігура ліворуч в жіночому вбранні? мирський градоначальник Євстафій засудив до страти трьох невинних людей, бо був підкупленим їх недоброзичливцями — за що засудив і відразу невиннх. Судячи з того, що на чоловікові жіноче вбрання, можна тільки здогадуватися чим вони там займалися і за що їх хотіли покарати. Можливо і не такі вже вони й невинні були? --AnatolyPm (обговорення) 12:33, 27 травня 2016 (UTC)
  Дякую за виправлення. Рєпін, як і Тарас Григорович Шевченко, народився та вчився в Російській імперії. У Рєпіна в багатьох творах проглядається його українство — навіть без "Запорожці пишуть листа турецькому султану", у "Не чекали" на картині зображений Кобзар. Однак, я не компетентний у цьому питанні. Можливо, хтось винесе на обговорення це питання. З повагою. --丂ㄖㄥㄖ山卂ㄚ ȱѣȓ 12:42, 27 травня 2016 (UTC)
  Я вважаю, що його вбрання (може, й багате) в нього забрали, як-от в Біблії пише про Христа на Голгофі. --丂ㄖㄥㄖ山卂ㄚ ȱѣȓ 12:56, 27 травня 2016 (UTC)
  Мало б бути український і російський художник (як у статті Рєпін Ілля Юхимович) або російський художник українського походження (як тут) — NickK (обг.) 12:48, 27 травня 2016 (UTC)
  Думаю, що російський художник українського походження. А чи справдні український? Він був громадянином Російської імперії. Чи є інформація про те, ким були його батьки і хто він за національністю. --AnatolyPm (обговорення) 12:54, 27 травня 2016 (UTC)
  YesТак Зроблено Замінив на 'російський художник українського походження', опираючись на дане джерело. --丂ㄖㄥㄖ山卂ㄚ ȱѣȓ 13:10, 27 травня 2016 (UTC)

Війна в Малайї 3—0—0[ред. код]

Пропонує: разом з паном @Leh Palych: переробили шаблони, додали коректні джерела. Додав інформацію про етнічну складову протистояння.

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Війна в Малайї 3 0 0 100% 26 травня 2016 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --SW (обговорення) 12:19, 26 травня 2016 (UTC)
 2. Гарний приклад того, як терба реагувати на зауваження та працювати над сторінкою. Я голосую тут, бо вже всі свої зауваження виговорив в попередніх номінаціях. Єдине: може створити окремо підрозділ коментарі, де будуть розміщені різні уточнення, та окремо підрозділ примітки, де будуть власне посилання на джерела?--З повагою, TnoXX parle! 10:25, 27 травня 2016 (UTC)
 3. --Leh Palych (обговорення) 14:20, 27 травня 2016 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:

Строганов Олександр Григорович (граф) 1—0—0[ред. код]

Пропонує: Істотно переробив статтю. Вважаю, що заслуговує на статус. --Seva Seva (обговорення) 10:50, 23 травня 2016 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Строганов Олександр Григорович (граф) 1 0 0 100% 23 травня 2016 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Seva Seva (обговорення) 10:50, 23 травня 2016 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 • Гарна стаття, але є маленькі зауваження:
  «працював обер-камергером» звучить приблизно як «працював царем»;
  уточнення «помер у дитинстві» здається зайвим, якщо є роки життя, тим паче 17 років для дівчини це дитинство?, тоді заміж видавали в цьому віці;
  чергування в-у, з-із.--Leh Palych (обговорення) 12:30, 23 травня 2016 (UTC)
  YesТак Зроблено Ніби усе зробив. Якщо є ще якісь зауваження — пишіть. --Seva Seva (обговорення) 13:34, 23 травня 2016 (UTC)
  Усе ж «в-у» ще не зовсім опановане - треба далі вичитувати. А тепер по змісту.
  • Він був, мені так здається, Малоросійським генерал-губернатором, а Чернігівська, Полтавська та Харківська то ж були губернії у складі генерал-губернаторства.
  • Просто цікаво, а що було між 1851 та 1854? Може він був у відпустці?
  • Якось не зрозуміло «З початку Кримської війни 1854 року став Військовим генерал-губернатором Санкт-Петербургу». Кримська війна почалась 1853 року, може треба «На початку Кримської війни, 1854 року»?, але це ближче до середини війни (ми ж не знаємо місяця), все одно який зв'язок має війна з призначенням генерал-губернатором?
  • «робота генерал-губернатором» — це з тієї ж серії, що вище — це ми з вами ходимо на роботу, а він служив. Російському «За примерные труды» якось не відповідає «За зразкову працю» (звучить якось по-сучасному, хоча сам іншого варіанта не придумав, у зворотньому перекладі виходить «За образцовий труд" — зникає стилістика того часу). За джерелом і приміткою, що надано у статті, не вказано що це було в 1858 році. У рос.вікі вказаний 1832 рік нагородження Святою Анною 1-го.--Leh Palych (обговорення) 21:40, 23 травня 2016 (UTC)
   (1): Керувався джерелом (див: Губернии Российской империи. История и руководители. 1708-1917 / Под общ.ред. Б.В. Грызлова, Гл. ред. Н. Ф. Самохвалов. — Москва : Объединенная редакция МВД России[ru], 2003. — С. 29, 33. (рос.)): В 1802 г. было учреждено Малороссийское генерал-губернаторство в составе Полтавской и Черниговской губерний, преобразованное в 1835 г. в Черниговское, Полтавское и Харьковское генерал-губернаторство, последнее упразднено 17 февраля 1856 г..... Відтак, припускаю, його посада звучала, як (в. о.) Чернігівського, Полтавського та Харківського генерал-губернатора.
   (2): Відкриті джерела, на жаль, не надто точно розписують його діяльність по роках (самі бачите, що деякі джерела наводять різні дати різних подій). Припускаю, що його діяльність була, у першу чергу, спрямована на роботу у військовому департаменті Державної Ради. Однак, прямих джерел на то не маю.
   (3): Так, згоден, так краще написати. Війна має не пряме значення, але, по-перше — Строганов був військовиком (на той час генерал-лейтенант на службі), а по-друге — військовий генерал-губернатор також займався військовими справами регіону, тобто, мав права та обов'язки начальника військового округу. До речі, після скасування ціє посади влада була як раз і поділена між губернатором і начальником ВО (див: Энциклопедия для детей. Дополнительный том. Российские столицы. Москва и Санкт-Петербург. — СПб. : Издательский центр «Аванта+», 2001. — 448 с. — ISBN 5-8483-0041-0.).
   (4): Щодо роботи — згоден, дякую за виправлення. Щодо нагороди «За примерные труды» — саме тому додаю до українського перекладу російськомовну версію, адже, іноді, не вдається точно передати всю суть, залишати ж лише російськомовну версію не бачу сенсу, адже, це інша мова. Щодо ордену — передивився усі джерела і не знайшов 1858 року. Прибрав. --Seva Seva (обговорення) 12:51, 24 травня 2016 (UTC)
   Якщо не проти, трошечки переоформив розділ "Нагороди" - постійне повторювання "Російська імперія" якось не теє.--Leh Palych (обговорення) 14:03, 24 травня 2016 (UTC)
 • Помилки: а) „проблемами краю, в тому числі залізею“ б) „в області фабричного промисловства“ в) „подалення Листопадового повстання“ г) „Жоржа Санд“. Багато помилок виправив, зокрема багаторазове повторення „приймав участь“. --Sehrg (обговорення) 15:24, 23 травня 2016 (UTC)
  YesТак Зроблено Дякую. --Seva Seva (обговорення) 15:55, 23 травня 2016 (UTC)
  Жорж Санд — це французька письменниця — її псевдонім не відміняється. --Sehrg (обговорення) 16:15, 23 травня 2016 (UTC)
  Не помітив. Ще раз дякую. --Seva Seva (обговорення) 20:14, 23 травня 2016 (UTC)
 • «залізнична гілка до Балти була побудована саме при ньому в 1865 році». Але ж він вийшов у відставку хай навіть 1864 року. Як так? якщо будували 5 років, то треба зазначити, що почали будувати за його губернаторства абощо. --Fessor (обговорення) 08:00, 27 травня 2016 (UTC)
  YesТак Зроблено Додав дати, як Ви кажете, хоч мається на увазі не посада Строганова, як Норосійського генерал-губернатора, а як члена Комітету планування залізничного будівництва. --Seva Seva (обговорення) 13:41, 27 травня 2016 (UTC)
  Мене просто збила з пантелику відставка: я думав, що це як на пенсію (він вже на службі не перебував і нічим не міг керувати, якось так). --Fessor (обговорення) 15:29, 27 травня 2016 (UTC)
  На скільки я розумію, він пішов у відставку з військової служби та з важливих постів у виконавчій владі, однак залишався гласним міської думи, а також членом державної ради. Окрім того, це був період монархії, а Строганов був підданим імператора й членом його свити. --Seva Seva (обговорення) 19:27, 27 травня 2016 (UTC)

Завершені голосування[ред. код]

Архів добрих статей