Вікіпедія:Кандидати у добрі статті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вибрані зображення · Вибрані портали · Вибрані списки · Вибрані статті · Добрі статті

Скорочення
ВП:ДС
Dobra kandydat.png
На цій сторінці відбувається вибір статей на статус доброї. Дивіться також споріднені проекти Вибрані статті і Вибрані списки.

Перед номінацією статті упевніться, що вона відповідає критеріям до добрих статей. Висувайте, будь ласка, статтю на добру лише у випадку, якщо ви є її основним автором або готові доробити її, якщо в ході обговорення виникнуть зауваження. Поставте на сторінку шаблон, який вказуватиме іншим користувачам, що стаття є кандидатом на отримання статусу доброї.

Добрі статті пізніше можуть стати вибраними, тоді вони перейдуть у цю категорію. Але частина добрих статей обраними, імовірно, не стануть через специфічність теми: вузька спеціалізація, відсутність зображень тощо.

Нові добрі статті обираються щотижня у п'ятницю. Стаття отримує статус, якщо в розділі «За» висловляться хоча б три користувачі, пропорція голосів «За» і «Проти» є не меншою, аніж 2:1, і при цьому немає заперечень або зауважень про необхідне доопрацювання. Новообрані статті позначаються шаблоном {{Добра стаття}}, який включає до відповідної категорії та позначає їх блакитним значком «плюс» — Dobra5.png у правому верхньому кутку, вилучаються зі списку голосування та заносяться до архіву.

Необрані статті залишаються в списку як кандидати на наступний тиждень, якщо тільки автор пропозиції чи основний автор не вирішать зняти її з номінації, або якщо кількість голосів «проти» не перевищить кількість голосів «за». Якщо стаття не набирає відповідної кількості голосів «за» чи «проти», то стаття знімається з голосування через два тижні з моменту виставлення.

Коли Ви віддасте свій голос за чи проти певної статті, будь ласка, не забудьте поновити біля неї «рахунок» відданих голосів.

Підсумки щодо надання статусу підбиваються щоп'ятниці.

Номінувати нову статтю
Wikipedia-logo-v2.svg
Вікіпроекти
 
Категорія КатегоріяКаталог

Кандидати[ред. код]

Смуга HOV 1—0—0[ред. код]

Пропонує: «На дорозі всі рівні, але де-хто все ж рівніший». --Estabiano (обговорення) 14:25, 19 серпня 2019 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Смуга HOV 1 0 0 100% 19 серпня 2019 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Estabiano (обговорення) 14:25, 19 серпня 2019 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження::
 1. «В українських нормативних документах смуги руху такого призначення не згадуються, очевидно через те, що вони не є актуальними для умов України в найближчі роки[7].»
  • Із цим твердженням щось не так (як і з джерелом до нього). Щонайменше, в Україні є знак Смуга для руху маршрутних транспортних засобів. --Olvin (обговорення) 14:44, 19 серпня 2019 (UTC)
   Смуги, зарезервовані для маршрутних транспортних засобів (МТЗ), є практично у всіх країнах, з відповідними знаками. Але смуги HOV це трохи інше. На них не дозволяється зупинятися (а це є частиною схеми роботи МТЗ); рухатися ними можуть будь-які автобуси, а не лише марштрутні; а також авто з кількома пасажирами. Пункт правил «5.11 Смуга для руху маршрутних транспортних засобів» немає нічого спільного з правилами руху по HOV смугах. --Estabiano (обговорення) 15:08, 19 серпня 2019 (UTC)
   @Estabiano:
   • Смуги для маршрутних транспортних засобів цілком відповідають тим визначенням, які наведено в преамбулі статті[1][2], у джерелах до неї[3] та в історичній частині статті[4] : маршрутні транспортні засоби є саме «транспортними засобами з високим рівнем завантаження пасажирами (High Occupancy Vehicle)». Якщо ж різниця справді є, то слід принаймні пояснити її в статті (з посиланням на джерела, які розрізняють такі смуги).
   Дякую за зауваження. Для мене це виглядало само собою зрозумілим, що смуги HOV існують лише на автомагістралях. Розділ «Термінологія» відредагований. --Estabiano (обговорення) 19:43, 19 серпня 2019 (UTC)
   Мабуть, варто і в преамбулі статті зробити відповідні зміни (зараз там посилання на Автомобільна дорога, а не на Автомагістраль). --Olvin (обговорення) 19:55, 19 серпня 2019 (UTC)
   Не думаю, що варто. В усіх означеннях, що я зустрічав, смуги HOV не прив'язуються лише до автомагістралі, хоча споруджуються саме на них. Можливо, щоб не обмежувати себе у майбутньому при поширенні такої мережі на інші категорії доріг. --Estabiano (обговорення) 20:09, 19 серпня 2019 (UTC)
   • Наразі твердження, що в Україні нічого подібного нема, подано без посилання належно оформленого на джерело (ось таке посилання: {{sfn|ДБН В.2.3-4:2015|2015|p=}} — не працює).
   --Olvin (обговорення) 15:59, 19 серпня 2019 (UTC)
   Практично всі публікації, що описують смуги HOV, стосуються автомагістралей. В Україні такого немає хоча б з тої причини, що єдина автомагістраль Київ-Бориспіль не має такої смуги. Які можна навести ще джерела, коли навіть термінології для такої смуги ще не придумали і такого елементу немає у державних стандартах? На це неможливо знайти посилання. Як, наприклад, знайти джерело, що підтверджує, що в степах України не живуть страуси? Дороги, яких немає у стандартах, не будують. --Estabiano (обговорення) 19:43, 19 серпня 2019 (UTC)
   Якщо ніде в джерелах не написано, що «в степах України не живуть страуси», то й у вікі-статті такого твердження не має бути. Це одна з основ Вікіпедії. --Olvin (обговорення) 19:55, 19 серпня 2019 (UTC)
   Згідний, але не до кінця. Одна справа, коли я пишу, що альфа/бета-форма якогось кристалу не зустрічається в нашій сонячній системі. Ніхто, крім вузьких спеціалістів цього не перевірить і без джерела з прямим твердженням не обійтися. А з HOV усе простіше — достатньо відкрити ДБН і на сторінці означень переконатися, що терміну для такої смуги на автомагістралі немає. Спеціальних знань для цього не потрібно. Можна також перелистати кільканадцять сторінок і знову ж переконатися, що такий сервіс стандартами не передбачено. Тобто, це легко піддається перевірці. --Estabiano (обговорення) 20:50, 19 серпня 2019 (UTC)
 2. Преамбула на 5 абзаців, як на мене, перебор. Можливо, варто сформувати з її більшої частини розділ, наприклад, «Призначення», або щось подібне. --Олег (обговорення) 20:27, 19 серпня 2019 (UTC)
  Дякую, я теж над цим сумнівався, але хотілося побільше описати. Завтра перегляну. --Estabiano (обговорення) 20:50, 19 серпня 2019 (UTC)
  Перемістив один абзац. Можливо, чотири, що залишилися, теж забагато. Але я хотів би зберігти останній, а його немає куди перенести за змістом. --Estabiano (обговорення) 12:36, 20 серпня 2019 (UTC)

 1. «смуга для транспортних засобів із високим рівнем завантаження пасажирами»
 2. «смуга, призначена лише для транспортних засобів, у яких їдуть водій та один або більше пасажирів»
 3. «High Occupancy Vehicle (HOV) lanes are lanes on streets and highways restricted to use by buses and multiple-occupant vehicles»
 4. «Перша HOV у Сполучених Штатах була відкрита 1969 року на автомагістралях I-95 та I-395 у північній Вірджинії і була призначена лише для автобусного руху»

Іллінецький кратер 8—0—0[ред. код]

Пропонує: --Olvin (обговорення) 18:09, 12 серпня 2019 (UTC)

Стаття про давній метеоритний кратер, єдиний в Україні, що частково виходить на поверхню землі. Як з'ясувалося, він має давню й цікаву історію, що відстежується від третього століття до н.е. Нещодавно частину території оголошено пам'яткою природи. У запитах на рецензію суттєвих зауважень не було (втім, позитивних відгуків теж не було). --Olvin (обговорення) 18:09, 12 серпня 2019 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь» %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Іллінецький кратер 8 0 0 100% 12 серпня 2019 триває
 • Symbol support vote.svg За:
 1. --Olvin (обговорення) 18:09, 12 серпня 2019 (UTC)
 2. --Fessor (обговорення) 07:15, 13 серпня 2019 (UTC)
 3. Сподобалося. За, --Oleh68 10:49, 14 серпня 2019 (UTC)
 4. --Mcoffsky (обговорення) 11:28, 14 серпня 2019 (UTC)
 5. Гарна стаття! Авторові респект, як то кажуть. --Анатолій (обговорення) 09:23, 16 серпня 2019 (UTC)
 6. --Estabiano (обговорення) 10:58, 16 серпня 2019 (UTC)
 7. --MiskoGe (обговорення) 14:29, 16 серпня 2019 (UTC)
 8. Одна з перших моїх статей. Майже на порядок виросла. Дякую. --Олег (обговорення) 15:59, 16 серпня 2019 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти:
 • Symbol neutral vote.svg Утримуюсь:
 • Зауваження:
 • Там є проблема зі статтею про пам'ятку природи. Можливо, треба просто погодитися на створення такої статті та закрити питання?--Brunei (обговорення) 12:10, 14 серпня 2019 (UTC)
  На сторінці обговорення справді точиться дискусія щодо окремої статті про пам'ятку природи на території кратера. Щоправда, замість обговорення пам'ятки мене спочатку звинуватили в казна-чому, потім почалася рішуча війна редагувань, і я написав запит до адміністраторів та вирішив взагалі уникати цього конфлікту: як там вирішать, так і буде. На статтю про кратер воно ніяк не впливає. --Olvin (обговорення) 16:14, 14 серпня 2019 (UTC)

Завершені голосування[ред. код]

Архів добрих статей