Обсерваторія Ла-Сілья

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Обсервато́рія Ла-Сі́лья
Observatoire de LaSilla depuis la route de Las Campanas.jpg
Оригінал назви La Silla Observatory
Координати
Висота 2400 м
Погода ізольоване, віддалене місце, гарні умови спостережень
Дата відкриття 1964 рік
Сайт: http://www.ls.eso.org/index.html Офіційний сайт
Інструменти:
ESO 3,6 м. оптичний / інфрачервоний
New Technology Telescope (NTT) 3,5 м. оптичний / інфрачервоний
2,2 м. оптичний / інфрачервоний
ESO 1,5 м.
Данській 1,5 м.
CAT 1,4 м.
Женевський 1,2 м.
ESO 1 м, фотометричний
DENIS 1 м.
Marly 1 м, для проекту EROS
Данія 90 см.
Бохумський телескоп 61 см.
ESO 50 см.
Данія 50 см.
Марсель 40 см.
ESO SEST субміліметровий
ESO 1-м телескоп Шмідта

Обсервато́рія Ла-Сі́лья (коди обсерваторій «262», «809» і «I03») — астрономічна обсерваторія в Чилі, що належить Європейській південній обсерваторії (ESO). В обсерваторії розташовані 18 телескопів. Дев'ять із них були збудовані на кошти Європейської південної обсерваторії. Обсерваторія — одна з найбільших у Південній півкулі. Місце, де перебуває обсерваторія — Ла-Сілья, гора в південній частині пустелі Атакама, — повністю ізольоване й віддалене від будь-якого штучного світла та джерел пилу, що важливо для спостережень.

Розташована обсерваторія приблизно в 160 км на північ від Ла-Серена, в 600 км на північ від столиці країни Сантьяґо-де-Чилі, в 27 км, на південь від обсерваторії Лас-Кампанас, і в 100 км на північ від Міжамериканської обсерваторії Серро Тололо.

Обсерваторія Ла-Сілья

Історія[ред.ред. код]

Відповідно до рішення в 1963 році затвердити Чилі як місце для Європейської південної обсерваторії, були відряджені експедиції в різні куточки країни, щоб оцінити їхню придатність. Місциною, яка надавалася найбільше, стала Ла-Сілья — гора заввишки 2400 метрів на півдні пустелі Атакама з низкою переваг: якнайясніший небосхил, приступність та перебування в державній власності. Від початку ця гора мала назву Cinchado, проте згодом її переназвали на La Silla («сідло» іспанською) за незвичайні форми.

30 жовтня 1964, були підписані контракти на придбання ділянки площею 245 квадратних миль наступного року. 1965 року звели тимчасові споруди — житло робітників і майстерні.

25 березня 1969 року обсерваторія була нарешті офіційно відкрита президентом Едуардо Фрея Монталві. Натоді до її іфраструктури входили гуртожитки, майстерні, готелі та кілька дійових телескопів. Телескопи 1 м і 1,5 м завширшки були зведені наприкінці 1960-х, до них у 1968 році додали телескопа Gran Prismo Objectif, який раніше використовувався в Південній Африці.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]