Одеська (станція метро, Харків)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Одеська
Олексіївська лінія
Проект станції "Одеська" Харківського метрополітену.jpg
Загальні дані
Тип Колонна мілкого закладення
Кількість 1
Дата відкриття 2022
Виходи до пр-т. Гагаріна, вул. Одеська, пр-т. Героїв Сталінграда
Географічні координати 49°56′47″ пн. ш. 36°15′37″ сх. д. / 49.94639° пн. ш. 36.26028° сх. д. / 49.94639; 36.26028
Олексіївська лінія
Дергачі
ТЧ-3 «Олексіївське»
оборотні тупики
Доступ для осіб з інвалідністю Перемога
Олексіївська
р. Олексіївка
оборотні тупики
23 Серпня
Ботанічний сад
р. Саржинка
Наукова
Держпром
Архітектора Бекетова
р. Харків
Захисників України
Метробудівників
оборотний тупик
ССГ до першої лінії
Державінська
Каштанова
Одеська
Мотель «Дружба»
Аеропорт

«Оде́ська» — проектована станція Харківського метрополітену. Буде розташована на Олексіївській лінії метро, між станціями «Каштанова» і «Мотель „Дружба“». Відповідно до «Обласної програми будівництва та розвитку Харківського метрополітену на 20072012 рр.», за належного фінансування, станція відкриється у 2022 році. Присутня на офіційних схемах.

10 листопада 2015 мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що будівництво ділянки до станції «Одеська» розпочнеться одразу після відкриття станції «Перемога»[1]:

«Наша стратегічна задача — це метро „Одеська“. Звідси будівельники перейдуть туди. У нас вже зарезервовано будівельні майданчики. Відповідно, ми вже частину устаткування перевозимо на ці майданчики. І, звісно, ми хочемо, щоб в Харкові була більш широка мережа метрополітену.»

Проект лінії до станції «Одеська» Олексіївської лінії Харківського метрополітену на мапі

16 листопада 2015 Кабінет Міністрів України затвердив скоригований титул на виконання проектно-пошукових робіт для реалізації будівництва метрополітену від станції «Метробудівників» до станції «Одеська» загальною вартістю проекту 2,66 млрд грн. Згідно з документом, будівництво третьої лінії харківського метрополітену від станції «Метробудівників» до станції «Одеська» планується розпочати в 2019 році і завершити в 2022 році. У рамках проекту передбачається будівництво 3,47 км колії метрополітену і двох нових станцій — «Державінської» та «Одеської». Прогнозована вартість будівельно-монтажних робіт становить 1,97 млрд грн, проектно-пошукових робіт — 3,62 млн грн.[2].

2 грудня 2015 стало відомо, що Європейський банк реконструкції та розвитку визначив підрядника для виконання проектно-дослідних робіт із продовження Олексіївської лінії до станції «Одеська». Ним став австрійський консорціум «Bernard-SGS-ISP-Axis». Роботи мають бути завершені до травня 2016, а до кінця 2016 ЄБРР має прийняти рішення щодо виділення 174 млн євро під державні гарантії України для будівництва метро в Харкові. Мер Харкова Геннадій Кернес, презентуючи інвесторам план розвитку метрополітену, зауважив, що «нова станція суттєво підвищить рівень пасажиропотоку — „Одеська“ збільшить його на 25 млн на рік»[3].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]