Перемога (станція метро, Харків)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перемога
Олексіївська лінія
Загальні дані
Тип колонна трипрогінна мілкого закладення
Глибина закладення 8 м
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 102 м
Ширина 10 м
Дата відкриття 19 серпня 2016[1][2]
Будівельник(и) Харківметробуд
Пересадка на Тр 2, 40; Т 7, 20
Виходи до пр-т. Перемоги, пр-т. Людвіга Свободи
Географічні координати 50°03′31″ пн. ш. 36°12′13″ сх. д. / 50.05861° пн. ш. 36.20361° сх. д. / 50.05861; 36.20361
Стільниковий зв'язок Київстар, Vodafone Україна, Lifecell
Олексіївська лінія
Дергачі
ТЧ-3 «Олексіївське»
оборотні тупики
Доступ для осіб з інвалідністю Перемога
Олексіївська
р. Олексіївка
оборотні тупики
23 Серпня
Ботанічний сад
р. Саржинка
Наукова
Держпром
Архітектора Бекетова
р. Харків
Захисників України
Метробудівників
оборотний тупик
ССГ до першої лінії
Державінська
Каштанова
Одеська
Мотель «Дружба»
Аеропорт

«Перемо́га» — 30-та станція Харківського метрополітену. Розташована на Олексіївській лінії метро, відразу за станцією «Олексіївська», кінцева станція цієї лінії. Відкрита 19 серпня 2016 року. Біля станції розташований Олексіївський ринок, трамвайна та тролейбусна лінія по проспекту Перемоги.

Технічна характеристика[ред. | ред. код]

Після відкриття станції «Перемога» загальна кількість станцій харківського метро сягла 30-ти, загальна експлуатаційна довжина ліній (між осями кінцевих) — 38,45 км, між тупиками — 40,87 км. Олексіївська лінія обігнала за кількістю станцій Салтівську. За загальною довжиною Харківський метрополітен залишається на четвертому місці серед 15-ти підземок СРСР та шостим серед 19-ти всієї Східної Європи. Станція розташована в центрі Олексіївського житлового масиву під перетином проспектів Перемоги і Людвіга Свободи і має по одному виходу на кожну сторону перехрестя, на двох з них встановлені підйомники для маломобільних груп громадян. Очікується, що пасажиропотік на станції досягне 50 000 пас. на добу.

Конструкція[ред. | ред. код]

Колонна трипрогінна станції мілкого закладення (глибина закладення — 8 м) з острівною прямою платформою.

Колійний розвиток[ред. | ред. код]

Станція з колійним розвитком — 6-стрілочні оборотні тупики в кінці лінії.

Проектування[ред. | ред. код]

Проект станції метро «Перемога» було розроблено з урахуванням того, що станцією будуть користуватись також жителі району П'ятихатки, а не лише Олексіївки. З боку П'ятихаток від мікрорайону, який жителі називають БАМ, було побудовано капітальну дорогу до Олексіївської балки і лісу, було встановлено зливну каналізацію, укладено бордюри і асфальтове покриття. Між П'ятихатками і Олексіївкою планували побудувати ще один великий житловий масив, ці три райони мали бути поєднані продовженим проспектом Перемоги з трамвайною і тролейбусною лініями із кінцевими зупинками на Білгородському шосе (коло тролейбуса мало бути на місці церкви Святої Тамари). Проте після розпаду СРСР цей проект було призупинено, на місці майбутнього нового житлового масиву побудували гольф-клуб. Тому після введення в експлуатацію станції «Перемога» жителі П'ятихаток зможуть доїхати до неї лише окружною дорогою, що незручно і небезпечно з точки зору громадського транспорту.

Будівництво[ред. | ред. код]

За програмою харківської обласної ради станцію мали побудувати у 2009 році.

6 липня 2011 Харківська міськрада ухвалила рішення про надання згоди КП «Харківський метрополітен» на придбання рухомого складу шляхом залучення кредитних коштів або на умовах фінансового або оперативного лізингу. Необхідність в нових складах виникла у зв'язку з відкриттям у грудні минулого року станції метро «Олексіївська» і продовженням будівництва до станції метро «Перемога».

До 6 червня 2013 року планувалося завершення спорудження виходів зі станції № 3 та 4 субпідрядною організацією — компанією «Жилстрой-2»[3].

10 листопада 2015 мер Харкова Геннадій Кернес відвідав будівельний майданчик, і чиновники заявили, що за умови належного фінансування станцію буде відкрито до 23 серпня 2016 року[4].

19 серпня 2016 Президент України Петро Порошенко урочисто відкрив 30-ту станцію Харківського метрополітену — «Перемога»[5].

Для обслуговування пасажирів станція була відкрита з 15.00 25 серпня 2016 року.

Фотогалерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]