Пергач

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пергач
пергач північний (Eptesicus nilssonii)
пергач північний (Eptesicus nilssonii)
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Підряд: Кажани (Microchiroptera)
Родина: Лиликові (Vespertilionidae)
Рід: Пергач (Eptesicus)
Constantine Samuel Rafinesque, 1820
Види
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Eptesicus
EOL logo.svg EOL: 42208
ITIS logo.svg ITIS: 180007
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 29077
Fossilworks: 40671

Перга́ч (Eptesicus) — рід ссавців (Mammalia) з ряду рукокрилих (Chiroptera, seu Vespertilioniformes) родини лиликових (Vespertilionidae).

Етимологія[ред.ред. код]

Epten [Gr] — «політ» і oikos [Gr] — «дім». Назва посилається на звичку літати біля будинку.

Таксономія[ред.ред. код]

У довідковій літературі цей рід нерідко позначають як "лилик" (спільна назва з Vespertilio, а інколи й з іншими Vespertilionidae), "кажан" (це загальна назва для підряду Microchiroptera), або "кожан" (калька з російської назви).

У світовій фауні відомо 23 види цього роду, у фауні України мешкають три види:

Біологія[ред.ред. код]

Ці кажани є одними з найзвичайніших у урболандшафті і часто оселяються в будівлях людей. Більшість випадків виявлення кажанів в оселях людей також пов'язані саме з цією групою кажанів. Їх нерідко виявляють в відлиги на вулицях міст, часто безсилими. В Україні накопичено великий досвід утримання і реабілітації цих кажанів, зокрема, завдяки діяльності Центру реабілітації кажанів при Київському зоопарку (на жаль, 2009 року центр фактично припинив своє існування у зв'язку зі скороченням наукового підрозділу за наказом директора зоопарку).

Живляться пергачі різноманітними літаючими комахами з сутінковою і нічною активністю. Оселяються звичайно поодиноко (насамперед самці) або невеликими групами (взимку або в материнських колоніях).

З пергачами асоціюють більшість випадків виявлення вірусу сказу європейських кажанів генотипу "EBLV-1" (European Bat Lissavirus 1), вірулентність якого значно нижча у порівнянні з класичним "лисячим" генотипом RABV.

Джерела[ред.ред. код]