Пергач північний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пергач північний
Пергач північний
Пергач північний
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Родина: Лиликові (Vespertilionidae)
Рід: Пергач (Eptesicus)
Вид: Пергач північний
Біноміальна назва
Eptesicus nilssonii
(Keyserling et Blasius, 1839)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Eptesicus nilssonii
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Eptesicus nilssonii
ITIS logo.svg ITIS: 946126
IUCN logo.svg МСОП: 7910
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 59451

Пергач північний, Кажан північний (Eptesicus nilssonii) — вид рукокрилих родини Лиликові (Vespertilionidae).

Поширення[ред. | ред. код]

Країни проживання: Австрія, Азербайджан, Білорусь, Бельгія, Болгарія, Китай, Хорватія, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Угорщина, Іран, Ірак, Італія, Японія, КНДР, Республіка Корея, Киргизстан, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Монголія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Румунія, Російська Федерація, Словаччина, Словенія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Україна. Діапазон поширення за висотою: від рівня моря до 2300 м. Знайдений в різних місцях проживання від гірської тайги до пустелі.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Веде в основному нічний спосіб життя і зазвичай вилітає на полювання невдовзі після заходу сонця. Полює на дрібних комах. Живиться на відкритих просторах різних місць існування, в тому числі в узліссях, дрібних сільськогосподарських угіддях, парках і садах, на озерах та річках. Літні місця проживання розташовує в будинках, іноді в дуплах дерев. Зимові, знаходяться в основному в будинках, підвалах природних і штучних підземних місцях проживання. Зимою живе одиноко або невеликими групами по 2—4 особи, інколи по 5-6.

Під час зимової сплячки в Норвегії

Морфологія[ред. | ред. код]

Дорослий північний пергач має довжину тіла 4.9—6.6 см, хвоста 3.2—5.1 см, довжина крил 4.1—5.1 см, вага від 8 до 13 гр. Хутро довге і густе. Основа волосся від темно-коричневого до майже чорного, але кінчики волосся дорослих північних пергачiв від голови до основи хвоста від вохристого до жовто-бурого або золотого, утворюючи контраст з кольором їх основи. Шия темніша, а живіт дуже блідого жовто-коричневого кольору, з переходом від темного до світлого зверху вниз особливо боки шиї дуже різко окреслені. Ніс, щоки, вуха і крила чорні.

Генетика[ред. | ред. код]

2n=50, FN=48, як і в інших видів Eptesicus.

Джерела[ред. | ред. код]