Пригоди Джекі Чана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пригоди Джекі Чана
Jackie Chan Adventures
Advebtuerjackiechan.png
Телеканал(и) The WB
Жанр Екшн
Пригоди
Фентезі
Драма
Сімейний
Комедія
Наукова фантастика
Тривалість серії 23 хвилини
Компанія The JC Group
Blue Train Entertainment
Adelaide Productions
Columbia TriStar Television
Sony Pictures Television
Режисер Філ Вайнштейн
Френк Сквіллейс
Ідея Джон Роджерс
Розробка Джекі Чан
Виконавчий продюсер Джекі Чан
Віллі Чан
Браян Герш
Солон Со
Джефф Кляйн
Двейн Капіззі
У головних ролях Джекі Чан
Джеймс Сі
Стейсі Чан
Себ Сімоно
Ноа Нельсон
Кленсі Браун
Адам Болдвін
Мігель Сендовел
Сюзан Айзенберг
Франко Велез
Джон ДіМаджіо
Музика в кінці «Chan's the Man»
Wheatus
Країна-виробник Flag of the United States.svg США
Гонконг Гонконг
Мова оригіналу кантонська
англійська
Перший показ 9 вересня 2000 — 8 липня 2005
Кількість сезонів 5
Кількість серій 95 (Список епізодів)

«Пригоди Джекі Чана» (англ. Jackie Chan Adventures) — американський анімаційний телесеріал, що розповідає про пригоди вигадоної версії зірки екшн-фільмів Джекі Чана. Більшість епізодів містять посилання на справжні фільми Чана.

Сюжет[ред.ред. код]

Чарівник, воїн Стародавнього Китаю Ло-Пей за допомогою потужного заклинання Чі позбавив магічних і життєвих сил всемогутнього демона Шенду. Сили були укладені в образи кам'яних восьмикутників і розкидані по світу, а сам Шенду без тілесної сили перетворився на статую китайського дракона.

Всього сил було дванадцять - невидимість (Змія), сила (Бик), духовна рівновага (Тигр), оживлення неживого (Пацюк), перетворення (Мавпа), вогонь (Дракон), звільнення духу - астральна проекція (Вівця), швидкість (Кролик), здоров'я (Кінь), спопеляючий погляд (Свиня), безсмертя (Собака) і політ (Півень).

Тепер за допомогою синдикату "Чорна рука", на чолі якого стоїть Вальмонт, Шенду хоче повернути талісмани і свої сили. Джекі Чан — дослідник стародавніх цивілізацій, його дядько, племінниця Джейд і давній друг - Августус Блек, колишній розвідник і голова організації «Секції 13», намагаються завадити синдикату звільнити демона.

Джекі Чан сам шукає всі талісмани, щоб помістити їх під охорону — на базу «Секції 13». Після тривалих пошуків і боїв у «Чорної руки» виявляються тільки два талісмана - талісман вівці і талісман дракона. Після того, як Джекі Чаном був знайдений талісман тигра, який володіє силою поділу «доброго» і «злого» початків, він «роздвоюється». Його «зла» частина погоджується співпрацювати з «Чорною рукою» і передає їм всі знайдені талісмани. Вальмонт повертає силу демону Шенду.

Зрештою, Джекі Чану, Джейд, капітану Блеку і його солдатам вдається здобути перемогу, Джейд за допомогою талісмана Дракона знищує Шенду, проте талісмани залишилися неушкодженими і пізніше були знайдені Вальмонтом. Дух Шенду ж потрапив в інший світ, у який були поміщені інші Демони Стихій.

Персонажі[ред.ред. код]

Головні персонажі:

 • Джекі Чан — головний герой, археолог, який живе у Сан-Франциско зі своїм дядьком. На дуже високому рівні володіє бойовими мистецтвами, яких навчився у Дядечка, з допомогою яких перемагає всіх злих персонажів.
 • Джейд Чан — племінниця Джекі з Китаю (вік близько 9 років), яку батьки надіслали навчатися до США і жити в свого дядька. Своїми методами допомагає Джекі шукати талісмани і боротися зі злом.
 • Дядечко — власник антикварної лавки, володіє бойовими мистецтвами і білою магією, з допомогою якої неодноразово перемагав демонів, злих персонажів і магів.
 • Тору— дуже великий японець, на початку був в банді «Чорної руки», але згодом перейшов «на сторону добра» і став разом з Джекі боротися зі злом, а також допомагати Дядечку в антикварній лавці і навчатись у нього білій магії.
 • Пацько(Бугай) — опецькуватий бандит з «Чорної руки», який протягом всього мультсеріалу носить пов'язку-пластир на носі.
 • Чоу — бандит з «Чорної руки», азіатського походження (імовірніше за все китаєць), характерна ознака — яскраві помаранчеві сонцезахисні окуляри, які він ніколи не знімає.
 • Фінн (Рудий) — бандит з «Чорної руки», ірландець, носить білий костюм. Фанат 70-х років і диско.
 • Гак Фу — також відомий як Чорний Тигр. Кремезний рудоволосий бандит-найманець з «Чорної руки». Під час бійки кричить метафоричні фрази, які характеризують його атаки, наприклад, «тигр стрибає на кролика!».
 • Вальмонт — ватажок «Чорної руки», родом із Сполученого Королівства.
 • Капітан Блек — голова «Секції 13», хороший друг Джекі. Народився 27 жовтня 1959, є фанатом Джеймса Бонда і Елвіса Преслі (така інформація стає відомою протягом мультсеріалу). Спочатку саркастично ставився до талісманів і не вірив у їх магічні здібності, доки не переконався у зворотному на власні очі.
 • Даолон Вонг - чорний маг, який намагається заволодіти талісманами і є головним суперником Дядечка. Після того, як Джекі руйнує талісмани, Даолон Вонг намагається віднайти тварин, яким перейшла магія талісманів. Має в своєму розпорядженні 3-х посіпак-воїнів, яких згодом Дядечко загнав закляттям у скриньку. Після цього Даолонг Вонг зробив своїми посіпаками-воїнами Пацька, Чоу і Фінна.

Демони[ред.ред. код]

 • Шенду
 • По Конг
 • Чанг Зу
 • Ши Ву
 • Зо Лан
 • Дай Квей

Список епізодів[ред.ред. код]

Сезон Епізоди Оригінальний показ (США)
Прем'єра сезону Фінал сезону
1 16 9 вересня 2000 17 березня 2001
2 36 8 вересня 2001 7 вересня 2002
3 17 14 вересня 2002 3 травня 2003
4 13 13 вересня 2003 14 лютого 2004
5 13 11 вересня 2004 8 липня 2005

Магія і надприродне[ред.ред. код]

У серіалі з'являється магія і таке надприродне, як закляття, демони, чі, і кам'яні талісмани впродовж всіх епізодів.

Талісмани[ред.ред. код]

Талісмани символізують дванадцять тварин китайського зодіаку:

 • Щур: сила і здатність оживлення. Дає життя неживим предметам.
 • Бик: обладання суперсилою. Джекі знайшов його на масці Ель Торо Фуерте. В епізоді «Маска Ель Торо Фуерте» талісман збільшив Джейд до надлюдських розмірів. Може також зміцнювати об'єкти.
 • Тигр: обладання духовним балансом.
 • Кролик: обладання супершвидкістю. Був знайдений у панцирі гігантської черепахи в Тихому океані. У поєднанні з талісманом півня дає користувачеві силу надзвукового польоту.
 • Дракон: сила і здатність спалювання.
 • Змія: сила і здатність невидимості.
 • Кінь: сила і здатність зцілення.
 • Коза: сила і здатність астральної проекції.
 • Мавпа: сила і здатність перетворення. Дає можливість змінювати свою форму або перетворюватись у різних тварин.
 • Півень: сила і здатність левітації. Володар цього талісмана буде мати можливість літати, а також піднімати об'єкти в повітря. Комбінація цього талісмана з талісманом кролика дозволяє людині досягти надзвукового польоту. Він також надає користувачеві здатність телекінезу. Був знайдений у золотому щиті зруйнованого баварського замку. Він був першим талісманом серіалу, і ним доволі часто користувалися упродовж всього шоу.
 • Собака: сила і здатність безсмертя. Талісман запобігає смерть. Був знайдений в баварському вітряку.
 • Свиня: обладання вогненним поглядом. Дозволяє користувачеві випромінювати з очей жовтий вогненний промінь. Був знайдений на капелюсі механічної свині на годинниковій вежі у Баварії.

Магія чі[ред.ред. код]

Сприйняття[ред.ред. код]

Організація Common Sense Media дала серіалу 4 зірки з 5, назвавши його легким, розважливим, цікавим, і з почуттям гумору. «Це шоу може і не дуже розумне, але вдосталь веселе», — відмічено у відгуку.

Посилання на кар'єру Джекі Чана[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]