Пригоди Джекі Чана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пригоди Джекі Чана
Jackie Chan Adventures
Advebtuerjackiechan.png
Телеканал(и) The WB[en]
Жанр Екшн
Пригоди
Фентезі
Драма
Сімейний
Комедія
Наукова фантастика
Тривалість серії 23 хвилини
Компанія The JC Group
Blue Train Entertainment
Adelaide Productions[en]
Columbia TriStar Television[en]
Sony Pictures Television
Режисер Філ Вайнштейн
Френк Сквіллейс
Ідея Джон Роджерс[en]
Розробка Джекі Чан
Виконавчий продюсер Джекі Чан
Віллі Чан[en]
Браян Герш
Солон Со
Джефф Кляйн[en]
Двейн Капіззі[en]
У головних ролях Джекі Чан
Джеймс Сі[en]
Стейсі Чан[en]
Себ Сімоно[en]
Ноа Нельсон
Кленсі Браун
Адам Болдвін
Мігель Сендовел[en]
Сюзан Айзенберг[en]
Франко Велез
Джон ДіМаджіо
Музика в кінці «Chan's the Man»
Wheatus[en]
Країна-виробник Flag of the United States.svg США
Гонконг Гонконг
Мова оригіналу кантонська
англійська
Перший показ 9 вересня 2000 — 8 липня 2005
Кількість сезонів 5
Кількість серій 95 (Список епізодів)

«Пригоди Джекі Чана» (англ. Jackie Chan Adventures) — американський анімаційний телесеріал, що розповідає про пригоди вигаданої версії зірки екшн-фільмів Джекі Чана. Більшість епізодів містять посилання на справжні фільми Чана.

Сюжет[ред.ред. код]

Чарівник, воїн Стародавнього Китаю Ло-Пей за допомогою потужного заклинання Чі позбавив магічних і життєвих сил всемогутнього демона Шенду. Сили були укладені в образи кам'яних восьмикутників і розкидані по світу, а сам Шенду без тілесної сили перетворився на статую китайського дракона.

Всього сил було дванадцять - невидимість (Змія), сила (Бик), духовна рівновага (Тигр), оживлення неживого (Пацюк), перетворення (Мавпа), вогонь (Дракон), звільнення духу - астральна проекція (Вівця), швидкість (Кролик), здоров'я (Кінь), спопеляючий погляд (Свиня), безсмертя (Собака) і політ (Півень).

Тепер за допомогою синдикату "Чорна рука", на чолі якого стоїть Вальмонт, Шенду хоче повернути талісмани і свої сили. Джекі Чан — дослідник стародавніх цивілізацій, його дядько, племінниця Джейд і давній друг - Августус Блек, колишній розвідник і голова організації «Секції 13», намагаються завадити синдикату звільнити демона.

Джекі Чан сам шукає всі талісмани, щоб помістити їх під охорону — на базу «Секції 13». Після тривалих пошуків і боїв у «Чорної руки» виявляються тільки два талісмана - талісман вівці і талісман дракона. Після того, як Джекі Чаном був знайдений талісман тигра, який володіє силою поділу «доброго» і «злого» початків, він «роздвоюється». Його «зла» частина погоджується співпрацювати з «Чорною рукою» і передає їм всі знайдені талісмани. Вальмонт повертає силу демону Шенду.

Зрештою, Джекі Чану, Джейд, капітану Блеку і його солдатам вдається здобути перемогу, Джейд за допомогою талісмана Дракона знищує Шенду, проте талісмани залишилися неушкодженими і пізніше були знайдені Вальмонтом. Дух Шенду ж потрапив в інший світ, у який були поміщені інші Демони Стихій.

Персонажі[ред.ред. код]

Головні персонажі:

 • Джекі Чан — головний герой, археолог, який живе у Сан-Франциско зі своїм дядьком. На дуже високому рівні володіє бойовими мистецтвами, яких навчився у Дядечка, з допомогою яких перемагає всіх злих персонажів.
 • Джейд Чан — племінниця Джекі з Китаю (вік близько 9 років), яку батьки надіслали навчатися до США і жити в свого дядька. Своїми методами допомагає Джекі шукати талісмани і боротися зі злом.
 • Дядечко — власник антикварної лавки, володіє бойовими мистецтвами і білою магією, з допомогою якої неодноразово перемагав демонів, злих персонажів і магів.
 • Тору— дуже великий японець, на початку був в банді «Чорної руки», але згодом перейшов «на сторону добра» і став разом з Джекі боротися зі злом, а також допомагати Дядечку в антикварній лавці і навчатись у нього білій магії.
 • Пацько(Бугай) — опецькуватий бандит з «Чорної руки», який протягом всього мультсеріалу носить пов'язку-пластир на носі.
 • Чоу — бандит з «Чорної руки», азіатського походження (імовірніше за все китаєць), характерна ознака — яскраві помаранчеві сонцезахисні окуляри, які він ніколи не знімає.
 • Фінн (Рудий) — бандит з «Чорної руки», ірландець, носить білий костюм. Фанат 70-х років і диско.
 • Гак Фу — також відомий як Чорний Тигр. Кремезний рудоволосий бандит-найманець з «Чорної руки». Під час бійки кричить метафоричні фрази, які характеризують його атаки, наприклад, «тигр стрибає на кролика!».
 • Вальмонт — ватажок «Чорної руки», родом із Сполученого Королівства.
 • Капітан Блек — голова «Секції 13», хороший друг Джекі. Народився 27 жовтня 1959, є фанатом Джеймса Бонда і Елвіса Преслі (така інформація стає відомою протягом мультсеріалу). Спочатку саркастично ставився до талісманів і не вірив у їх магічні здібності, доки не переконався у зворотному на власні очі.
 • Даолон Вонг - чорний маг, який намагається заволодіти талісманами і є головним суперником Дядечка. Після того, як Джекі руйнує талісмани, Даолон Вонг намагається віднайти тварин, яким перейшла магія талісманів. Має в своєму розпорядженні 3-х посіпак-воїнів, яких згодом Дядечко загнав закляттям у скриньку. Після цього Даолонг Вонг зробив своїми посіпаками-воїнами Пацька, Чоу і Фінна.

Демони[ред.ред. код]

 • Шенду
 • По Конг
 • Чанг Зу
 • Ши Ву
 • Зо Лан
 • Дай Квей

Список епізодів[ред.ред. код]

Сезон Епізоди Оригінальний показ (США)
Прем'єра сезону Фінал сезону
1[en] 16 9 вересня 2000 17 березня 2001
2[en] 36 8 вересня 2001 7 вересня 2002
3[en] 17 14 вересня 2002 3 травня 2003
4[en] 13 13 вересня 2003 14 лютого 2004
5[en] 13 11 вересня 2004 8 липня 2005

Магія і надприродне[ред.ред. код]

У серіалі з'являється магія і таке надприродне, як закляття[en], демони, чі, і кам'яні талісмани[en] впродовж всіх епізодів.

Талісмани[ред.ред. код]

Талісмани символізують дванадцять тварин китайського зодіаку:

 • Щур: сила і здатність оживлення. Дає життя неживим предметам.
 • Бик: обладання суперсилою[en]. Джекі знайшов його на масці Ель Торо Фуерте. В епізоді «Маска Ель Торо Фуерте» талісман збільшив Джейд до надлюдських розмірів. Може також зміцнювати об'єкти.
 • Тигр: обладання духовним балансом[en].
 • Кролик: обладання супершвидкістю. Був знайдений у панцирі гігантської черепахи в Тихому океані. У поєднанні з талісманом півня дає користувачеві силу надзвукового польоту.
 • Дракон: сила і здатність спалювання.
 • Змія: сила і здатність невидимості[en].
 • Кінь: сила і здатність зцілення.
 • Коза: сила і здатність астральної проекції.
 • Мавпа: сила і здатність перетворення[en]. Дає можливість змінювати свою форму або перетворюватись у різних тварин.
 • Півень: сила і здатність левітації. Володар цього талісмана буде мати можливість літати, а також піднімати об'єкти в повітря. Комбінація цього талісмана з талісманом кролика дозволяє людині досягти надзвукового польоту. Він також надає користувачеві здатність телекінезу. Був знайдений у золотому щиті зруйнованого баварського замку. Він був першим талісманом серіалу, і ним доволі часто користувалися упродовж всього шоу.
 • Собака: сила і здатність безсмертя. Талісман запобігає смерть. Був знайдений в баварському вітряку.
 • Свиня: володіння вогненним поглядом[en]. Дозволяє користувачеві випромінювати з очей жовтий вогненний промінь. Був знайдений на капелюсі механічної свині на годинниковій вежі у Баварії.

Магія чі[ред.ред. код]

Сприйняття[ред.ред. код]

Організація Common Sense Media[en] дала серіалу 4 зірки з 5, назвавши його легким, розважливим, цікавим, і з почуттям гумору. «Це шоу може і не дуже розумне, але вдосталь веселе», — відмічено у відгуку.

Посилання на кар'єру Джекі Чана[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]