Псайкер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Псайкер (англ. Psyker) — у вигаданому всесвіті Warhammer 40000 людина, здатна винятково використовувати свої психічні сили. Одні раси мають представників, що володіють такими здібностями, в той час як інші в принципі не володіють ніякими психічними силами, наприклад Тау або Некрони, які настільки ненавидять псайкерів, що створюють спеціальні загони для їх знищення. Деякі, такі як Ельдар, від своєї природи володіють сильними здібностями. Ця сила зазвичай береться з варпа, у випадку з орками, вона походить з колективного психічного поля Ваагх.

Ця сила може використовуватися різноманітними способами, від передбачення дії ворога, до направлення в нього руйнівних енергетичних снарядів. Деякі можуть посилювати атаки своїх союзників.

Люди[ред.ред. код]

Псайкери стають все більш частими серед Людства, віщуючи появу нової, псайкерской раси. Псайкери представляють майбутнє людства, напрямок, в якому людство буде розвиватися — вони більш сильні, розумні і здатні форми життя. Вони одночасно є надією і загрозою людства. Найсильніший псайкер — Бог-Імператор Людства. Незнайдений псайкер потенційно становить небезпеку всьому світу, тому більша частина Інквізиції займається полюванням на них. Вони забезпечують пошук і придушення таких псайкеров, а досить сильні призиваються на імперську службу, де вони виконують життєво важливі функції, стаючи астропатами і санкціонованими псайкерами. Слабкі можуть використовуватися в Адептус Астрономікан або в якості жертв для підтримки життя Імператора.

Інші раси[ред.ред. код]

Ельдари — раса псайкеров, і багато хто з її представників мають величезні псайкерскі здібності. Вони слідують по шляху провидця й іменуються Варлоками.

Армії орків зазвичай використовують псайкерскі сили. Псайкери орків є унікальними, оскільки черпають свою силу від психічного поля орків, а не від варпа. Великий натовп орків генерує поле, відоме як Ваагх, яке потім використовується чаклунами.

Тау не мають жодних псайкерских здібностей, можливо, через особливості хімічного складу, який блокує доступ до варпу.