Battlefleet Gothic

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Battlefleet Gothic
Виробник Games Workshop
Видавець Games Workshop
Існування 1993-2013
Кількість гравців 2 і більше
Час підготовки до гри 10 хвилин
Час гри від 30 хвилин до 2-х годин
Офіційний сайт Games Workshop

Battlefleet Gothic (BFG) — настільна гра з мініатюрами, заснована на вигаданому компанією Games Workshop всесвіті Warhammer 40,000.

Battlefleet Gothic відтворює космічні бої між різними расами всесвіту Warhammer 40,000. Гра обертається навколо вторгнення в Готичний сектор (Gothic Sector) Імперіуму флоту під командуванням Абаддона Грабіжника (Abaddon the Despoiler), і протистояння йому Імперського флоту з метою відновити порядок, що стало відомо як Готична війна. Battlefleet Gothic перестала підтримуватися з березня 2013 року.

Загальний опис[ред.ред. код]

Кораблі в Battlefleet Gothic представлені моделями 2-10 см в довжину. Гра відбувається покроково і складається зі стадій. Для визначення ушкоджень, захисту і тому подібного застосовуються гральні кубики. Правила та мініатюри були спочатку доступні в магазинах Games Workshop, нині підримка гри припинена і правила доступні у форматі PDF з офіційного сайту. Крім того, компанія Forge World випустила численні серії мініатюр для Battlefleet Gothic.

В грі наявні такі флоти:

 • Imperial Navy (представлений Battlefleet Gothic)
 • Chaos (представлений силами Абаддона)
 • Ork Pirates
 • Eldar pirates

Додатково Games Workshop випускала флоти:

 • Space Marines
 • Ork Waaagh! fleets
 • Craftworld Eldar
 • Dark Eldar Raiders
 • Tau Empire (включаючи кораблі союзних Деміургів, Нікассарів та Круутів)
 • Tyranid Hive Fleets
 • Necron Raiders

Ігровий процес[ред.ред. код]

Через неможливість відтворити тривимірний простір космосу на ігровому столі всі дії відбуваються на площині. За бажанням гравців на ігровому полі можуть бути розміщені космічні об'єкти як пилові хмари, астероїдні поля чи планети. Відстані для руху і стрільби відміряються від штирка на підставці одної моделі до штирка іншої. Процес гри відбувається покроково, кожен хід розділений на стадії: рух, стрільба, дальня атака, кінцева стадія. Гравці кидають спеціальні кубики, щоб визначити, наскільки ефективна стрільба кораблів, які ушкодження отримують вороги, як добре командири і їх екіпажі реагують на напругу битви. Всі кубики, що використовуються в грі, мають шестигранну форму (D6). Для перевірки сектору обстрілу кораблів, визначення, яку зброю можна застосувати проти ворога, використовується Опорний Компас — круглий шаблон з отвором посередині.

Кожен з кораблів, які беруть участь у битві, може мати різні можливості, так що вони поділені на такі типи: лінійні кораблі, крейсери і ескортні судна.

Лінійні кораблі або лінкори (Battleships) — найбільші кораблі для ведення війни в космосі, вони можуть витримувати серйозні пошкодження і нести види зброї, здатні знищувати невеликі планети. Через великі розміри потребують підтримки інших кораблів.

Крейсери (Cruisers) — маневрені, добре озброєні кораблі здатні до дії далеко від своїх баз протягом тривалих періодів . Використовуються для глибокого патрулювання, блокад і здійснення набігів глибоко в тил ворога. Крейсери — основний тип космічних суден, що використовуються в битвах.

Ескортні кораблі (Escort Sips) — військові кораблі різних типів (наприклад, фрегати) в будь-якому флоті, вони є швидкохідними, легкоозброєними і здатними супроводжувати більш важкі кораблі, щоб захистити їх від торпедних атак противника, і відбити напади ворожих суден. Вони також використовуються для незалежних дій, як розвідка, для блискавичних ударів по ворогу, і переслідування піратів.

Більшість кораблів мають свої назви. Вони володіють характеристиками як: клас, лідерство (професійність екіпажу), стійкість до влучань, швидкість, поворот, енергетичні щити, броня, озброєння, протиторпедний захист, дальність атак, вогнева міць, сектор обстрілу.

Існує шість спеціальних наказів, що дозволяють кораблю значно ефективніше виконувати деякі функції, наприклад переміщення в просторі із значно більшою швидкістю, здатність вистрілити два рази за хід і т.д.

У деяких сценаріях одному з гравців дозволяється вибрати планетарну оборону як частину його сил і обороняти планету від нападів ворожого флоту. У планетарну оборону входить: збройні супутники, планетарні батареї і космічні платформи, а також космічні мінні поля.

Посилання[ред.ред. код]

Правила Battlefleet Gothic в форматі PDF.